Вадене на мъдрец...

  • 1 168 052
  • 4 365
# 3 645

Здравейте! Според вас има ли шанс мъдрецът отдолу да израсне правилно или да ходя да го вадя? От 3-4 дни бута, умерено болезнено е.

Здравейте! Расте нагоре, което е добре, моите долни бяха ретинирали.
Но може да си остане така, аз чаках 5-6 години, и накрая ги махнах, че постоянно ги мислех. Сигурно се вижда само част от зъба?
Аз имах 4. Само при първият горен, ляв имах болка.. Въобщя не усетих кога го махнаха. Вторият горен, малко се потруди момичето, но и там нямаше пр. Горните бяха нищо работа. Долният десен го рязаха на 2 части (ретинирал). И последния, най-трудния, на 4-5 части, пак ретинирал.
Интересното е, че както ми ги извадиха, такава беше и последователността във ваденето и болката. Добре, че не съм започнала с долните, че не знам дали щях да стигна горните.
Сега вече нямам и дупки долу..
Много го мислех, но сега съм спокойна. Вие колко имате? Махали ли сте досега?
Виж целия пост
# 3 646
Аз започнах от долните извадила съм два. Всички са ретинирани. И моите ги вадиха на части. Първият път се възстановявах над три месеца и  ми отне още толкова докато се наканя да извадя вторият 🤣. След който пък се възстанових според мен доста бързо за около две седмици. Остава ми още един горен ретиниран за есента. Уж съм по спокойна сега след вторият да видим. Четвърти нямам изобщо 🙏.
Виж целия пост
# 3 647


Здравейте! Според вас има ли шанс мъдрецът отдолу да израсне правилно или да ходя да го вадя? От 3-4 дни бута, умерено болезнено е.

Здравейте! Расте нагоре, което е добре, моите долни бяха ретинирали.
Но може да си остане така, аз чаках 5-6 години, и накрая ги махнах, че постоянно ги мислех. Сигурно се вижда само част от зъба?
Аз имах 4. Само при първият горен, ляв имах болка.. Въобщя не усетих кога го махнаха. Вторият горен, малко се потруди момичето, но и там нямаше пр. Горните бяха нищо работа. Долният десен го рязаха на 2 части (ретинирал). И последния, най-трудния, на 4-5 части, пак ретинирал.
Интересното е, че както ми ги извадиха, такава беше и последователността във ваденето и болката. Добре, че не съм започнала с долните, че не знам дали щях да стигна горните.
Сега вече нямам и дупки долу..
Много го мислех, но сега съм спокойна. Вие колко имате? Махали ли сте досега?
Здравейте! Преди около месец извадих един горен мъдрец, от другата страна. Той беше развален и напълно израстнал, така че не беше проблем. А този направо ме побърква, активно се опитва да пробие от 5 дни, боли ме челюстта от него, усещам дори натиск в ухото и слепоочието. Хирургът който ми махна предишния мъдрец каза този да не го пипам, освен ако не ми създава неприятности. Затова се чудя дали изобщо ще изкара. Последните месеци дори имах усещане за натиск точно от тази страна на главата, почвам да се чудя дали все пак този зъб не е бил причината. Хирургът твърдеше, че не е това.🤷
Виж целия пост
# 3 648
Аз имах болки, които отдавахме на двата долни мъдреца. Еми все още ги имам. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3 649

Здравейте! Според вас има ли шанс мъдрецът отдолу да израсне правилно или да ходя да го вадя? От 3-4 дни бута, умерено болезнено е.

Винаги има шанс, но толкова рискове крие този шанс, че има написани учебници за тях 😇😁👍. Модерната дентална медицина препоръчва изваждането на мъдреците!
Виж целия пост
# 3 650


Здравейте! Според вас има ли шанс мъдрецът отдолу да израсне правилно или да ходя да го вадя? От 3-4 дни бута, умерено болезнено е.

Здравейте! Расте нагоре, което е добре, моите долни бяха ретинирали.
Но може да си остане така, аз чаках 5-6 години, и накрая ги махнах, че постоянно ги мислех. Сигурно се вижда само част от зъба?
Аз имах 4. Само при първият горен, ляв имах болка.. Въобщя не усетих кога го махнаха. Вторият горен, малко се потруди момичето, но и там нямаше пр. Горните бяха нищо работа. Долният десен го рязаха на 2 части (ретинирал). И последния, най-трудния, на 4-5 части, пак ретинирал.
Интересното е, че както ми ги извадиха, такава беше и последователността във ваденето и болката. Добре, че не съм започнала с долните, че не знам дали щях да стигна горните.
Сега вече нямам и дупки долу..
Много го мислех, но сега съм спокойна. Вие колко имате? Махали ли сте досега?
Здравейте! Преди около месец извадих един горен мъдрец, от другата страна. Той беше развален и напълно израстнал, така че не беше проблем. А този направо ме побърква, активно се опитва да пробие от 5 дни, боли ме челюстта от него, усещам дори натиск в ухото и слепоочието. Хирургът който ми махна предишния мъдрец каза този да не го пипам, освен ако не ми създава неприятности. Затова се чудя дали изобщо ще изкара. Последните месеци дори имах усещане за натиск точно от тази страна на главата, почвам да се чудя дали все пак този зъб не е бил причината. Хирургът твърдеше, че не е това.🤷

При мен, въпреки че само единият ме болеше, ги извадих всичките, защото не исках да имам такива зъби, растящи напред, бутащи другите зъби..
Предните ми, долни зъби станаха на зиг-заг, най вероятно заради тях.
Психологически ме дразнеха и не исках да имам безполезни зъби.
Винаги съм за ваденето им, разбира се ако няма пр.
Виж целия пост
# 3 651
Добър ден на всички!
В живота си съм ходила 4 пъти на зъболекар с адски мъки. Изпитвам паника, прималява ми, световъртеж, задух, абе всичко каквото се сетите. Та, сега /преди няколко месеца/ ми се счучи горен ляв мъдрец. Отидох до зъболекаря и преди да седна на стола избягах хаха. Наистина адски много се ужасявам - и от упойката и от идеята за вадене, и от идеята за усложнения, и от това пък, че е счупен и че може да ми докара други по-големи проблеми. Медицинската сестра каза да не пия успокоителни, че може да не ме хване упойката.... Ужасена съм. Дайте идеи за успокоителни, които не си пречат с упояването ми.. Искам да седна и да не изпадам в параноя и ужасии и да си свърши човека работата... Благодаря 🧡💙
Виж целия пост
# 3 652
Привет, и аз съм от тези с дентофобия, ама супер фобия.
Един изваден долен мъдрец отключи фобията ми /три пъти ми слагаха анестезия и общо казано май ме хвана, ама накрая/ .
Днес разбрах, че горен мъдрец / жив/ трябва да се извади, имам още два, но те са умъртвени. Зная, че тези зъби не се пазят, но страха е по- силен от мен.
Та, горещо моля, ако някой е минал през тази процедура, чрез пълна анестезия да сподели. Питането ми е за София, цената не я коментирам, зная, че добрите лекари си имат цена.
Виж целия пост
# 3 653
ВМА, обадете се и разпитайте по телефона
Виж целия пост
# 3 654
Привет, включвам се с въпрос след вадене на мъдрец.
Извадиха го в сряда на 09.08, а от днес следобед започнах да изпитвам болка, като че ли самия зъб ме боли (който вече го няма). При пиене на студена вода, бира, диня, салата - болката се появява и отшумява след минути. Не споменах, че се стигна до ваденето на този мъдрец от непрестанна силна болка около седмица преди самата екстракция. Нормално ли е да ме боли по този начин? Възможно ли е да ме боли зъба до извадения мъдрец, който е пломбиран преди години? Самата рана се свива и няма оток, но тази болка ме притенсява.
Благодаря на всички отзовали се!
Виж целия пост
# 3 655
Привет, включвам се с въпрос след вадене на мъдрец.
Извадиха го в сряда на 09.08, а от днес следобед започнах да изпитвам болка, като че ли самия зъб ме боли (който вече го няма). При пиене на студена вода, бира, диня, салата - болката се появява и отшумява след минути. Не споменах, че се стигна до ваденето на този мъдрец от непрестанна силна болка около седмица преди самата екстракция. Нормално ли е да ме боли по този начин? Възможно ли е да ме боли зъба до извадения мъдрец, който е пломбиран преди години? Самата рана се свива и няма оток, но тази болка ме притенсява.
Благодаря на всички отзовали се!

Вашия зъболекар /хирург, който ви извади мъдреца, изписа ли ви антибиотик? Също така зашиха ли мястото? При моето вадене ми изписаха антибиотик и нямах болки.
Аз поне една седмица пазих мястото от топло и прекалено студено.
Моя съвет е да отидете при вашия зъболекар да ви прегледа, ако продължават болките🙂
Виж целия пост
# 3 656
Симона, благодаря за отговора Simple Smile
Нямам изписан антибиотик, защото не съм шита и ваденето беше бързо за 2 мин. (Така предполагам)
Първите 24 часа се пазих от твърди, студени и горещи храни и напитки, не съм имала болки дори от самата раничка, която започна лека полека да се свива. Но след 2-3 дни започна да се усеща по-силна болка, особено при консумация на студени храни и напитки.
Сега вече почти не усещам болка, явно е трябвало да мине малко повече време, за да заздравее напълно.
Виж целия пост
# 3 657
Здравейте. Включвам се и аз в темата, след многочасово четене тук.
Преди две седмици получих силни болки на мъдрец долен ляв. Направих панорамна снимка и ме изпратиха при хирург. Болката отшумя...но въпреки всичко вчера извадих тази гад, която се оказа много хубава и права.
Операцията премина в гр. Сливен от доктор Димитър Гагрицов, който е от Пловдив. Пуснаха ми кръвни изследвания, ЕКГ, отново снимка, а от неделя вечерта пиех и Аугментин 3х1. Всичко мина за 20 минути. Първо ми пръсна лидокаин, след това на три места успойка, взе една машина и започна да пили, през цялото време бях със затворени очи, тъй като имам ужасен страх. Операция беше в истинска операционна зала. Заши ме и това беше. Сложи ми инжекция дексаметазон. Днес, вторник бях на преглед, всичко е наред. Подута съм, но не е страшно. Болка почти нямам. Вчера щом усетих, че ме пуска упойката изпих един нимизил и от тогава не съм пила нищо. И през нощта беше окей. Зъбът излезе цял. Пропуснах да питам колко лева имам, но мисля, че да два или три. По време на операцията не се усеща абсолютно нищо, освен съвсем леко упойката, това е. След една седмица махам конците.
 Пожелавам на всички моя късмет и не се страхувайте. След известно време предстои да махаме и долен десен, че и той е така лошо полегнал.
Виж целия пост
# 3 658
Привет, и аз съм от тези с дентофобия, ама супер фобия.
Един изваден долен мъдрец отключи фобията ми /три пъти ми слагаха анестезия и общо казано май ме хвана, ама накрая/ .
Днес разбрах, че горен мъдрец / жив/ трябва да се извади, имам още два, но те са умъртвени. Зная, че тези зъби не се пазят, но страха е по- силен от мен.
Та, горещо моля, ако някой е минал през тази процедура, чрез пълна анестезия да сподели. Питането ми е за София, цената не я коментирам, зная, че добрите лекари си имат цена.


Здравейте,
Ако още не сте извадили мъдреца, горещо препоръчвам да отидете при д-р Полихронов.
Сложиха ми допълнителна упойка, защото ме беше много страх - извадиха ми два мъдреца и нищо не усетих!
Успех!
Виж целия пост
# 3 659
Здравейте, аз тъкмо вадих втори долен мъдрец и самият хирург ме пита преди това дали ме е страх и ми даде 1 Лорапам, който каза да изпия час преди операцията. Доста ме замая, влязох на зигзаг в кабинета😅Но самата операция мина много по-спокойно този път, за малко да заспя на стола, докато при предишния мъдрец почти припаднах, той ми поднесе някакви соли да ме свестява, а накрая повърнах... цирк...

Добър ден на всички!
В живота си съм ходила 4 пъти на зъболекар с адски мъки. Изпитвам паника, прималява ми, световъртеж, задух, абе всичко каквото се сетите. Та, сега /преди няколко месеца/ ми се счучи горен ляв мъдрец. Отидох до зъболекаря и преди да седна на стола избягах хаха. Наистина адски много се ужасявам - и от упойката и от идеята за вадене, и от идеята за усложнения, и от това пък, че е счупен и че може да ми докара други по-големи проблеми. Медицинската сестра каза да не пия успокоителни, че може да не ме хване упойката.... Ужасена съм. Дайте идеи за успокоителни, които не си пречат с упояването ми.. Искам да седна и да не изпадам в параноя и ужасии и да си свърши човека работата... Благодаря 🧡💙
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия