Ех, ваканция голяма, как те чака ... мама!

  • 22 417
  • 321
# 210
Оф, Док, сега ме подсети, че и моите снимки са още в апарата... срам!  Embarassed

Кармен е голяма чаровница!   bouquet
Виж целия пост
# 211
Срам голям- темата изпаднала до четвърна страница. ooooh!
Как я карат бъдещите второкласници? При нас от вчера на гости на баба дойде и братовчеда, който е на 5г. и сега е пълен цирк. Играят през цялото време, вилнеят из апартамента и в околоблоковото пространство, четат "Том и Джери", като се кикотят непрекъснато. Много ме радват- това ми напомня нашите летни ваканции  Hug
Виж целия пост
# 212
Ми нашата ваканция не е толкова пълноценна,тъй като ,вече съм споменавала де,е на лятно у-ще!И естественно пак става рано и е до 17.00 часа. SadНо нямам друг избор,добре че ги има и като гледам броят на децата(100),явно повечето родители работят и нямат помощници Confused
Иначе да Ви се похваля- слухът ни се е възстановил на 100% и няма да пием повече лекарства!!!
Но за сметка на това вчера падна с колелото и сега е като ветаран от войната,дори каза , че не иска да вижда колелото докато не му мие Mr. GreenНе смятам ,че ще е за дълго Laughing
Виж целия пост
# 213
Поздрав най-сърдечен, мили мами, от три морски момичета.
Виж целия пост
# 214
С пожелание за здравословен тен и идеална почивка!
Виж целия пост
# 215
Поздрав най-сърдечен, мили мами, от три морски момичета.

Ехоо, речено- сторено, а?
Да си изкарате страхотно.  Hug
А като почнат да се бият при мен все още минава номера с крещенето. Но мисля, че се притесняват за мен, гледат ме съчувствено, не че нещо съм подействала авторитетно  Laughing. Добре, че вече са рядкост такива изблици!
Моите са при майка ми. Даже от 2 дни не съм ги чула и по телефона. Планираме за тази събота и неделя семейно щастие - разходка из Рила и Рилските езера. За първи път ще им е. И на нас с баща им също. Приятели са се заели да ни вкарват в правия път  Laughing!
На първолака, опссс!!!, второкласника, ще му хареса, сигурна съм. Виж, на батко му - той е такъв мързел, че....
Пожелавам лек ден на всички! Hug
Виж целия пост
# 216
Ей-й, да замирише на море и в тази тема! Laughing

При нас, поради тотална деградация на всякакви образователни мераци, се наложи да активираме таткото. Тъй като бабите (добрите ченгета), явно се нуждаят от релакс и ремотивация, таткото (лошото ченге) се включи в юркането на горкото дете, като последна инстанция преди дефинитивната намеса на ИЗВЪНРЕДНО ЛОШОТО ЧЕНГЕ (т.е.,моя милост). За днес номерът минава, да видим как ще е през остатъка от седмицата...
Виж целия пост
# 217
Привет и от нас ние сме на линия всички птички!Док,мерси много за пожеланието но господ дал голямо бебе много кърма,ние тази година ще пропуснем морето сигорно с малкото птиче ще обикаляме Морската градина във Варна,пък тати с голямото птиче ще се цопа във морето.Вели,знам че вечер биричката утолява жаждата та пий и заради мен една една за кармица.Ние причетохме Приказки по Телефона да видим коя ще си избере Йоанка за четене,нещо игрите повече я влекат ама и аз спрях да се ядосвам да си играе детето ваканция здравей! Hug
Виж целия пост
# 218
 Завиждам ти за смелостта  Verdad ! Hug Аз и не помислям да тръгвам сама нанякъде,дори и с едно дете... Embarassed А иначе утре се отправяме на двудневна екскурзийка  до Копривщица,семейно. Wink
Виж целия пост
# 219
Ураааа!
Моето момче днес свърши "Патиланци". Ние май сме последните от тук.  Whistling

А едно от приятелчетата на брат ми вече е прочело 6 от книгите - това лято. Детето много обичало да чете.  Grinning
Виж целия пост
# 220
Здравейте, момичета!
Завърнахме се благополучно. Беше за кратко, но пък с много приключения.
Бъдещата второкласничка се влюби до уши, и аз като една добра майка bowuu, участвах във всички действия по ухажването на субекта.
Чакам да видя, ще довърши ли писмените си излияния, или да започвам да описвам аз.
От вчера вкъщи се тананика eдна популярна песничка Fell in Love with an Alien, но в променен вариант - Fell in Love with a romanian  Grinning
Виж целия пост
# 221
 Grinning Fell in Love with a romanian  - това много ми хареса. Как се разбираха с обекта, че като се сетя за една моя трансгранична любов /също с румънски елемент/ още се чудя на какъв език сме общували  по време на едноседмичната афера newsm78 Аз не знаех румънски, той- български- също. Аз знаех около 500 думи на английски, той- доста по- малко  newsm78
Любов ли бе да я опишеш Crazy
Ех, стана ми едно милно... А бяхме млади  Blush
Гого се наслаждава на ваканцията- основно в баба си е, с братовчеда.
Не знам дали изобщо пише. Чете със сигурност. Дали ще се ходи на море не знам, но планираме утре разходка с лодка и плажуване на една пясъчна коса в Дунава  grinning039
Виж целия пост
# 222
elia_gg, нещо такова беше. Правя опит да споделя събитията с вас, но често ми изтича сесията, щото много дълго за разказване.  А и не съм сигурна, дали ще имате търпение да прочетете. И все пак - за българо-румънските отношения и някои други нещица. Simple Smile

Още на вечеря, първия ден от престоя ни, Ралица ми казва — мамо, той ме гледа.
Реагирам неадекватно и вместо да насърча развълнуваното си момиче, подхвърлям — хм, така ти се струва.
Да, ама един русокос младеж, на видима възраст 9 години, очевидно се навърта наоколо.
В края на деня, до басейните сме само ние, той и баща му. Опитвам се да доловя реч някаква, за да установя произход.
В стремежа си да се покаже, Ралица прави геройски  две дължини в големия басейн. Рада се подхилква до мен — кака харесва момченцето.
На тръгване, решавам да се реванширам на щерката и откликвам на молбата й, да се качим заедно в асансьора, тичайки със сетни сили с кофи, лопати, топки и малката под мишница.
Нахълтваме задъхано и периферно улавям  два разменени, мили погледа.
Произходът — все още неустановен.
Ден по-късно, гоненицата продължава. На вечерната детска дискотека, вземам нещата в ръце и водя Ралица при детенцето. Опитвам с What is your name, опитвам с жестове, всякак — то ме гледа недоумяващо. След миг се появявава с майка си и запознанството е налице. Ралица и Алекс танцуват, хванати за ръце, Алекс й подарява балони, Ралица моли DJ-я да пусне румънска песен (произходът установен), а аз обяснявам на Рада всичко, което знам за неоновите светлини, коктейлните знаменца на държавите в чашите ни, с все столиците им ..., само и само да осигуря миг спокойствие на сестра й...
Бащата на Алекс ме кани на тяхната маса. В следващите дни съм с три деца на плажа. Храним се заедно. Вечер, Алекс ни изпраща до стаята.
Гледам отстрани, малката голяма Ралица, как пърха срамежливо с мигли. Как благодари с жест, когато й носи безалкохолно. Неразделни са - играят с летяща чиния, правят пясъчни замъци, той й лови рачета, подава й ръка, за да се изправи.
Мил, рус, синеок — плаче, когато си тръгваме. Плаче и Ралица. I will miss you, казва тя — майката превежда бързо. Алекс повтаря — I will miss you.

Вместо епилог — езиците са много важно нещо! Макар, че понякога, очевидно става и без тях.
Дъщеря ми расте, пък аз отказвам да го повярвам.
Сега пише писмо, моли ме да го изпратим. Моли ме, да не забравя, че Алекс има рожден ден в края на юли. Пита баща си, кога пак ще пътува за Румъния, да отиде с него.

Аз пък се надявам да ги сгазим румънците по пътя към Световното по футбол. Mr. Green
И децата ми да не бързат толкова да порастват...

Виж целия пост
# 223
Вили, разплака ме с тази история...
От умиление обаче  Mr. Green
Колко бързо растат децата. Ужасно бързо...
Виж целия пост
# 224
Леле, просълзих се  Cry
Растат малките маймуни, а аз не вярвах, като патили хора ми казваха- няма усетиш кога ще мине времето  ooooh!
Вердад, а вие къде почивахте? Звучи ми супер- басейн, детски дискотеки /ние още сме в чуденка за морето/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия