Вадене на мъдрец...

  • 1 168 047
  • 4 365
# 3 660
Здравейте, на 22 август ми извадиха долен ляв мъдрец, защото беше отдавна развален и вече започваше да ме боли като дъвча от тази страна. Та, зъболекарката ми го извади за 7-8 минути, абсолютно цял, ръчка го с 'нещо' (не зная термина) и само го повдигна с клещите. Според нея мина много леко и бързо. Само че като ме отпусна упойката започна доста да ме боли мястото. От тогава насам съм пила сигурно 3 нурофена, 2 темпалгина и 2 аналгина - и не ми се вижда да намалява болката, напротив - пулсира ми и ме дразни. Отделно не се чувствам изморена, но примерно елементарно физическо усилие като да се кача по стълбите един етаж ме уморява.
Утре сутринта ще отида при зъболекарката за консултация, разбира се, но се чудех нормално ли е Head Band Не ми изписа антибиотик, нямам и температура (мерих я няколко пъти, понякога е 37-37.2, но не е нетипично в жегите, смятам)
Виж целия пост
# 3 661
Аз и при двете вадения изчаквах поне 5-7 дни за физическо натоварване. ( общо взето докато свърши анбиотика) Работа ми  тогава беше свързана с движение и много стълби и като изкача 4- 5 етажа се изморявах и почвах да пуслирам много.
Виж целия пост
# 3 662
Както писах и няколко коментара по-нагоре - 3г по-късно най-после се престраших да махна и втория долен мъдрец, защото искам да слагам алайнери (долните ми зъби се надбягват) и ортодонтът каза, че този спящ ретиниран отдолу може да ни обърка сметките, та трябва да го махна задължително. Операцията ми беше на 21.08, а записах час при ортодонта на 02.10 да започваме процедурата, но се чудя дали не избързах? Дали за 1-2 месеца костта ще е достатъчно оздравяла, за да се сложат алайнери? 🤔 Ортодонта каза 2 седмици след ваденето да запиша час, но ми се стори абсурдно скоро, та удължих на 5-6 седмици, че и без това едва си отварям устата засега. Дано този път поне не направя сух алвеолит, че като се сетя ми се реве, а ухото леко ме наболява в момента...
Виж целия пост
# 3 663
Здравейте, на 22 август ми извадиха долен ляв мъдрец, защото беше отдавна развален и вече започваше да ме боли като дъвча от тази страна. Та, зъболекарката ми го извади за 7-8 минути, абсолютно цял, ръчка го с 'нещо' (не зная термина) и само го повдигна с клещите. Според нея мина много леко и бързо. Само че като ме отпусна упойката започна доста да ме боли мястото. От тогава насам съм пила сигурно 3 нурофена, 2 темпалгина и 2 аналгина - и не ми се вижда да намалява болката, напротив - пулсира ми и ме дразни. Отделно не се чувствам изморена, но примерно елементарно физическо усилие като да се кача по стълбите един етаж ме уморява.
Утре сутринта ще отида при зъболекарката за консултация, разбира се, но се чудех нормално ли е Head Band Не ми изписа антибиотик, нямам и температура (мерих я няколко пъти, понякога е 37-37.2, но не е нетипично в жегите, смятам)
Привет,
Моя долен ляв го извадиха преди 2 седмици, имах болки близо десетина дни след ваденето, особено при консумация на студени храни и напитки. Но вече отшумя и съм доста по-спокойна.Не съм се консултирала с моя зъболекар, но преди това ми беше обяснено, че ще изпитвам известен дискомфорт, докато се свие самата рана.
Така че моя съвет е да не се притесняваш, болката ще отмине, просто раната е голяма и дълбока, нужно и е повече време да се възстанови.
Виж целия пост
# 3 664
Здравейте!
Препоръчате, моля,  най сигурно място в София за вадене на ретиниран мъдрец.

Лицево-челюстна хирургия в ВМА или Окръжна болница ?

Много ми е страх. Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 3 665
На дъщеря ми на 16 и извадиха долен ретиниран мъдрец на 14 юли. 5 дни пи антибиотик. На 4 ден от операцията и махнах конците. Операцията протече точно за половин час с упойката. Вечерта пи обезболяващи и държа лед. Спа на висока възглавница. Още на 3-ия ден ядеше всичко, включително хрупаше моркови на другата страна. Чувстваше отлично, както по време на операцията, така и след нея. Тя е много страхлива, но заяви, че ваденето е песен сравнено с болките от джоба и гнойта месец преди това. Даже сама пожела да и извадят втория долен мъдрец другия месец, защото и пречи и бута другите зъби.
Виж целия пост
# 3 666
Здравейте. Бихте ли казали къде беше направена операция? Благодаря


На дъщеря ми на 16 и извадиха долен ретиниран мъдрец на 14 юли. 5 дни пи антибиотик. На 4 ден от операцията и махнах конците. Операцията протече точно за половин час с упойката. Вечерта пи обезболяващи и държа лед. Спа на висока възглавница. Още на 3-ия ден ядеше всичко, включително хрупаше моркови на другата страна. Чувстваше отлично, както по време на операцията, така и след нея. Тя е много страхлива, но заяви, че ваденето е песен сравнено с болките от джоба и гнойта месец преди това. Даже сама пожела да и извадят втория долен мъдрец другия месец, защото и пречи и бута другите зъби.
Виж целия пост
# 3 667
Доктор Пешкирски, частен кабинет, лицево-челюстен хирург. При него ни насочи нашия семеен стоматолог.
Виж целия пост
# 3 668
Привет, дами (и господа).
Изчетох доста от темата, но реших да напиша и свой пост, може би някой с подобна ситуация би ми помогнал да се успокоя малко или би дал съвет. Вчера направихме рентгенова снимка на горен мъдрец и се оказа хоризонтално ретинирал (буквално си лежи на 90 градуса, перпендикулярно на останалите зъби), под костта, като корените му са се набутали в тези на съседния, здрав зъб. Зъболекарят (хирург, който се занимава с изваждане на мъдреци) каза, че е най-тежкият случай, който е виждал ... което не звучи много успокоително Sweat Smile  Получих насока за др. Стоянов в Александровска, като междувременно ще си направя 3д снимка и панорамна, за да видим другите мъдреци как са.
Мисълта ми е ... ако някой друг е бил в такава тежка ситуация, бихте ли споделили опит, препоръки, въобще каквото и да е. Ще съм изключително благодарна. Blue Heart
Виж целия пост
# 3 669
Ами какво да ти кажа, аз обикалях много докато намеря доктор който да се навие да ми извади мъдреците.
3 ретинирани - също като при вас под костта, като корените им са оплетени в съседните и на горният в синусите. До сега съм извадила двата долни, сега на есен се надявам и горният. Първото вадене беше по-гадно за мен и даже ме беше страх да отида за вторият, но след вторият се възстанових много по-бързо и обмислям да изавадя и третият (който уж е най-сложен). Преди съм писала в темата по-подробно.
Виж целия пост
# 3 670
Здравейте, преди 5 дни ми извадиха горен ляв мъдрец. Първите два дни бях доста отекла, но нямах болка. На третия ден бях на преглед и всичко беше добре, но като се прибрах започнаха едни болки, които достигат чак до слепоочието. Не са постоянни, по- скоро на моменти. Нормално ли е това? Притеснена съм, защото болката се появи в по- късен етап…
Виж целия пост
# 3 671
Здравейте! Бихте ли казали кой ЛХЧ ви напави операцията ? Благодаря предварително.


Привет, дами (и господа).
Изчетох доста от темата, но реших да напиша и свой пост, може би някой с подобна ситуация би ми помогнал да се успокоя малко или би дал съвет. Вчера направихме рентгенова снимка на горен мъдрец и се оказа хоризонтално ретинирал (буквално си лежи на 90 градуса, перпендикулярно на останалите зъби), под костта, като корените му са се набутали в тези на съседния, здрав зъб. Зъболекарят (хирург, който се занимава с изваждане на мъдреци) каза, че е най-тежкият случай, който е виждал ... което не звучи много успокоително Sweat Smile  Получих насока за др. Стоянов в Александровска, като междувременно ще си направя 3д снимка и панорамна, за да видим другите мъдреци как са.
Мисълта ми е ... ако някой друг е бил в такава тежка ситуация, бихте ли споделили опит, препоръки, въобще каквото и да е. Ще съм изключително благодарна. Blue Heart
Виж целия пост
# 3 672
Къде е написала че го е извадила? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3 673
В действителност не съм го извадила, доктор Стоянов е в отпуска и го чакам да се върне, за да може да направим преглед преди да пристъпим към операцията, но избрах него да извърши манипулацията, базирайки се на препоръките на личния ми зъболекар и позитивните мнения тук. Когато има повече развитие, ще споделя как е протекла процедурата, с надеждата, че ще съм полезна на някой, който се озове в същата ситуация.
Виж целия пост
# 3 674
Доктор Пешкирски, частен кабинет, лицево-челюстен хирург. При него ни насочи нашия семеен стоматолог.
Бихте ли споделили какви са цените в неговата клиника?Например снимка,самата операция,или каквото прецените.Знам,че всеки случай е индивидуален,но никъде не видях цени да знам ориентировъчно.
Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия