С какво ви дразнят свекървите? - 174

  • 8 705
  • 222
# 210
Ариел не я критикуваме като снаха. Тя си е обиждащо мрънкало всички в обкръжението й.
Виж целия пост
# 211
Защо направо не затворите темата?
Уж за оплаквания, а всяка снаха, която пише тук я сравнявате със земята. Ми то си е за ключ, особен смисъл няма.

Има разлика между теб и нея. Според мен на теб ти начукват канчето за спорта и те изкарват виновна за нахалството на свекърва ти. Изобщо не съм съгласна с грубите коментари по твой адрес. Но не всички снахи са като теб, при някои е пределно ясно, че проблемът е или в тях, или и в двете
Виж целия пост
# 212
Никой не е изкарвал виновна Злодеида за нахалството на свекърва й. Реакцията е срещу това, че го търпи.
Виж целия пост
# 213
И че твърде много му обръща внимание.
Виж целия пост
# 214
Точно необръщането на внимание, води до това нещо, което те дразни да стане статукво. Не обръщай внимание, подминавай, пускай го покрай ушите си, не върши работа. Като не се реагира от самото начало, дразнителя решава, че съветите и действията му се приемат и започва да ги вади с кофите. Ако  отначало реагираш и ясно дадеш да се разбере какво и защо те дразни, повечето нямат проблеми занапред. Ако дразнителя продължи, то вече е до собствения му капацитет, а не на дразнещия се
Виж целия пост
# 215
Да, така е. В продължение на 10 месеца търпях глупостите, които всеки път ставаха все по-големи и по-сериозни. В първите месеци след раждането изобщо не знаех къде се намирам. Тя сама ми постави диагноза „следродилна депресия“ и буквално се настани вкъщи. Бях толкова уязвима, че дори не успях да реагирам адекватно.

След това проведох безброй разговори с мъжа ми, но той не направи нищо, за да промени ситуацията. Накрая се наложи аз да предприема мерки, като преди това многократно го предупреждавах, че ще огранича контакта ѝ. Така че, ако чакаш някой друг – особено синът ѝ – да направи нещо, най-вероятно нищо няма да се случи. Единственият човек, който може да постави граници, си самият ти.
Виж целия пост
# 216
Наистина е така.
Виж целия пост
# 217
Моята кракът й няма да стъпи без покана защото нали си мисли, че я мразя.
А коментарите винаги са били така закачливо опаковани.
Никога не са били изтърсвани директно. Все леко завоалирано, все "закачливо".
И после истерии как злобната снаха и мързеливият зет я мразели. Ти да видиш!
Бях споменала, че срещите между дъщеря й и зет й се разредиха заради обидите й/мнение дето трябвало да си го казва.
Сега покрай бебето пак започнаха по-чести срещи, ама на оная пак не й спира устата.
Като й спрат достатъпа до внучето пак "мързеливият зет" ще е виновен. Със сигурност.
Виж целия пост
# 218
Мъжът ти много клюкари.
Виж целия пост
# 219
Мъжът ти много клюкари.

А какво да прави, като тя го товари?
Дъщеря й не си контактува с нея заради мъжът й.
Единственият начин онази "вечно невинна жена" да разбере нещо за дъщеря си и внучето си е чрез мъжът ми.
Обаче после ходи се прави на силна и вилна.
"Аз съм в отпуска! Да знаете!"
Сякаш на някой му пука.
Виж целия пост
# 220
Мъжът ти много клюкари.

А какво да прави, като тя го товари?
...
Да се държи по-зряло, например. Не е нужно да те натоварва с всяка глупост.
Виж целия пост
# 221
За това съм съгласна. Моят никога не ми е казвал дали майка му е говорила нещо против мен и какво точно е казвала. Въпреки че съм чувала разни неща от други хора, конкретно той  никога не е идвал да ми предава или да ми разказва подобни разговори. Друг е въпроса дали ме е  защитавал…. 😂
Виж целия пост
# 222
Ариел, я виж сестра му как си е решила проблема. Твоят що не спре да говори с нея , като толкова го товари?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия