АУТИСТИЧЕН СПЕКТЪР-обединена тема 2

  • 66 328
  • 760
# 345
Деси, какви са страничните ефекти при ползването на мелатонин?
Виж целия пост
# 346
Ами понеже е хормонален препарат, не се дава на деца, бременни и кърмещи. Пише, че има неизвестни дълготрайни странични ефекти

примерно при кърмене - влияе на проклатина, от там на количеството кърма, освен това се отделя със кърмата и отива във бебето...
Свъзва се с приетя алкохол, кодеин, антидепресанти и може да се "надрусаш" ако го приемаш заедно с тях.
Може да предизвика автоимунен хепатит и да задейства появата на болест на Крон
Опасен за прием при болести на сърцето, бъбреците и при епилепсия.
Приема по време на бременост носи риск от раждане на дете с ГРР.
Намалява кръвното нялягане
Забранен за прием при хора с проблеми с кръвосъсърването/бързото или бавно такова/. Аз примерно разбрах на 31 години, че имам проблем със съсирването на кръвта/вроден/ - гаранция -франция, че не съм го предала на децата....
Може да предизвика при високи дози глаукома и разрушаване на ретината
-халюцинации и параноя
при мъжете след прием на мелатонин се наблюдава рязко намаляване на броя на сперматозоидите/смята се, че като се спре лекарството това се оправя/
...и т.н.

http://www.melatonin.com/melatonin-cautions.php
Виж целия пост
# 347
Още малко се порових в снимките.Забелязах, че сякаш вътрешния ъгъл на окото е хлътнал повече и затова се забелязва тази половин гънка под окото.Не са разположени очите на една равнина.Обичайно при гримаса на лицето се появява гънка обхващаща целия долен клепач.При моето дете гънката е до средата на окото.Въобразявам ли си.Вторачвам ли се.И пак питам някой сетил ли се е да изследва щитовидна жлеза или хормони?
Виж целия пост
# 348
Валерианахил ми го изписа д-р Пискова, изписвала го е и на Бояна на Бим Бам. Мартинче е пуснала линк, там точно е описано за какво е.  Аз го давах само вечер по 5-6 капки, за да я успокои и заспи по-лесно. Денем ставаше малко сънлива и това я правеше раздразнителна( защото не е време за сън).

Със снимките ми се струва, че малко се вманиачавате Wink
Виж целия пост
# 349
И пак питам някой сетил ли се е да изследва щитовидна жлеза или хормони?
Да, изследвахме хормоните, във връзка с мои проблеми с щитовидната жлеза. В норма са.  Peace
Виж целия пост
# 350
Ако предложа на джипито да изследва хормони, ще ми се изсмее. Но според ARI (института за изследване на аутизма), при аутистите се среща достатъчно често проблем с щитовидната жлеза и инсулина.
Виж целия пост
# 351
ФРИГ , вие още ли сте с диагноза? Не я ли снеха? Беше писала, че имате страшо подобрение  newsm78

А и нали сега нямате проблеми нито със социализацията, нито с поведение, нито съм говора? Или нещо се заблуждавам  Embarassed

ей на тази снимка ми изглежда с подути очи.
http://images.kolgrimur.multiply.com/image/8/photos/6/500x500/6/ … lFZH4%2Ca4RweMBvg

Обаче си разглеждах снимките на децата - все има някоя на която и другите изглеждат с вдлъбнати очи  newsm78
Да ние сме още с диагноза ,евентуално догодина ще се прави пак тест и тогава може би ще ни я махнат
Когато му поставиха диагнозата тои отговаряше на възраст 2 години а беше на 4 а сега отговаряа на 4 годишна възраст така 4е все още има какво да се работ
в момента работиме с девелопментал терапефт в децката градина идопълнително псещаваме логопед 2 пъти седми4но. Тои напредва много бързо
не му е нужно много повтаряне на нови термини и думи просто веднъж е достатъ4но за да бъде нау4ено. Единственото е 4е аз маи нещо не се занимавам с българския на последък   bg  Animal Snail
ама излизам в отпуска от понеделник и обещавам да се занимавам . А тои мои4кия у4ителката му е англи4анка и все пита Ами това как се казва и на англииски  Laughing
Ина4е с комуникациите нямаме проблем има си приятел4ета даже сам търси децата да играят заедно
П.С. На есен ще у4а девелопментал терапия в исландския университет
Специалноста е за работа с деца и възрастни с ментални увреждания
Виж целия пост
# 352
Ако предложа на джипито да изследва хормони, ще ми се изсмее. Но според ARI (института за изследване на аутизма), при аутистите се среща достатъчно често проблем с щитовидната жлеза и инсулина.

Три страници изписахме и накрая да си дойдем на думата.Значи все пак има вероятност да имат проблеми с щитовидната жлеза.Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 353
Ползвали ли сте сироп Ментат?
Виж целия пост
# 354
 Признаците за заболяване на щитовидната жлеза са ясно изразени, не може да минат незабелязано. http://www.climacterium.com/bama/bul/book/book407.htm
Виж целия пост
# 355
Мами, една гореща новина тук
Виж целия пост
# 356
Цена не видях никъде, безплатно ли е?
Виж целия пост
# 357
Написали са -безплатно обучение-  bouquet
Виж целия пост
# 358
Да, ние посещаваме този център, на 14 и 15 юли има безплатно обучение на родители на аутистични деца. Аз за съжаление ще го пропусна, защото тогава заминаваме на море  Confused.
А какво ще кажете за очите на Александър, аз нещо не схващам какво точно се гледа  newsm78.

Виж целия пост
# 359
Eхооо, кадеее стеее ?  Mr. Green
Дай Боже всички да сте излезли вече от спектъра и темата да опустее  Hug

А ние снощи гледахме "Код Меркурий"  Confused Confused Confused

знам, че няма 2ма еднакви аутиста, а и моето дете опреденео не е  Саймън, но има няколко неща които при нас са абсолютно същите.... Неща от които наструхнахме и двамата с мъжа ми.

Първото нещо от което "подскочихме" беше когато Саймън се прибра от училище, сложи си чашата за какао и майка му каза " carefull "  и той я допълни " it's very hot" .... точно това казва и моето дете ...направо се спогледахме с мъжа ми. После пускахме този откъс на малкия да го види без звук - и той пак си повтори carefull, it'a very hot ..... Въобще повтарянето на заучени фрази в определени ситуации при нас е много изразено също.
Другото е начина по който детето говори - и моя син говори така без емоция ли, без интонация ли да го нарека, насичайки думите  newsm78  Ще ми е интересно да кажете вашите как говорят.
По същия начин реагира когато непознат го докосва /а понякога и ние/.
Когато го накараш да те погледне по същия начин обръща глава към теб, но не и очите си. Но определено не гледа нагоре по начина по който гледа Саймън. По скоро настрани.

А нещата, които въобще не са като при нас са примерно, че това дете спеше нощем /а моето не спи/, като се заинатеше да пищи пищенето свършваше за минутка.... Не се люлее като седне някъде като Саймън. При нас няма такива движения. Но определено си ходи по улиците като него и зяпа колите без да бяга от тях. Чака те да го заобиколят  Mr. Green

Начина по койно държи молива и пише е същия.

За гениеални способности - не съм открила такива засега, ама то много време има докато станем на 9  Mr. Green
Макар,ч е предпочитам да не е гений, ами нормално палаво момченце  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия