Клуб " Ръкоделие - гоблени " - 5 част

  • 35 861
  • 454
# 285
Само да кажа, че когато се шие с този полукръстатия бод, тогава е най-удобно да се шие с гергеф.
Виж целия пост
# 286
Само да кажа, че когато се шие с този полукръстатия бод, тогава е най-удобно да се шие с гергеф.
точно това си мислех  Peace аз такова нещо не мога да ползвам
Виж целия пост
# 287
Само да кажа, че когато се шие с този полукръстатия бод, тогава е най-удобно да се шие с гергеф.
точно това си мислех  Peace аз такова нещо не мога да ползвам
АЗ не ползвам такива неща, не че нямам в наличност, а защото са ми страшно неудобни. Според мен е въпрос на навик. Peace
Виж целия пост
# 288
gertruda абсолютно права си, че е въпрос на навик, аз в началото му се чудех на пустия гергеф от къде да го подхвана, но сега ми е много лесно и удобно. Същото е като и с бодовете.
Виж целия пост
# 289
А как ползвате гергеф когато шиете голям гоблен? Имам првдвид не се ли поврежда където вече е ушито като го прехапете с гергефа? Не знам дали го обясних правилно. Но все някога гергефа трябва да мине през вече ушито място. Не се ли разтеглят конците?  newsm78
Виж целия пост
# 290
А как ползвате гергеф когато шиете голям гоблен? Имам првдвид не се ли поврежда където вече е ушито като го прехапете с гергефа? Не знам дали го обясних правилно. Но все някога гергефа трябва да мине през вече ушито място. Не се ли разтеглят конците?  newsm78

Същите бяха и моите опасеня преди да започна да използвам гергеф, но наистина нищо му няма на ушитото, нито конците са се разтеглили, нито панамата е деформирана. Не зная дали се вижда от снимката на гоблена от предната страница, но аз съм защипвала вече избродирана част и нищо й няма.
Виж целия пост
# 291
бебешок и аз това се чудя  newsm78, но след това при прането и гладенето нещата сигурно се оправят.
marulka_s изпревари ме със секунда.
Виж целия пост
# 292
Аз като ших един гоблен с гергеф, повече ми се изкриви, но явно съм опъвала много панамата.
Виж целия пост
# 293
моите не се кривят  Peace
Виж целия пост
# 294
Уфффффффффф тая "Тайна вечеря"........................... шия, шия, шия и изобщо не е мръднала!  Tired
Виж целия пост
# 295
Здравче,махай я не се мъчи,аз моята "църква"я оставих за 2010год. Joy Joy

А аз без гергеф не мога да шия така му свикнах, че сега без него на гобленов бод не мога,само като шия кръсчета го махам.
Иначе ми се криват ,ама това си от мен ,повечко стягам,после с ютията оправям нещата. Laughing
Виж целия пост
# 296
Уфффффффффф тая "Тайна вечеря"........................... шия, шия, шия и изобщо не е мръднала!  Tired
Бавно и славно! Само си помисли колко ще се радваш на готовия гоблен........ това ще те амбицира!
Виждам в твоята колекция "щастливите коне", имаш ли схема и ако не е много нахално ще може ли да ми я пратиш на tanita1972@abv.bg?
Виж целия пост
# 297
Уфффффффффф тая "Тайна вечеря"........................... шия, шия, шия и изобщо не е мръднала!  Tired
Бавно и славно! Само си помисли колко ще се радваш на готовия гоблен........ това ще те амбицира!
Виждам в твоята колекция "щастливите коне", имаш ли схема и ако не е много нахално ще може ли да ми я пратиш на tanita1972@abv.bg?

Ще ти я сканирам тези дни!  Peace Само че ключа е с Пупетс да знаеш!  Whistling

Тайната вечеря
Виж целия пост
# 298
Ами аз нещо чувам само лоши отзиви за тези Пъпетс и ще се опитам да ги обърна, но ще ти бъда много благодарна - сега съм луднала на тема коне и цветя.
Виж целия пост
# 299
А някой има ли това, също много ми харесва прозорец
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия