Любители на котки - Тема 214

  • 2 389
  • 70
# 45
С кой и как ще им чисти?
Виж целия пост
# 46
Спешно!!!!!!
Как се процедира точно и къде се подава сигнал, ако има натровени котки с антифриз
В моето село, току що видях публикация
Ужас! Екоравновесие? 4 лапи? Местните ветеринарни клиники?

В полицията се подава сигнал!
Трябва трупчето на поне една котка да се занесе на ветеринар. Или отровена, но все още жива котка. Трябват доказателства.

При антифриз шансове за оцеляване на животинките клонят към нула. 😔😢
Виж целия пост
# 47
Здравейте, Стела!
Първо, от сърце пожелавам подобрение на вашето здраве!
Не разбрах, котките ще живеят в тази къщичка, която е с излаз на двор.
Виж целия пост
# 48
Здравейте, Стела!
Първо, от сърце пожелавам подобрение на вашето здраве!
Не разбрах, котките ще живеят в тази къщичка, която е с излаз на двор.

Да, ще живеят в караваната и прилежащата волиера.
Всички са кастрирани, обезпаразитяване ги редовно, ваксинирани са.
В караваната ще сложим дървени "етажерки" - нещо като триетажни домове. Всяка ще си има собствен "етаж" и лично укритие.
Всяка една от котките е резултат от някаква спасителна акция, когато не сме подминали коте в беда.
Виж целия пост
# 49
Много интересна идея!
Не можем да приютим вкъщи всяка котка и е много добро решение за дом с двор.
Крада идеята за някой ден! Heart
Минимум къщичката ми се струва добро решение. Волиерата донякъде.
Виж целия пост
# 50
Стела, и аз пожелавам връщане на зравето. И котарникът ще стане, изглежда симпатично измисленото от ИИ.

Аз пък да споделя, че ПиратЯ Ришко само спинка. Знам, че не е младеж вече, но нещо напоследък ми се струва че много спи. С изключение на сутрешната разходка по стълбищната площадка. Толкова е нетърпелив за нея, че щом закуси се изправя и започва да драска по вратата.
Дали от това, че не е младеж вече спинка толкова или трябва да се притеснявам и да го водя на някакви изследвания? Иначе си се храни, пие си вода, до тоалетната нормално... Но нещо сега откакто е топло не идва да спи при мен на спалнята. И аз нали съм малко паника взех да се тревожа.
Така ми е тъжно като се замисля, че не е момчок вече. Много го обичам. Кога успях да се привържа така към оранжевото оче не знам.
Виж целия пост
# 51
И Мага повечето време спи или лежи. Няма вече такава енергия, дори да играе в рядко.
Днес иначе се разходи чак до оранжерията.
Повечето време обаче е вкъщи, така:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 52
Браво, Стела!
Защо.., и Сакура и Зак спят по цял ден. Котки, к'во да ги правиш.
Сакура дори предпочита да спи горе, където, според мен е не човешки топло. В Холандия климатиците са рядкост, обаче в последните години температурите се вдигат. И в комбинация с влажността е направо ад. И тая котка предпочита най-адското място в къщата.
Виж целия пост
# 53
Да, ама преди току разкарваше разни топчета из апартамента, а сега тези дни яко спане.
Стейси, Маги на колко е?
Ред, дано, дано.

И друго забелязвам от известно време. Мъжът ми твърди, че винаги си е бил така, ама аз сега като се шашкам.. Преди скачаше с лекота от пода на плота на кухнята, оттам върху хладилника и после върху горния ред кухненски шкафчета. Напоследък преди да скочи на плота голямо чудене пада. Та прикляка, та мери, та се снишава и чак след дълго мерене и гледане скача.

Ето го поспаланкото. Нека да спи колкото иска. Само да живее 22 години.Simple Smile



Виж целия пост
# 54
Стела, и аз пожелавам връщане на зравето. И котарникът ще стане, изглежда симпатично измисленото от ИИ.

Аз пък да споделя, че ПиратЯ Ришко само спинка. Знам, че не е младеж вече, но нещо напоследък ми се струва че много спи. С изключение на сутрешната разходка по стълбищната площадка. Толкова е нетърпелив за нея, че щом закуси се изправя и започва да драска по вратата.
Дали от това, че не е младеж вече спинка толкова или трябва да се притеснявам и да го водя на някакви изследвания? Иначе си се храни, пие си вода, до тоалетната нормално... Но нещо сега откакто е топло не идва да спи при мен на спалнята. И аз нали съм малко паника взех да се тревожа.
Така ми е тъжно като се замисля, че не е момчок вече. Много го обичам. Кога успях да се привържа така към оранжевото оче не знам.

Възрастните котки спят средно между 12 и 16 часа на денонощие, като при по-възрастните (сениорни) котки това време може да достигне до 20 часа. Засилената нужда от сън при тях се дължи на по-бързото изморяване, нуждата от енергия за възстановяване на тялото и намалената активност.
Ние имаме Беба. През 2017 я прибрахме с малките ѝ. Беше я блъснала кола, но тя успя да отскочи и се скри. 4 дни я търсихме. Лекувахме я после, но си остана куцокрака. Напоследък спи по 18 часа и повече. Казаха ни че е в момента на поне 12-13 години.
По принцип котките спяха при мъжа ми. Всичките в куп при него. От както се стопли нито една не спи до него. Само Беба за малко ляга до него и после си отива на мястото.
Виж целия пост
# 55
И на мен ми се струва, че Линошка много спи, ама щот си бях в нас, знам ли я като ни няма сигурно пак така си спи. Свърши отпуската и от утре бач, и няма да я знам какви ги върши, така да ми е хубаво с нея, ама няма начин.
Да ви споделя впечатленията от металното  wc. Готино е, значи много по - малко бенто изхвърлям, защото не залепва по нея и си стават хубави топки. На пластмасовата като нацели ъгълче и докато отлепя топката, тя се разпадне и докато изчистя добре изхвърлях доста бентонит. Даже залепваха мокри парченца от бентото по стените, така както се наслоява по лопатката понякога, а сега не. Дори да е в ъгълче, се отлепя добре и е всичко наведнъж. Ред ли питаше за затворени, има в Тему и Емаг, бях ги скриншотнала, ама ги изтрих след като поръчах тази.
Днес беше много сладичка като се обади кака (от два дни вече е в София за консултации, а от 1ви ѝ започват изпитите - мамина тя, мисля си я тук) и като пуснах телефона на високоговорител, Линошка го побутваше с лапка. Много миличко ми стана, досега не е реагирала така на никой друг, ама кака си е друга работа.
Още една снимка от дивана, сега се муши под шалтето да точи нокти на него, диваче малко 😆 и в тая жега как стои тя си знае.
Виж целия пост
# 56
Имаме 12 котки. Аз обаче развих белодробна болест и се налага да ги махнем от къщата. Купихме потрошена каравана и волиера от Тему. Е истина е че го водят кокошарник, но при нас ще е коткарник. Сега дезинфекцирахме караваната.
Ще я сложим сглобката до къщата в двора. Хем ще са вън, хем ще си имат дворче.
Дано ни се получи.
Качвам проекта. Направи го AI като му дадох реални снимки на караваната и кокошарника.
И аз имам подобни идеи, но засега нямам къща. И все пак за 12 котки една каравана ми се вижда малко пространство... А ако ще излизат на двора, не е ли по-добре да обезопасите оградите и да си намират те свободно  леглата? Разбирам, че караваната е като допълнителна стая към къщата ви, която ще се ползва като подслон при кофти време, иначе ако ще излизат на двора, за какво им е каравана... Нали?
И само да попитам - колко ви струва това решение?
Виж целия пост
# 57
Виж целия пост
# 58
Имаме 12 котки. Аз обаче развих белодробна болест и се налага да ги махнем от къщата. Купихме потрошена каравана и волиера от Тему. Е истина е че го водят кокошарник, но при нас ще е коткарник. Сега дезинфекцирахме караваната.
Ще я сложим сглобката до къщата в двора. Хем ще са вън, хем ще си имат дворче.
Дано ни се получи.
Качвам проекта. Направи го AI като му дадох реални снимки на караваната и кокошарника.
И аз имам подобни идеи, но засега нямам къща. И все пак за 12 котки една каравана ми се вижда малко пространство... А ако ще излизат на двора, не е ли по-добре да обезопасите оградите и да си намират те свободно  леглата? Разбирам, че караваната е като допълнителна стая към къщата ви, която ще се ползва като подслон при кофти време, иначе ако ще излизат на двора, за какво им е каравана... Нали?
И само да попитам - колко ви струва това решение?

4,50 на 2,80 м е караваната + волиерата е 5,40 на 2,80.
Получава им се над 20 кв.м.
При това и вън и вътре ще има нива, което реално добавя площ.
При близо 3 декара площ е невъзможно да обезопасим периметър. Има постройки, дървета и други сложността.
Ние ги пускаме по двора, но когато сме там и те стоят край нас. Но имаме съсед, за който всички знаят,  че трови котки и кучета и..... няма оправия. Не можа да се докаже. Заради това и заради мачовците дето карат като луди трябва да ги държим затворени. Сега се подвизават в две стаи и се чувстват добре.
Виж целия пост
# 59
А караваната си я имате или тепърва ще се купува?
За да се обезопаси периметър трябва мрежа просто. До долу плътно до бетонния бордюр ако има такова нещо или до земята ако няма. Тогава не могат да преминават.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия