Ревност

  • 2 623
  • 94
# 75
Ревността е вид страх. Базово казано - от изоставяне. Всеки страх, от една страна е ирационален, от друга страна си е съвсем рационален.
Възможността един човек да се върне или поне да се завърти пак покрай бившия/бившата си е съвсем реална.
Виж целия пост
# 76
Подкрепям Нарциса и нейното мнение.

Нормалните хора изпитват ревност, без значение в какво точно я обличат, за да им е приемлива, ако толкова се страхуват да показват отрицателни чувства и да го играят - добри и бели.

И това някой да те прибере в 2 през нощта го нарича загриженост, но е ревност, да не те прибере някой друг.
Не е болка за умиране, напирам го за крайно глупаво някой да твърди, че е много над нещата и лошите човешки качества и разрушителните чувства не му били в характера ...хубу...но реалността е друга.
Виж целия пост
# 77
Имах аз едно гадже, изключително неревниво. Ама нито гък. Аз в началото бях - уау, колко хубаво! Виждахме се 2-3 пъти седмично. През останалото време - дори да не му отговоря някоя вечер - нищо. Ами накрая се оказа, че той тихомълком си плете други неща и хич не му дреме за мен.
Виж целия пост
# 78
Липсата на всякаква ревност и за мен е, че ти е през оная работа за този човек и хич не е повод за радост. Сега другата крайност, безпричинна патологична ревност е много сериозен проблем, така че истината е някъде по средата
Виж целия пост
# 79
Някой като каже колко много е неревнив и се сещам за един филм преди сто години - семейство ескимоси, един им дойде на гости, ядоха, говориха си и на лягане домакина прати жена си да "забавлява" госта. Нещо подобно беше.
Много печен ескимос. Как да не му ходиш всяка седмица на гости.
Виж целия пост
# 80
Ама естествено, опциите за неревнивите са - или ти е през оная работа за другия или си му сводник. Bowtie
Виж целия пост
# 81
Всъщност опира до доверие в партньора. За мен лично това е най-хубавото в една връзка, да липсвеа ревност изобщо, да си спокоен и да имаш доверие, че няма да бъдеш поставян в ситуации на въображаема конкуренция, нито с минали тръпки, нито с всяка минала по улицата мадама с готин задник, или да се чудиш къде да гледаш, когато "партньорът" ти се лигави със сервитьорката, колежката, собствената ти приятелка, произволна жена на партито, на което сте отишли заедно.  Някои дори си въобразяват, че по този начин поддържат интереса на партньора. Да можеш да си позволиш да не ревнуваш, просто значи, че излизаш със свестен човек.

Разбира се, винаги може някой да срещне друг, да се върне към стара тръпка, да го удари гръм и да се влюби, но ревността няма място тук, защото не ги предотвратява тия неща. Напротив, тя е гадно ежедневно чувство на недоверчивост и състояние да си нащрек  уж благоверния ти какво ще ти сервира на любовния фронт. Тоест очаксваш с голяма степен на вероятност предателство от партньора си и затова го ревнуваш. Би трябвало дори да не се сещаш за такава вероятност и да си имате връзката без тия ненужни екстри.

Доколкото разбирам, съфорумецът има някакви такива отношения на доверителност и обсъдени параметри на отношенията с неговата любима, в които в момента се вклинява атрактивната бивша. Ми това си екзистенциална заплаха.
Виж целия пост
# 82
Iris04 Така е. За авторът - съчувствам му за тревогата, но пък това е момент, в който се проверява силата на връзката им, както е нормално в живота - преминаваме през различни етапи и развитие и ако се гледа в една посока, всичко ще е наред. Колкото до проявите на ревността, нека се заместят с прояви на внимание и обич, които имат повече смисъл и инвестиция във връзката ...
Виж целия пост
# 83
Iris04, Вълшебство - радвам се, че не съм само аз на тази непопулярна позиция.

Конкретно в лицето на М. не виждам заплаха. Има много причини поради които моята приятелка не би позволила нещо да се случи. Страх ме е от появата на копие на М. Факт.
Виж целия пост
# 84
Ааа, Биг Сити, моля ти се, избий си го това от главата!
Много ми е странна тази ревност с въображение. Ама ако той/тя срещне някоя/някой по-супер, по-турбо, с който си пасват повече....
Този човек е избрал да е с теб, обича те и точка. Обичай се и ти.
П.п. Имам една приятелка, и тя така ревнува - ама ако той си намери някоя по-по-по. Много ме дразни и й казвам да спре!
Виж целия пост
# 85
Страх ме е от появата на копие на М. Факт.

Това не е нещо, над което можеш да имаш контрол. Може да се появи, може да не се появи. Ако се появи, може партньорката ти да се поддаде на емоцията, а може и да не се поддаде. Гаранция никой не може да ти даде.
Не е ОК да си вгорчаваш насладата от връзката тук и сега, заради нещо, което може да се случи някога, или никога.
Животът е кратък е непредвидим, а да срещнеш сродна душа, от която да ти трепне - безценно!

Гледай си момичето, действай според инстинктите си, и не го мисли толкова.
Виж целия пост
# 86
Ааа, Биг Сити, моля ти се, избий си го това от главата!
Много ми е странна тази ревност с въображение. Ама ако той/тя срещне някоя/някой по-супер, по-турбо, с който си пасват повече....
Този човек е избрал да е с теб, обича те и точка. Обичай се и ти.
П.п. Имам една приятелка, и тя така ревнува - ама ако той си намери някоя по-по-по. Много ме дразни и й казвам да спре!

Това са глупости, да. На света има много по-красиви, умни, забавни, интелигентни и т.н. от нас, някои от които биха се свалили на партньора ни. Но като си бил някакви години с един човек и имате хубава връзка нали ви свързват спомени, преживявания, други неща. Която и да се врътне - би бил глупак да разваля нещата за някой, който не познава. Ако се случи, прав им път. Simple Smile
Виж целия пост
# 87
Извън бъзиците за тройки, фантазии за другата жена и прочее, явно тази жена ( на колегата) е би сексуална с преобладаващо хомо наклонности след като най- сериозната и връзка е била именно с жена, при това цели 15 години. Тези потребности няма как да бъдат задоволени от мъж, така че ревността на колегата е обоснована, въпрос на време е да се появи копие на М. или да се издумкат ( въпросното действие ми е трудно да си го представя точно с тази дума, ама ми идват някакви идеи, но да не се отклоняваме). Абе като се хващаш с бисексуална, наистина е по - добре да не ревнуваш, колкото и да си подтиска тези потребности, рано или късно избиват на някъде
Виж целия пост
# 88
15 години си е чист брак. И като си гей 15 години, после ми е много сложно да си представя как става промяната.
Виж целия пост
# 89
15 години си е чист брак. И като си гей 15 години, после ми е много сложно да си представя как става промяната.

Къде ги видя тези 15 години?

"Тя е била най-сериозната връзка на И. ПРЕЗ последните 15 години."

За каква промяна говориш?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия