Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 24 879
  • 680
# 615
Е как подавате за две области. Нали е единна системата на МОН, при нареждането на желанията си пишете паралелките по училище и град и на база подредбата ви класират? Т.е няма как в два града да сте приети едновременно. Някой да ме поправи ако не е така.
Виж целия пост
# 616
Здравейте,

нова съм в групата и затова искам да попитам нещо, което сигурно вече е било коментирано: за подаване на желанията нали не е необходимо да се посещава училище?
Младежът ще бъде на море в този важен момент Simple Smile
Виж целия пост
# 617
Задължително при записването в новото си училище бъдещите гимназисти трябва бъдат придружени от своите родители,
тъй като във всички формуляри се изисква подпис и на ученик, и на неговия настойник.
„Ако учениците са малолетни, т.е. под 14-годишна възраст, процедурата по записване се извършва от техните родителите вместо от децата. Ако ученикът е навършил 14 години, то записването става със съгласието на техните родителите. Това означава, че записването за обучение в гимназиален етап трябва да бъде и в присъствието на ученика“, обръща внимание началникът на РУО – София-град.
При обективна невъзможност родителят да присъства при записването на ученика следва упълномощеното от настойниците лице да има нотариално заверено пълномощно, което е препоръчително да бъде подписано и от двамата родители. Оригинал се носи само при записване.
Виж целия пост
# 618
Класирането е отделно за всяка област и може да се кандидатства в различни области.
И ние се чудихме дали да не кандидатстваме за София, защото има шанс да се релокираме, но за сега отпадна като вариант поне за близката година-две.
Виж целия пост
# 619
Задължително при записването в новото си училище бъдещите гимназисти трябва бъдат придружени от своите родители,
тъй като във всички формуляри се изисква подпис и на ученик, и на неговия настойник.
„Ако учениците са малолетни, т.е. под 14-годишна възраст, процедурата по записване се извършва от техните родителите вместо от децата. Ако ученикът е навършил 14 години, то записването става със съгласието на техните родителите. Това означава, че записването за обучение в гимназиален етап трябва да бъде и в присъствието на ученика“, обръща внимание началникът на РУО – София-град.
При обективна невъзможност родителят да присъства при записването на ученика следва упълномощеното от настойниците лице да има нотариално заверено пълномощно, което е препоръчително да бъде подписано и от двамата родители. Оригинал се носи само при записване.

но подреждането на желанията се извършва електронно, нали?
Виж целия пост
# 620
Задължително при записването в новото си училище бъдещите гимназисти трябва бъдат придружени от своите родители,
тъй като във всички формуляри се изисква подпис и на ученик, и на неговия настойник.
„Ако учениците са малолетни, т.е. под 14-годишна възраст, процедурата по записване се извършва от техните родителите вместо от децата. Ако ученикът е навършил 14 години, то записването става със съгласието на техните родителите. Това означава, че записването за обучение в гимназиален етап трябва да бъде и в присъствието на ученика“, обръща внимание началникът на РУО – София-град.
При обективна невъзможност родителят да присъства при записването на ученика следва упълномощеното от настойниците лице да има нотариално заверено пълномощно, което е препоръчително да бъде подписано и от двамата родители. Оригинал се носи само при записване.

Един въпрос свързан с липсата на ученика обаче. Имате ли представа дали има някакъв документ (както е пълномощното ако лиспва родителя) за ученика? Моята хубостница ще бъде на море по време на 3то класиране (дано не го чакаме Hands Pray ), ние пък на друго място. Ако упълномощим някой да ни представялва нас с баща и това, че го няма ученика дали няма да е проблем? Thinking Навърши 14г миналия месец
Виж целия пост
# 621
Задължително при записването в новото си училище бъдещите гимназисти трябва бъдат придружени от своите родители,
тъй като във всички формуляри се изисква подпис и на ученик, и на неговия настойник.
„Ако учениците са малолетни, т.е. под 14-годишна възраст, процедурата по записване се извършва от техните родителите вместо от децата. Ако ученикът е навършил 14 години, то записването става със съгласието на техните родителите. Това означава, че записването за обучение в гимназиален етап трябва да бъде и в присъствието на ученика“, обръща внимание началникът на РУО – София-град.
При обективна невъзможност родителят да присъства при записването на ученика следва упълномощеното от настойниците лице да има нотариално заверено пълномощно, което е препоръчително да бъде подписано и от двамата родители. Оригинал се носи само при записване.

Значи наборката 2013та не е задължена да бъде никъде под никаква форма.
Обаче моят първи въпрос е друг - за ПОДАВАНЕ ЗА ЗАЯВЛЕНИЕ за второ класиране в училището,в което е приета на първо класиране трябва ли да се представя оригинал на свидетелството на основно образование? От изчетенето аз разбирам ,че само заявление подаваш без нищо друго да представяш.
Виж целия пост
# 622
Здравейте, следя написаното от родителите с интерес. Благодаря за указанията, които давате!
За 21-ва задача ми излезе , някаква петиция и я подписах и аз, ще видя къде и ще я пусна и тук. Въпреки това е жалко, че съобразилите деца ще бъдат ощетени( не вярвам да корегират нещо от МОН) 6 та задача смятам, че е коректно зададена с уловка( моето дете се е хванало) и там, който е съобразил ще си вземе точките. И нещо което се чудя- гледайки и предните години с коя от последните 5 ви се струва най- близко сложността на тази годишните НВО- та , за да гледаме нея година баловете. 2021,2022 и 2023 са били по- ниски, а 2024 направо в небесата?! И друго си мисля - не са ли по- малко децата 2012 г , тоест да има повече места и бала да падне от самосебе си- за Варна особено?


https://www.peticiq.com/nvo-2026
Виж целия пост
# 623
Може да се кандидатства в различни области-нямам идея има ли ограничение в колко.

Не мога да сравня НВО с нито една година-като излезе средния резултат за страната или областта  ще се ориентирате...По-скоро гледайте бала на последното прието дете в паралелката,която ви интересува на коя позиция е и рази година на тази позиция какъв бал отговаря.
Виж целия пост
# 624
Правилно ли разбирам, че едно дете може да бъде класирано едновременно в две различни области на първо желание? Примерно кандидатства и в Бургас, и в Пловдив и го класират на две първи желания по отделно за всяка област.
Виж целия пост
# 625
Да-всяка област е с независимо класиране.Ако няма ограничение /не съм проверявала има ли/ може и в пет области да е класиране по първо желание ако е с достатъчно висок бал.
Виж целия пост
# 626
Задължително при записването в новото си училище бъдещите гимназисти трябва бъдат придружени от своите родители,
тъй като във всички формуляри се изисква подпис и на ученик, и на неговия настойник.
„Ако учениците са малолетни, т.е. под 14-годишна възраст, процедурата по записване се извършва от техните родителите вместо от децата. Ако ученикът е навършил 14 години, то записването става със съгласието на техните родителите. Това означава, че записването за обучение в гимназиален етап трябва да бъде и в присъствието на ученика“, обръща внимание началникът на РУО – София-град.
При обективна невъзможност родителят да присъства при записването на ученика следва упълномощеното от настойниците лице да има нотариално заверено пълномощно, което е препоръчително да бъде подписано и от двамата родители. Оригинал се носи само при записване.

Значи наборката 2013та не е задължена да бъде никъде под никаква форма.
Обаче моят първи въпрос е друг - за ПОДАВАНЕ ЗА ЗАЯВЛЕНИЕ за второ класиране в училището,в което е приета на първо класиране трябва ли да се представя оригинал на свидетелството на основно образование? От изчетенето аз разбирам ,че само заявление подаваш без нищо друго да представяш.
Точно така само се попълва заявлението, оригинал не се носи.
Виж целия пост
# 627
Е как подавате за две области. Нали е единна системата на МОН, при нареждането на желанията си пишете паралелките по училище и град и на база подредбата ви класират? Т.е няма как в два града да сте приети едновременно. Някой да ме поправи ако не е така.
Поправяме. Не е така Simple Smile
За всяка област се подава отделно заявление. И да, може да се класира на няколко места - за всяка област докъдето му е стигнал бала.
Velma, 2 пъти съм подавала заявление след 1во за участие във 2ро класиране, в различни години. И 2та пъти съм била без детето и не е имало проблем.
Отделно веднъж съм записвала чуждо дете с пълномощно от родителя (нотариално заверено) и без присъствието на детето. Но да кажем, че може да е имало и разбиране, тъй като те бяха от друг град, въпреки че не е коментирано изрично. И последно имам и лично дете записано след 3то класиране (кой да вярва, че ще чакаме дотогава ... Joy) с пълномощно дадено от мен и съответно детето не е присъствало. Обаче всичко описано е опит от периода 2019-2023. Предстои да трупаме и за 2026 Simple Smile
Neli__, да, може.
Виж целия пост
# 628
Основният въпрос беше за заявлението за второ класиране и необходимостта да се представя оригинал. Понеже аз ще го подам в едната област ,той в другата. А после за записване след второ класиране ще питаме в училището дали искат височината особа под 14 години да присъства и да сложи подписа си .
Виж целия пост
# 629
Misho4ka, самото пускане на заявка с желанията е онлайн през платформата, така че няма значение къде се намира ученикът или друг, който пуска заявката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия