С какво ви дразнят свекървите? - 174

  • 8 054
  • 214
# 180
А въобще не се бутам, тя ходи да се моли на мъжът ми да ходи да й оправя бакиите, като се осере до ушите.
Имаше период, в който дъщеря й и мъжът и държаха абсолютна дистанция с тях.
Тя пак нищо не била направила, мъжът ми трябваше да го играе посредник.

Ти защо ходиш?
Ти!
Виж целия пост
# 181
Ариел, техните взаимоотношения не трябва да те интересуват, освен ако по някакъв начин не влияят на теб и на отношенията с мъжа ти. Да се оправят, ти  стой настрани.
Виж целия пост
# 182
Ариел, техните взаимоотношения не трябва да те интересуват, освен ако по някакъв начин не влияят на теб и на отношенията с мъжа ти. Да се оправят, ти  стой настрани.

Интересува ме, защото той ми се оплаква от нея на мен.
Какво да му кажа?
"Много хубаво прави майка ти! Евала!"
Виж целия пост
# 183
Кажи му "големи хора сте, близки роднини сте, оправяйте се, никой друг не може да определя вашите отношения, освен вие самите". Иначе му съчувствай, че е принуден да ти се оплаква от майка си
Виж целия пост
# 184
А въобще не се бутам, тя ходи да се моли на мъжът ми да ходи да й оправя бакиите, като се осере до ушите.
Имаше период, в който дъщеря й и мъжът и държаха абсолютна дистанция с тях.
Тя пак нищо не била направила, мъжът ми трябваше да го играе посредник.

Ти защо ходиш?
Ти!
И аз да попитам същото.
Виж целия пост
# 185
А въобще не се бутам, тя ходи да се моли на мъжът ми да ходи да й оправя бакиите, като се осере до ушите.
Имаше период, в който дъщеря й и мъжът и държаха абсолютна дистанция с тях.
Тя пак нищо не била направила, мъжът ми трябваше да го играе посредник.

Ти защо ходиш?
Ти!
И аз да попитам същото.

Срещите са редуцирани максимално до рожденни дни и то на други роднини.
За мен не е възпитано да не отида на рожден ден на друг човек, само защото и тя щяла да е там.
Зет й го прави по същата причина.
Виж целия пост
# 186
Ами значи игнорираш я и не разговаряш с нея по време на събитието.

Иначе, той мъжът ти ти се оплаква, но не се знае как ще реагира, ако ти започнеш да я плюеш или да и даваш оценки. Те са семейство, ще се оправят. Кимай съчувствено и гледай да не си отваряш много устата.

Ако нещо не се отнася конкретно за тебе,  значи се опитват да те въвличат в интриги и клюки, което не трябва да допускаш.
Виж целия пост
# 187
Ако свекървата е ангажирана с гледането на внучето от дъщерята, нищо чудно да иска две седмици спокойствие около рождения си ден. Това са си техни взаимоотношения. Подкрепям да не се намесваш.
Виж целия пост
# 188
Ако свекървата е ангажирана с гледането на внучето от дъщерята, нищо чудно да иска две седмици спокойствие около рождения си ден. Това са си техни взаимоотношения. Подкрепям да не се намесваш.

Чак ангажирана, не е. Беше голямо съревнование в началото, после обаче като й дойде нагорно прехвърли щафетата на омразните тъстове, които нямат чак такъв проблем.
Сега пак са виновни, защото настройвали дъщеря й против тях.
Все някакъв измислен враг трябва да има тая жена - снахи, зетьове, тъст и тъща.
Имам чувството, че да живее спокойно не й харесва.
Виж целия пост
# 189
Мъжът ти да престане да ти снася всичко, ти продължавай с дистанцията и ще си живееш по-спокойно. Предполагам това искаш?
Виж целия пост
# 190
Много познато ми звучи. И ти май нямш много хора, които да харесваш.
Виж целия пост
# 191
Отношенията между майка и дъщеря изобщо не би трябвало да са повод за притеснение на снахата, защото това са отношения между майка и дете. И аз понякога имам по-остри разговори с майка ми, но какво от това? Тя ми е майка. Днес може да сме скарани, утре отново сме заедно. Това е съвсем различен тип връзка.

От друга страна, снахата е отделен човек и за нея важат други отношения и граници. Лично аз, ако някой не ми е приятен, просто не ходя там, където е той. Няма значение дали става въпрос за рожден ден, имен ден или какъвто и да е повод. Не се насилвам да присъствам някъде, където не се чувствам добре.
Виж целия пост
# 192
Същата е като моята свекърва Ариел. Аз те разбирам зашо ходиш. Поканена си на празник на някой, който уважаваш, а и мъжа ти ще е там. Всеки е с мужа си/жена си, само твоя да е сам не върви. Освен това някой само това чакат да започнат със заводските настройки.
Виж целия пост
# 193
Е, такива роднински празници са от дъжд на вятър. Щом през останалото време се е дистанцирала, няма особен проблем.
Виж целия пост
# 194
Забравяме, че тази омразна свекърва насърчи и плати образование на снаха си и жилище искаше да им купи.

Разбирам разочарованието и, защото Ариел никога от нищо не е доволна, според това, което е писала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия