Убийството в Пловдив

  • 42 249
  • 1 573
# 1 380
Първо, не знаем какви са истинските чатове. Че са си писали - писали са си. Ние нямаме достъп до реалната информация - кой е започнал, кой кого е поканил, кой за какво е излъгал. Прекалено много неща се говорят за тея чатове, все едно са ни ясни.
По снимките на починалия, на мен лично не ми изглежда на нормално развиващ се умствено човек. Може и да греша, но това ще стане ясно по-натам. Ако е така, сами може да прецените, че на човек, на когото добре изглеждащо момиче, по неговите критерии, му предложи да се видят, просто захапва въдицата, понеже изобщо някой му е обърнал внимание, че съществува.
Друго искам да попитам - тук е имало желание за виждане и от двете страни, очевидно, ако съдим по изписаното досега. (не коментирам реалните причини) Ако същата тази беше излязла с друг човек, на нейните години, доброволно, тогава няма проблем ли? Не се заяждам, питам наистина, защото не съм запозната. Може да си с едни и същи намерения и на 15, и на 20, само че едното е проблем? Да не говорим, че възрастта не е гаранция дали си леке или не.
Виж целия пост
# 1 381
Днешно време е страшно какво може да се случи на теб или познати. Като се има на предвид какво четем и слушаме по новините.
Виж целия пост
# 1 382
Като прочетох поста на Жаки направо ми се насълзиха очите за човека…
Той изглежда на повече от 37 години - от много "хубав" живот... И този край ужасен! Няма справедливост на тоя свят...
Виж целия пост
# 1 383
Да не говорим, че възрастта не е гаранция дали си леке или не.

Абсолютно.
И  когато ми се налагаше да общувам с деца преди години забелязах колко не само по-умни, но и зрели за разлика от някой идиоти на по 30 години.
Вече не съм в тази среда, та не знам има ли сега такива умни и будни деца. Май намаляват.
Виж целия пост
# 1 384
Прочетох сега в пик, че според техни източници, близки до разследването, косвено са замесени двама пълнолетни, които не са присъствали.

Според статията другите петима не са в ареста.
Виж целия пост
# 1 385
А трябваше и те да бъдат в ареста заради съучастие.
Че нямаше да ги осъдят най-вероятно, нямаше. Ама поне да полежат в следствения малко.
Виж целия пост
# 1 386
https://kriminalnidosieta.com/seriyni-ubiytsi/artyom-anufriev-i- … tsite-ot-irkutsk/

Прочетох набързо.
В началото ми направи впечатление

Цитат
Майка-орлица
Артьом Ануфриев
Артьом Ануфриев

Артьом Александрович Ануфриев е роден на 4 октомври 1992 г. в Иркутск. Израства без баща, също като неговия приятел и бъдещ съучастник Никита Литкин, с когото се познавали от деца.

Детството на Артьом било доста сложно в психологически план. По думите на бившия директор на неговото училище, майката на Артьом – счетоводителката Нина Ивановна Ануфриева, учела сина си да ненавижда хората, унижавала го публично и му внушавала, че е заобиколен от врагове. Когато му пишели лоши оценки в бележника, майката веднага пишела заявление: „Осъществява се психологически натиск върху сина ми“. Ако лошите оценки се пишели само в дневника, Нина Ануфриева пишела друго оплакване: „Нарушено е правото на родителя на информация“. Нещата стигнали дотам, че ако Артьом изкарал оценка „три“, майка му пращала поредния протест: „А защо не четири?“.

Заради подобни оплаквания, училището на Артьом се принудило да търси нов учител по физика, защото предишната учителка отказала да се занимава с класа, в който учел той.
Ама много съвпадения с българската действителност Grinning
Виж целия пост
# 1 387
Скрит текст:
Не са, нали и аз това писах. Те не са имали намерението да го убият, и не са и разбрали първоначално какво е станало, защото той си е тръгнал сам. А за пребиване и ограбване изобщо за затвор не им е хрумвало, те са били и грабили толкова пъти досега без никакви последствия, този случай за тях е бил просто пореден, част от нормалното им ежедневие, с нищо по-различен от много други такива.

Точно това е притеснителното. Дори и да приемем, че са попаднали на истински педофил, и дори и Георги, който преди не е имал подобни прояви, накрая наистина да е тръгнал с намерението да прави секс с 15 годишна, понеже жена на неговата възраст не му връзва, това не отменя горното.

Едно от най-точните мнения в темата!

За външния вид - всеки може да се спретва както му дойде, ...

Ами, друго твърдят определени потребителки в темата. Simple Smile Аз на тях отговарях, ако не е станало ясно.

Носят вина.
Те са излъгали и подвели.
И има огромно значение, че не са казали точната си възраст.

Законодателният орган на най-могъщата държава в света постановява, че категорично не носят вина, но щом Елорка твърди обратното, запишете го в протокола, моля. Satisfied

Вие не ги защитавате, но ги оправдавате.

Не врат, а шия.

Долнопробна е ,но прави лошо впечатление,15 годишна изглеждаща ,като уличница?

На мен не ми прави лошо впечатление – в реалния си живот не бих общувала с хора, които определят 15-годишни момичета като "уличници", на база облеклото им.

Те че са уличници вече е установено. Въпросът е каква им е тарифата.
Как пък не видях едно стойностно младо момиче (при това в София), което да се облича така и да е татуирано и с пиърсинги. Всичките с пембени коси и халки като биволици от сравнително невръстни злоупотребяват с телата си, вкл. и с дрога, за да компенсират дефицити.
Виж целия пост
# 1 388
Чак такива генерални изводи не бих направила. Но е вярно, че по дрехите посрещат!
Виж целия пост
# 1 389
Тези, които пищят защо мъж на ХХ години пише на момиче на 15г...
Бих искала да ги попитам, те дъщери имат ли? На какво са ги научили точно? Говорили ли са с тях за опасностите в интернет, как да се пазят и т.н.?
Обяснили ли са им, че ако получават такива съобщения, от когото и да било, трябва да информират родителите си?



Понеже всичките все тва повтаряте да ви обясня някои неща. Виждам въобще нямате представа за какво става въпрос. Не всички 15 годишни момичета са отракани и да не си знаят бройките, нито всички имат нормални семейства и родители да се интересуват от тях. Има много от проблемни семейства, лабилни, емоционално нестабилни и такива, на които никой не им обръща внимание. Именно те са особено податливи. Едно време чичовците зарибяваха момиченца покрай училищата и местата, където се събират младежи, сега обаче социалните мрежи дават почти необятни възможности. Освен това мераклиите за свежа плът са много изобретателни, манипулативни, представят се за момчета малко по- големи, уж си разменят по-разголени снимки и като се докопат до такава почват да изнудват докато си постигнат целите. Или подлъгват с внимание, подаръци и уж чисти намерения докато спечелят доверието и, стигнат до среща и там натиснат момичето и я изнасилят. После не смее да се оплаче, защото всички после ще я обвинят, че сама си е виновна щото е писала, отишла и така, щетите за психиката и си остават за нея.И това са само много малка част от всички използвани методи.
Такива случаи има безброй и много малка част от тях са документирани и оповестени.

Жалко че трябва да го обяснявам точно аз във форум за майки.
Нашия човек отишъл ли е - отишъл е. Писал ли си е, знаел ли , че е 15 годишна - знаел е. Даже тази Виктория ли беше е използвала снимки на друго момиче. Каквото и да му се е случило след тва не променя първоначалните намерения. Съжалявам, че не мога да изпитвам съчувствие към такъв. Ако е бил подмамен с друго, нека се дадат убедителни доказателства, ще си променя позицията.
rff, като бяхме някъде точно на 14-15-години с моите приятелки редовно се разхождаме в един парк в града. Лятно време ходеме доста рано по хладното да тичаме там. На няколко пъти ни преслдваше човек в инвалидна количка, който като се спрем някъде, спираше до нас и си показваше Патката. Апропо, ние също бяхме в един бунтарски период и папагалската повтаряхме неща, които на този си акъл никога не бих. Обаче, интересно как, въпреки, че осъзнахме, че първо е с извратени наклонности, второ - в неизгодна позиция, тъй като можехме при добро желание да го насметем, наистина странно как не го пребихме. Вероятно и този ако имаше СМ тогава, щеше да се възползва. Но затова трябваше ли според теб да бъде убит?
Виж целия пост
# 1 390
Не мога да коментирам за сегашните, абсолютно е възможно масово да са пълни дегенерати, но по време на моето тийнейджърство по-алтернативно изглеждащите момичета тип обеци на носа, коси в лилав, розов, зелен цвят, тъмно червило, бяха по-скоро чувствителни, внимателни, приятелски настроени и интересни млади девойки, които до голяма степен бяха третирани кофти от учители и съученици, или поне с някакво пренебрежение. И не, не съм била една от тях, хаха Grinning но винаги съм оставала с добро впечатление и съм намирала общ език. Даже съвсем честно ви казвам, може би седмица преди този случай, с ММ си говорихме, че е интересно как точно тези чудато изглеждащи наши връстници от детството сега като възрастни имат най-нормалните животи и житейско развитие, въпреки че отношението на учителите към тях беше като с непотребни откачалки, но те си останаха все така възпитани, кротки, а вече и с деца, с добри семейства, професии и прочие. И запазени интереси към алтернативна музика, изкуство и естетика.

Може и нещата да са се променили от моите млади години, де. Или моят опит да не е бил универсален.
Виж целия пост
# 1 391
https://kriminalnidosieta.com/seriyni-ubiytsi/artyom-anufriev-i- … tsite-ot-irkutsk/

Прочетох набързо.
В началото ми направи впечатление

Цитат
Майка-орлица
Артьом Ануфриев
Артьом Ануфриев

Артьом Александрович Ануфриев е роден на 4 октомври 1992 г. в Иркутск. Израства без баща, също като неговия приятел и бъдещ съучастник Никита Литкин, с когото се познавали от деца.

Детството на Артьом било доста сложно в психологически план. По думите на бившия директор на неговото училище, майката на Артьом – счетоводителката Нина Ивановна Ануфриева, учела сина си да ненавижда хората, унижавала го публично и му внушавала, че е заобиколен от врагове. Когато му пишели лоши оценки в бележника, майката веднага пишела заявление: „Осъществява се психологически натиск върху сина ми“. Ако лошите оценки се пишели само в дневника, Нина Ануфриева пишела друго оплакване: „Нарушено е правото на родителя на информация“. Нещата стигнали дотам, че ако Артьом изкарал оценка „три“, майка му пращала поредния протест: „А защо не четири?“.

Заради подобни оплаквания, училището на Артьом се принудило да търси нов учител по физика, защото предишната учителка отказала да се занимава с класа, в който учел той.
Ама много съвпадения с българската действителност Grinning
Преди време имаше една кукувица, която беше вдигнала СМГ и НПМГ на главата си по подобен начин. Дано не четем и за "детето ѝ".
Виж целия пост
# 1 392
black cat, въртя гледните точки за повече яснота, но заемането на различни гледни точки не е толкова лесно.

Друг хипотетичен пример: 17 годишна си пише с 37 годишен за среща. Преди обаче да има среща, обстоятелствата попречват на срещата да се случи.
Може ли 17 годишната да бъде съдена като убиец, защото очевидно е искала, на базата на чата, да го примами 37 годишния на уединено място, където тайно да има и други хора, с цел тежка телесна повреда?
Виж целия пост
# 1 393
Може ли 17 годишната да бъде съдена като убиец, защото очевидно е искала, на базата на чата, да го примами 37 годишния на уединено с място, където тайно да има и други хора, с цел тежка телесна повреда?

Ще отговоря така – за всичко на този свят може да бъде осъден човек, стига да бъдат открити доказателства за планиране за злодеянието.
Ако е имало реални приготовления за самото убийство, разбира се, че всеки може да бъде подведен под отговорност.
Нещо в това не ти допада ли?
Виж целия пост
# 1 394
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/23375167

От месец социалните били работели със семейството на "едно от децата", оказва се. Може би онзи с котките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия