Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 17 300
  • 495
# 465
От няколко години вече може да се представи чак при записването. Може и да се прикачи, но не е задължително, така или иначе трябва да се носи при записването.
Виж целия пост
# 466
Тази вечер едната гимназия в нашия град провежда РС за всички родители на бъдещи осмокласници. Ние сме се насочили към нея. Надявам се да кажат кога ще искат медицинско, че едната паралелка е професионална.
Виж целия пост
# 467
Не мисля, че има такава таблица, но то и втория ЧЕ често не е фиксиран. Аз си бях направила допълнителна колона за паралелките, които ме интересуват и си работех с филтрираната таблица.

Аз виждам на сайта в РУО и втория чужд език в много паралелки. Но подреждането на желанията ще бъде много трудно така. ВИждам на сайта ан Дидева такива разбивки за много градове, но не и за София. Надявах се да има и за тук такава.
Виж целия пост
# 468
https://youtu.be/7p7H1NwAkt4?is=S7Necg8hGBjd1RAH

Ето го клипчето, не знам дали е актуално, но все пак може да се добие представа за работата със сайта.
Благодаря, Sanaka, не бях сигурна.
Виж целия пост
# 469
Защо да е трудно? Ще ги редите по втори чужд език, а не по училища и профили?
Виж целия пост
# 470
Защо да е трудно? Ще ги редите по втори чужд език, а не по училища и профили?

Да, вторият чужд език е важен за детето. Като испански първи език френски и втри английски, ще гледаме да избегнем втория чужд език китайски. Просто питам хората с опит от предни години дали такава таблица се подава от РУО или всеки си я прави сам.
Виж целия пост
# 471
Привет!
Извинявам се за лаишкия въпрос, но има ли значение подредбата на желанията? Дава ли се някакъв приоритет, както в детските градини и ясли, например, дават определени точки според желанието.
Виж целия пост
# 472
Не се дават точки за 1во желание, за 2ро по- малко и т.н. като при кандидатсване в ДГ и 1ви клас.
Т.е. имате едни и същи точки, независимо от желанието си.
Виж целия пост
# 473
Подредбата е много важна. На първо място се слага най-желаната поралелка, на последно -най-нежеланата.
Виж целия пост
# 474
Привет!
Извинявам се за лаишкия въпрос, но има ли значение подредбата на желанията? Дава ли се някакъв приоритет, както в детските градини и ясли, например, дават определени точки според желанието.
Децата се класират на най-предното си желание, за което им стига бала. 
ДЕТЕ С ПО-НИСЪК БАЛ НЕ МОЖЕ ДА ИЗМЕСТИ ДЕТЕ С ПО-ВИСОК, НЕЗАВИСИМО ОТ ПОРЕДНОСТТА НА ЖЕЛАНИЯТА.
Виж целия пост
# 475
Да, това за бала е ясно, благодаря. Просто се питам има ли ситуация, в която може да е рвшаващо. Например деца с еднакви точки на ръба - кое влиза? Сигурно тогава се гледа желанието. А при нас имаме две равностойни желани паралелки и затова се чудя.
Привет!
Извинявам се за лаишкия въпрос, но има ли значение подредбата на желанията? Дава ли се някакъв приоритет, както в детските градини и ясли, например, дават определени точки според желанието.
Децата се класират на най-предното си желание, за което им стига бала.  
ДЕТЕ С ПО-НИСЪК БАЛ НЕ МОЖЕ ДА ИЗМЕСТИ ДЕТЕ С ПО-ВИСОК, НЕЗАВИСИМО ОТ ПОРЕДНОСТТА НА ЖЕЛАНИЯТА.
Виж целия пост
# 476
truetrue, примерно балът ти стига за 18-то и не стига за МГ и ЕГ, но ти си писала първо всички паралелки от тях и 18-то ти е на 50-то място. Друго дете с по-нисък бал е писало 18-то на първо място. Класира се твоето дете и няма никакво значение, че е чак 50-то желание.
Не, и при равни точки не се гледа кое желание е. Гледа се успехът от дипломата, забравих още какво, и при равенство във всички показатели се приемат и двете деца.
Виж целия пост
# 477
Да, това за бала е ясно, благодаря. Просто се питам има ли ситуация, в която може да е рвшаващо. Например деца с еднакви точки на ръба - кое влиза? Сигурно тогава се гледа желанието.

И тогава не се гледа желанието, а други показатели:

Чл. 59. (1) Когато в класирането има ученици с равен бал и с броя им се надхвърля броят на местата по чл. 48, ал. 1, те се подреждат в низходящ ред по сбора от резултатите от националното външно оценяване.
(2) Ученици с еднакви показатели и след подреждането по реда на ал. 1 се подреждат в низходящ ред по сбора от оценките от балообразуващите учебни предмети, превърнати по скала в точки в съответствие с ДОС за оценяването на резултатите от обучението на учениците.
(3) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 12 от 2017 г., в сила от 03.02.2017 г., изм. - ДВ, бр. 77 от 2017 г.) Ученици с еднакви показатели и след подреждането по реда на ал. 2 се подреждат в низходящ ред по средноаритметичната оценка от оценките по учебните предмети, изучавани в VII клас в раздел А на учебния план - български език и литература, чужд език, математика, история и цивилизация, география и икономика, биология и здравно образование, физика и астрономия и химия и опазване на околната среда, от свидетелството за завършено основно образование, превърнати по скала в точки в съответствие с ДОС за оценяването на резултатите от обучението на учениците.
(4) (Нова - ДВ, бр. 12 от 2017 г., в сила от 03.02.2017 г.) Ученици с еднакви показатели и след подреждането по реда на ал. 3 се приемат над утвърдения държавен план-прием и над нормативно установения максимален брой ученици в паралелка.
Виж целия пост
# 478
sanaka, супер, много ти благодаря за извадката! 🙏🏻
Виж целия пост
# 479
Кое? Това е основният принцип на класиране, който се прилага навсякъде, освен когато изрично е определено, че водещо е желанието /напр. в МУ София/.

ПП. Докато напиша и поста, но който отговарях изчезна...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия