Ревност

  • 2 253
  • 71
# 60
Безпочвената ревност си е чист тормоз. Предпочитам един мъж да си показва загрижеността с други средства. Например да ти дава свободата да отидеш с приятелки някъде, да дойде да те вземе от купон в 02ч...ей такива дребни жестове, с които всъщност ти показва грижа, а не да  те следи и да се цупи с дни, като отидеш някъде без него.
Виж целия пост
# 61
Има, да. Ти как демонстрираш загриженост? Защото при мен тази загриженост включва и силен личен елемент. Насочена е точно към този човек. Виждала съм хора, които са неревниви (уж) и готини - отношението им е точно такова - наужким. В момента, в който се закучат сериозно нещата, липсата на ревност се оказва най-обикновена и абсолютно неготина липса на заинтересованост.
По-интересният въпрос е защо на теб не ти хрумва, че се показваш индиферентен.
Виж целия пост
# 62
Има, да. Ти как демонстрираш загриженост? Защото при мен тази загриженост включва и силен личен елемент. Насочена е точно към този човек. Виждала съм хора, които са неревниви (уж) и готини - отношението им е точно такова - наужким. В момента, в който се закучат сериозно нещата, липсата на ревност се оказва най-обикновена и абсолютно неготина липса на заинтересованост.
По-интересният въпрос е защо на теб не ти хрумва, че се показваш индиферентен.

Тука малко на неграмотност бие. Коя загриженост не включва личен елемент? В предния моментар пък говориш за показването на интерес. Ами двама души щом са заедно то очевидно имат интерес един към друг.

Изобщо не съм индиферентен. Много е просто. Двама души се обичат. Съществува негласно разбирателство по отношение на тяхната ексклузивност. Това нещо се нарича връзка. В моя случаи много малко неща са негласни понеже и двамата не се притесняваме да разговаряме открито за всичко. Именно затова моите терзания в момента са извън нормата. А по отношение на ревността - ами просто не ни хрумва да си дишаме във врата. И двамата го намираме за глупаво и ненужно. На нея не й е небходимо да я ревнувам за да се чувства желана и харесвана. Много по-лесно е да накараш една жена да се чувства обичана и желана чрез нещата, които правиш, отколкото да чакаш нещо да се случи за да имаш повод за ревност. Това е разликата между мен и тези, които настояват, че ревността била здравословна. Ами не е. Това е нечие средство за валидация. Виждаш ли колко е просто?
Виж целия пост
# 63
А какво точно те притеснява в срещата с приятелката и щом сте откровени един с друг, каза ли и, че изпитваш някакъв страх от тази среща?

На мен не ми прилича това на ревност, обаче. Да не би да се безпокоиш, че ще те обсъждат?
Виж целия пост
# 64
Обикновено ревността е породена от страх – че ще загубиш човека, когото обичаш. Че ще спре да те обича. Че ще предпочете някой друг. Това е елементарното чувство на несигурност и тревога, което всеки, който обича, все някога е изпитал в някаква степен. Неприятното парване, когато някой флиртува и се опитва да прелъсти твоя човек или самият той го прави.
Друг е въпросът дали човек показва ревността си и как точно я изразява.
Трето и четвърто, че ревността невинаги е свързана с интимна двойка – и други хора могат да бъдат ревнувани. Майка, баща, брат/сестра, приятели... Има ли намесени чувства, все в един момент човек може да се усъмни в обекта на обичта си.
Виж целия пост
# 65
А какво точно те притеснява в срещата с приятелката и щом сте откровени един с друг, каза ли и, че изпитваш някакъв страх от тази среща?

На мен не ми прилича това на ревност, обаче. Да не би да се безпокоиш, че ще те обсъждат?

Ще е странно ако не ме обсъждат.
Да, казах й, че мисля постоянно за срещата им. Отговорът бе "Ще говорим довечера".
Не е толкова ревност, колкото страх. Което обаче е същото (кака Сийка сега го написа). Страх от загуба казано с две думи.
Виж целия пост
# 66
БСН, до оня ден го играеше волна птица, сега си тръгнал на мен да обясняваш какво е връзка и как да се държим в нея. Хайде недей, а Simple Smile
Виж целия пост
# 67
БСН, до оня ден го играеше волна птица, сега си тръгнал на мен да обясняваш какво е връзка и как да се държим в нея. Хайде недей, а Simple Smile

Обяснявам щото основни положения не са изяснени. Пак заповядай Simple Smile
Виж целия пост
# 68
Бигсити, не виждам повод за страх, но..явно и мъжете ги е страх да не ги заменят, особено в лицето на друга жена. По самочувствието ви играе, никаква ревност не е.
Виж целия пост
# 69
Бигсити, не виждам повод за страх, но..явно и мъжете ги е страх да не ги заменят, особено в лицето на друга жена. По самочувствието ви играе, никаква ревност не е.

Да, това е солиден аргумент.
Виж целия пост
# 70
От кога "страхът да не те заменят", не е ревност? И защо е толкова анти да си признаеш, че изпитваш човешки емоции? Ревността е част от тях, ревнуват и малките деца, нищо по-нормално от това. Човекът ревнува от бившата, но държи да декларира, че не ревнува, защото явно не е в концепцията му за "готин тип". Ми ок, добре.
Виж целия пост
# 71
Няма лошо да си егоцентрик. И аз съм.
Това не ми пречи да ревнувам и мен да ме ревнуват.
Баси драмата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия