Клуб " Ръкоделие - гоблени " - 5 част

  • 35 866
  • 454
# 300
А някой има ли това, също много ми харесва прозорец

Ами свали го от там! Тя го е дала!  Peace
Виж целия пост
# 301
аз съм си го свалила, не зададох въпроса правилно - исках да попитам някой дали го е шил и дали ще е сполучливо.
Виж целия пост
# 302
един въпрос Simple Smile

който е шил кръстчета - кажете ми, наклона на горния конец на кръстчето в каква покока е? (че виждам различни картинки на някои сайтове),
също и полукръстчето евентуално? (и то трябва да е със същия наклон, нали?)
Виж целия пост
# 303
Моето кръсче изглежда така:долния наклон е налконен на дясно ,а горния на ляво,като започвам да шия гоблена от ляво на дясно.
Съответно и полукръста е налконен на дясно.
Виж целия пост
# 304
Моето кръсче изглежда така:долния наклон е налконен на дясно ,а горния на ляво,като започвам да шия гоблена от ляво на дясно.
Съответно и полукръста е налконен на дясно.
Peace
Съответно двата бода се разминават в посоките когато се ушият (горната част на кръстчетата и полукръстчетата).
Виж целия пост
# 305
Моето кръсче изглежда така:долния наклон е налконен на дясно ,а горния на ляво,като започвам да шия гоблена от ляво на дясно.
Съответно и полукръста е налконен на дясно.

Абсолютно точно! И при мен е така.

Момичета исках да ви питам, някой има ли натюрморт с музикални инструменти, по-точно цигулка. Шие ми се нещо подобно.
Виж целия пост
# 306
значи, дали разбрах павилно? - като се погледне готов гоблена, личи наклон наляво, така ли? (защото това е горния конец)

а полукръстчето като е надясно, не се ли получава разминаване?
а аз мислех, че трябва да са в една посока с горния конец на кръстчето - поне така ги виждах на картинките наготови гоблени в увеличен вид
Виж целия пост
# 307
Ми много зависи как е дадено в упътването към гоблена.
Аз ших едни коне на Димешънс и са ми така,както казваш в различна посока/сега станах да ги погледна ми много са си хубави/.Но така ми е било написано в комплектовката,освен нещо да съм объркала ама вече е късно те висят на стената. Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 308
е, то всичко, което се ушие и изглади ще е хубаво Simple Smile
аз сега само проучвам нещата и пробвам,
като че ли този бод с горен конец наклонен вляво ми е по-удобен

аз съм ги виждала на различните схеми различно, затова и питем
но явно, няма толкова голямо значение
Виж целия пост
# 309
marulka_s виж тези тук http://photo.163.com/photos/55qingfeng55/7331288/
Виж целия пост
# 310
XS като каза цветя виж тук http://photo.163.com/photos/lppzll/#p6
http://photo.163.com/photos/lppzll/#p25
Виж целия пост
# 311
http://loreleicrafts.wordpress.com/information/techniques/тук има обяснено за "кръстчетата"....а относно полукръстчетата-те могат да са така:  / или така: \  ,в зависимост от схемата как са дадени,защото понякога трябва да се получи "плавност" наляво или надясно (дано да съм обяснила разбираемо),а когато не е даден изрично наклона им ,по подразбиране се шият така:/  ,като гобленовия,но 1:1 ....дано да съм била полезна Praynig.
Абе ,момичета,как разбирате от китайски,че се ровите в тези сайтове ? newsm78  Аз с удовоствие разглеждам всички линкове ,които качвате....направо сте невероятни!!!! Hug
Виж целия пост
# 312
Толкова неща научавам от вас,понеже съм самоука.Покажете кой какво шие в момента,моля.Интересно ми е. Praynig
Виж целия пост
# 313
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2810
аз това шия  Peace
Виж целия пост
# 314
Аз сега довършвам Майчино щастие .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия