Име за момиче

  • 344
  • 18
# 15
И на мен Вероника много ми харесва!
Да, не е от славянски произход, но е придобило гражданственост и няма да стои странно като гореспоменатото Дженифър, например.
Не съм привърженик на това имената на децата да започват с една и съща буква или да са с една и съща наставка, например -слав/а, но всеки с вкуса си.
Предлагам и мои любими имена с В - Венета, Виола, Вихра.
Леко раждане! 🩷
Виж целия пост
# 16
Венета също е много хубаво и е името на любимата на Христо Ботев
Виж целия пост
# 17
Венета също празнува на Цветница.
Виж целия пост
# 18
За Вероника има отделен имен ден - 12 юли: https://pravoslavenhram.com/%D1%8E%D0%BB%D0%B8-2026_32_51

Това е точно тази Вероника, избърсала лицето на Христос.

Вероника е едно от любимите ми женски имена, но и аз мисля, че до Велислав по-добре би стояло славянско име: Боряна, Невена, Златина, Зорница, Радина, Ралица, Сияна, Цветина...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия