Вадене на мъдрец...

  • 1 168 412
  • 4 365
# 3 510
На мен това ми е 4- то вадене , не се притеснявам изобщо Laughing
Сега бях при докторката да ми види снимката и ме попита " бързаш ли да го вадиш "
Естествено , че бързам , нали ме боли ... В петък в 2 ще е цялата история стискайте палци .
Виж целия пост
# 3 511
Здравейте, предстои ми вадене на мъдреца на снимката. Счупих го и е с пулпит. Притесни ме това като сакче на съседния зъб. Не разбирам нищо от рентгенография, разбира се, но има ли му нещо сроред вас?
Виж целия пост
# 3 512
Това не е ли синуса, над шестия зъб?Thinking
Виж целия пост
# 3 513
Да, би трябвало. Имах предвид това по-тъмното над корена. Изглежда като на болния мъдрец и се чудя дали нямам и там скрит пулпит. Sad
Това не е ли синуса, над шестия зъб?Thinking
Виж целия пост
# 3 514
Здравейте на всички . Извадиха ми го снощи с много мъки....  Единствената ми утеха е , че този ми беше последният ,но по - гадно и дълго вадене не съм имала. Пожелавам успех на всички , на които им предстои тази гадост, а на мен си пожелавам по бързо възстановяване.
Виж целия пост
# 3 515
Здравейте отново,
сега виждам, че има нови отговори по темата Simple Smile Не съм чест посетител на сайта и не знам още как да отговарям персонално.
Аз пих Нивалин, също и Милгамма. Никакъв резултат от 2.03.2022 г. до ден днешен! Имам изтръпване, иглички, неприятна сетивност към студени храни, студен вятър и др. (адски неприятна), също - когато си мия зъбите ме болят тези на засегнатото място и особено като прокарвам конец през тях всяка вечер!
Това е абсолютна некоректност на хирурга (Д-р Филип Яначков на ул. Алеко Константинов, София) да ме посъветва да ми извади и ЧЕТИРИТЕ МЪДРЕЦА НАВЕДНЪЖ в един ден! Който друг зъболекар чу, както и много още хора в бранша или извън него - всички са категорични, че е нечувано подобно решение и никой не го практикува!!! Все пак беше много тежка операция, хвърчаха остатъци от кости, той беше изнемощял от ЗВЕРСКОТО дърпане и сила, с която ги теглеше! Беше ме направил четвъртита. Лицето ми отекло, квадратно, издуто, имах огромни синини по бузите като пребита и не можах да си отварям устата една седмица, почти нямаше ядене и пиене - само аулини и антибиотик!
Ръцете му трепереха невероятно от прилаганата всичка сила и потта му капеше. Въпросният зъб, чийто нерв ми засегна НЕ беше първият поред за вадене и мисля, че докато стигна до него вече буквално едва дишаше. Бил е преуморен и е допуснал грешка.
Но естествено - само за операцията ми взе 1400 лева (по 350 лева на зъб), не е искал да изпусне парите и да размисля, ако вадим зъби един по един. Имаше много време и удобни моменти да ме предупреди какви са евентуалните последици, но не! Печалбари, касапи!

Силви, аз ходих на процедури - лазерна терапия за събуждане на нерва. Пих и какво ли не. При мен положението е още по-лошо - с диагноза пълна хипестезия съм. Нямах абсолютно никаква чувствителност двустранно в долната челюст, зъбите, венците, долната устна, брадичката и частично - в бузите. Имам слабо подобрение и резултатът не е задоволителен, но все пак се възстанови усещането за допир, топло и студено в два малки участъка. От януари пак подновяваме процедурите.
Мен също ме увещаваха, че на всяка цена трябва да извадя и четирите наведнъж, но от страх се съгласих само за двата долни - голяма грешка, за която винаги ще съжалявам. На всичкото отгоре в ляво не зараства и си отглеждам цяла Мариянска падина в устата. С какво ли не жабуря, мажа, налагам… Видяла съм се в чудо. От един месец се храня със сламка и вече се чудя ще се оправя ли някога…
Виж целия пост
# 3 516
Здравейте! Гледам, че почти всички имат проблем при изваждане на мъдрец. Моите два горни са извадени преди година вече и след изваждането нямах никакви проблеми, освен наболяване за около седмица. От месец се започна една страшна болка в мястото на единия изваден мъдрец, подуване, сташно главоболие. Ако кажа, че никакви лекарства не ми помагаха, няма да излъжа. Не знам по колко аулина и всякакви други прахчета и хапчета съм изпивала на ден и не минаваше, не можех да спя по цяла вечер. Отидох при зъболекаря, които ми ги извади и той ми даде съвет да си купя листеринче и вероятно болката била защото съм хрупала нещо..... а не можех да ям с дни. Бях при една млада зъболекарка, която старателно почисти зъбите и обърна внимание на мястото, пих антибиотик една седмица, правихме снимка, за да се види дали няма някакъв скрит кариес по съседните зъби, но не. В крайна сметка болката до голяма степен отшумя, но се появява схващане в челюстта и отново леко ме наболява на моменти, страх ме е да не се върна в предишното си състояние. Някой имал ли е подобен казус и как сте го решили? Посъветваха ме да направя и снимки на мястото на извадения мъдрец, за да се види дали няма останал корен, но все още не съм направила.
Виж целия пост
# 3 517
Здравейте! Гледам, че почти всички имат проблем при изваждане на мъдрец. Моите два горни са извадени преди година вече и след изваждането нямах никакви проблеми, освен наболяване за около седмица. От месец се започна една страшна болка в мястото на единия изваден мъдрец, подуване, сташно главоболие. Ако кажа, че никакви лекарства не ми помагаха, няма да излъжа. Не знам по колко аулина и всякакви други прахчета и хапчета съм изпивала на ден и не минаваше, не можех да спя по цяла вечер. Отидох при зъболекаря, които ми ги извади и той ми даде съвет да си купя листеринче и вероятно болката била защото съм хрупала нещо..... а не можех да ям с дни. Бях при една млада зъболекарка, която старателно почисти зъбите и обърна внимание на мястото, пих антибиотик една седмица, правихме снимка, за да се види дали няма някакъв скрит кариес по съседните зъби, но не. В крайна сметка болката до голяма степен отшумя, но се появява схващане в челюстта и отново леко ме наболява на моменти, страх ме е да не се върна в предишното си състояние. Някой имал ли е подобен казус и как сте го решили? Посъветваха ме да направя и снимки на мястото на извадения мъдрец, за да се види дали няма останал корен, но все още не съм направила.

Здравейте! Да не би възпалението и схващането да идва от темпоромандибуларната става?
Виж целия пост
# 3 518
Здравейте! Гледам, че почти всички имат проблем при изваждане на мъдрец. Моите два горни са извадени преди година вече и след изваждането нямах никакви проблеми, освен наболяване за около седмица. От месец се започна една страшна болка в мястото на единия изваден мъдрец, подуване, сташно главоболие. Ако кажа, че никакви лекарства не ми помагаха, няма да излъжа. Не знам по колко аулина и всякакви други прахчета и хапчета съм изпивала на ден и не минаваше, не можех да спя по цяла вечер. Отидох при зъболекаря, които ми ги извади и той ми даде съвет да си купя листеринче и вероятно болката била защото съм хрупала нещо..... а не можех да ям с дни. Бях при една млада зъболекарка, която старателно почисти зъбите и обърна внимание на мястото, пих антибиотик една седмица, правихме снимка, за да се види дали няма някакъв скрит кариес по съседните зъби, но не. В крайна сметка болката до голяма степен отшумя, но се появява схващане в челюстта и отново леко ме наболява на моменти, страх ме е да не се върна в предишното си състояние. Някой имал ли е подобен казус и как сте го решили? Посъветваха ме да направя и снимки на мястото на извадения мъдрец, за да се види дали няма останал корен, но все още не съм направила.

Здравейте! Да не би възпалението и схващането да идва от темпоромандибуларната става?

Дори не бях чувала за тази става до този момент, никой от зъболекарите не е споменавал да е възможно това да е причината. Вероятно трябва да посетя с конкретно запитване по този въпрос. Притеснява ме факта, че на мястото на другия изваден мъдрец също усещам болка, когато неволно попадне храна там, без да е нещо твърдо и тн. Не знам дали е нормално и се притеснявам, защото болката наистина беше жестока.
Виж целия пост
# 3 519
На мен ми се случи няколко месеца след операциите. Има много фактори - пеене, говорене, неправилна захапка, консумация на твърди храни и т.н. Не обръщат много внимание.
Но при вас може и да е друго. Успех!
Виж целия пост
# 3 520
Пак съм аз Laughing
Почнаха да ми поминават болките , но от вчера имам страшна миризма в устата , все едно имам убито животно вътре . На някой случвало ли му се е ???? Току  що се връщам от контролен преглед , хирурга ми каза , че всичко изглежда много добре и е наред , а миризмата била уж от лекарството в дупката и да си правя жабурене със сода бикарбонат или да смуча бонбони. В петък ще ми махат конците , но тази миризма на умряло е ужасна и нямам спомен при предните вадения да съм я имала , или поне  не и така остро .
Виж целия пост
# 3 521
Пак съм аз Laughing
Почнаха да ми поминават болките , но от вчера имам страшна миризма в устата , все едно имам убито животно вътре . На някой случвало ли му се е ???? Току  що се връщам от контролен преглед , хирурга ми каза , че всичко изглежда много добре и е наред , а миризмата била уж от лекарството в дупката и да си правя жабурене със сода бикарбонат или да смуча бонбони. В петък ще ми махат конците , но тази миризма на умряло е ужасна и нямам спомен при предните вадения да съм я имала , или поне  не и така остро .
Да не ти загнива храна от не добро почистване покрай раната.
Виж целия пост
# 3 522
Гледам всички стоят с конците около седмица. Моя доктор защо и двата пъти ме кара да седя с тях по 20 дена?! Даже сега втория път ми е оставил малко по-дълъг конец, който ми се метлее из устата и ме дразни. Още на 4ти ден усещах мястото оздравяло, отварям си широко устата, ям всичко още от първата вечер, само че на другата страна. Не виждам защо ми ги държи толкова. Днес 5ти ден, и мястото като го пипам с език дори не е лигаво, а си седи твърдо.
Виж целия пост
# 3 523
И на мен веднъж ми махаха конците по-късно. Пръска обезболяващ спрей, но боли ужасно, защото раната е заздравяла.
Виж целия пост
# 3 524
Гледам всички стоят с конците около седмица. Моя доктор защо и двата пъти ме кара да седя с тях по 20 дена?! Даже сега втория път ми е оставил малко по-дълъг конец, който ми се метлее из устата и ме дразни. Още на 4ти ден усещах мястото оздравяло, отварям си широко устата, ям всичко още от първата вечер, само че на другата страна. Не виждам защо ми ги държи толкова. Днес 5ти ден, и мястото като го пипам с език дори не е лигаво, а си седи твърдо.

И на мен предният път ми се вееха конците из устата и много ме опъваха и дразнеха.
7-10 дни е нормалното мисля да стоят конците, пък и навсякъде така чета .
20 дни трябва да е бая голяма хралупа
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия