Ех, ваканция голяма, как те чака ... мама!

  • 22 417
  • 321
# 165
Не мога да не ви похваля ,вас и вашите бъдещи второкласници!Нас много ни помръзва,четем ,пишем и смятаме все със зор и увещания SadСамо му се играе и му се кара колело WinkПък уроците...А за английският време не остава,незнам кога ,но вече трябва и там да поработим ,че ще вземе да изпозабрави всичко...

Ти да не мислиш, че моят човек, напр., пише и смята с удоволствие? Ами, нема такова нещо, просто гледам да му създавам навици. То ако на тази възраст едно хлапе предпочита да учи, а не да играе, аз бих се замислила сериозно за психическото му здраве. Laughing

Абе и аз така мисля,ма като гледам как напредвате,а ние повече време отделяме за разправии,отколкото за учене Mr. GreenНо все пак ме окуражи!И аз го правя заради навиците,пък дано приеме как точно стоят нещата и свикне да го прави сам! Wink
Виж целия пост
# 166
Ти ако знаеш само каква какафония е вечер у нас, когато се прибера след работа и взема да проверявам какво от поставеното е свършено... Обаче държа да се поправят грешките или да се допише изтърваното, иначе никога няма да го науча, когато стане по- голям. Сега му е баш времето.
Желая ти успех, Ирка, знам колко е трудно, на гърба си ежедневно го изпитвам.
Иначе вечер сме на вълна скейборд, вече стоим прави и караме по баира. Завоите са ни проблем.
Виж целия пост
# 167
Благодаря ти Judyсега вече съм по -спокойна,когато знам ,че не само у дома е така!Ние купихме по -голямо колело със скорости и сега почти не спи.Само се пазари колко повече да го кара  Laughing
Весела ваканция на малките пакостници,и да са ни живи и здрави,пък другото ще им го създадем Wink
Виж целия пост
# 168
Честито,Галя.Да ти е жива и здрава принцесата.Моят второкласник е също при баба,но четенето и писането се отлага докато свикне с очилата.Мислех,че се измъква от диктовките с вечното главоболие,но явно трябва да му имам повече доверие.Сега съм само с четиригодишната си дъщеричка и е толкова тихо,няма бой,крясъци. Момичета,сменям си работата  и имам нужда от реклама в интернет.Къде и как да я направя.И къде са питанките и удивителните. ooooh!
Виж целия пост
# 169
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=141003Ето ни нас момичета,Благодаря ви много за пожеланията много ме стоплихте и толкова мило ми стана.Прегръщам ви силно от сърце и пожелавам всекиму такова щастие.При нас малко е цирк но по натам ще се получи синхрон,Йоанка епостоянно отгоре върху малката когато е тук ,а като излезе на улицата не се сеща да се прибере.Ние на обяд обядваме после почиваме и четене на книгата Хитър Петър мисля да я карам да преписва по една глава за да не забравя писането и така.За сега толкова от нас помислила съм за снимки но трябва да ги кача,пожелавам на всички весела ваканция и да не се забравяме през лятото. Hug
Виж целия пост
# 170
Еха, Птиче, добре завърнала се!
Да нацелуваш малката Ива от мен!
Виж целия пост
# 171
 Галя,добре завърнала се и от мен! Страшно красива картинка са двете щерки заедно  ! Hug Много целувчици по малките крачета на Ивана,но не забравяй да целуваш и кака Йоанна  Grinning
Виж целия пост
# 172
 Ptica,страхотно е,че си тук-вече с двете красавици Hug

 Мили мами,чета ви и се смея-темата ни верно е отчетна,рапорт-даден,рапорт-приет Grinning-кой нещастен второкласник ,колко е успял да прочете под зоркия ни поглед.И аз като вас съм го засилила Петър да чете всеки ден. Опитахме и график да направим,ама не става-зависим от малката София,която категорично отказа да участва в литературните ни чтения като кротък слушател,та я дебнем да заспи.Зависим и от метеорологичните условия-спре ли да вали-хайде,навън!
 Патиланците са малко нещо архаични като език,но засега му е забавно да ги чете.Четем и басни на различни автори.Аз с изненада открих,че историята за лъжливото овчарче не е българска нар.приказка, а е басня на Езоп. 
 Петър преразказва доста трудно,а аз се мъча да не го прекъсвам и поправям на всяка дума.

 Ами писането? Ами английският?! Дано ни стигне ваканцията Grinning
По-важно е да си починат хубавичко!
Виж целия пост
# 173
И ние основно почиваме. И буквално си смъкваме кожата от колената, ама това е отделен въпрос  ooooh!
Георги предпочита да стои у баба си- то и без това там се отглежда брат му през деня, но напоследък отказва да се прибира и вечер. В оная "махала" има повече деца на неговата възраст и играят навън до към 21.30ч. /бабите по това време са се изморили да викат от прозорците по внуците си и да молят, заплашват с физическа саморазправа и "ще кажа на татко ти, че изобщо не слушаш" /  hahaha
Добрата новина е, че след ужа-а-асно много потрошени нерви, дъ-ъ-ълго ухажване на банката и продавачите, си купихме апартамент до нашите, така че скоро подвикващата баба от петия етаж ще бъде заменена с доста по- силно крещяща майка  #Cussing out
За сега диктуваме по малко от Карлсон, аз пиша текстове, в които го карам да открие допуснатите грешки /много трудно било да се пише грешно, брей-й-й  newsm78/. Това с грешките му е по- забавно, ама и аз се уливам- на една страничка текст "допускам" по 23-24 грешки, та написаното си звучи смешно  hahaha
Иначе с радост отбелязвам, че в парка е склонен да отдели от ценното време за игра и да поводи по алеите брат си, който сега се учи да ходи. Вчера се е занимавал с това близо половин час  Crazy
Ваканцията е хубаво нещо и няма шансове скоро да ни омръзне  Hug
Ptica, добре сте се завърнали с момата! Бързчко ще влезете в крак, дано малката да те слуша много!   bouquet
Виж целия пост
# 174
Галя, добре завърнала се, страхотни са ти момите!
elia_gg, честита ви придобивка. При добро желание, може да посместите и Карлсон някъде наоколо Laughing

Рапортувам, че след близо седмица, Патиланци е прочетена. На финала се спазарихме - тя да чете една глава, аз другата, че много й писна произведението. При все това, нещо взе че се вдъхнови, и подхвана да пише писма на приятелката си, които започват с "Мила ми Йоана, ако знаеш пък днес какво стана..." Опитва се в рима разказва колко й липсва и я кани на гости, да се бият с възглавници и да си играят, а за финал следва  "Прегръщам те силно, приятелко моя". Joy
Докато ентусиазмът я държи, отменям диктовките.

Тези дни установих и сериозен пропуск - Ралица не се оправя добре с часовника, та ако имате идеи за ефективен открит урок, моля, споделете.
Виж целия пост
# 175
 "При добро желание, може да посместите и Карлсон някъде наоколо"  hahaha Подпокривното пространство е малко, и освен гълъб нещо по- голямо трудно би се свряло, ама ако Карлсон няма претенции- добре дошъл е!  Hug Още повече, че при този прочит на книгата установих, че главният герой също е седем годишен- като нас  Mr. Green
Много се радвам на "писанията" на Ралица Grinning
Гого от вчера е захванал някаква шпионска книга /с гриф "Забранено за родители" и само ни командори с кодирани послания- стрелки, точки, тайни писма в пощенската кутия  newsm78
Подозирам, че и ние не сме "в час" по отношение на часовника, ще следя с интерес идеите.
Виж целия пост
# 176
Ммммм Thinking.Хайде и ние да се присъединим към вас!Все обяснявам тез стрелки ,но само с малката се справяме,за минутите няма значение Laughingи за мен ще е интересно...
Виж целия пост
# 177
 Елиа,много щастие и уют ви пожелавам в новия дом!

 Незнайно как,без никакви методически напъни от наша страна,Петър го "чатка" часовника.
Носи по един на всяка ръка и непрекъснато ги къса и после-ремонтира.

 Вердад,много се смях с твоя чайник!
Виж целия пост
# 178
Добър ден!Вели,ние сме само с електронни в нас включително и на компа.И аз като теб се хабих известно време и го обърнах на игра,пр."я ми кажи колко е часа и тя почва дванадесет точка десет и започвам да обяснявам кога е без и кога и"Ще се научят безспорно ами четенето върви поне при нас,а тая таблица за умножение как ще се учи ум не ми зайде. newsm78
Виж целия пост
# 179
Честита придобивка на Елия и от мен!   bouquet

Вели, Кристина не само часовника, ами и дните не може да оправи още. Баба й казала, че ще се върнат от екскурзия след 23 дена и тя пита, значи след седмица?  Shocked Каква седмица, викам, седмица, на кое число ти прилича?
Общо взето, това месец, година, седмица са й много тъмни понятия.  Confused

При нас четенето тепърва започна   Embarassed Записах я на занималня, понеже съм на работа през деня, но установих, че не са прочели и ред! А в тях ми беше надеждата да помогнат за по-сложните думи в руския.
Като се върна в 17ч. имам доволно количество домакинска работа та да сядаме да четем двете. Сега ще мисля за други комбинации  Thinking

Как е из вашите гографски ширини? Валежите спряха ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия