Пак това паническо разстройство!

  • 203 073
  • 791
# 645
Аз пък не исках да заспивам,беше ме страх,че няма да се събудя.
Точно преди да заспя,минаваше нещо през мен...звездички виждах,ужас.
Дано намерим правилният път   bouquet
Виж целия пост
# 646
http://www.spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=40&LangID=0&Letter=*
Виж целия пост
# 647
Diorella от колко време пиеш есенциите на Бах и откъде си ги закупила, ако може да ми кажеш? Вече на няколко пъти чувам за тях - но не съм срещала човек, който да ми каже, че му помагат да се чувства по-добре. Разбира се всичко е субективно според мен - но все пак. Така че ще съм ти благодарна, ако ми обясниш по-подробно. Относно ПА - при мен първата се появи неочаквано - просто си пътувах във влака. Не зная защо и какво се случи - просто се опитвах да заспя и в един момент... това е най-лошият ден в живота ми... При мен няма нещо конкретно, което да е отключило ПА. При мен има натрупване на негативни емоции и случки... Голямо натрупване Confused Последно четох някъде, че хората с ПА са хора, които не се примиряват. Искат да контролират ситуацията... Това за мен е вярно с пълна сила. Надявам се тази ми черта - да не се примирявам с това, с което не съм съгласна - да успее да ме измъкне и този път Laughing В началото мислех, че се страхувам от места, където има много хора, защото за първи път получих ПА във влак, където беше пълно и аз не можех да изляза. Тази невъзможност да избягам - винаги тя ме е тормозила. Имам ли изход - всичко е ок!!! Laughing Но после разбрах, че страхът води след себе си нов страх и така.... омагьосаният кръг вие го познавате! Хубав ден на всички желая и успех отново!!!
Виж целия пост
# 648
Цитат
Последно четох някъде, че хората с ПА са хора, които не се примиряват. Искат да контролират ситуацията... Това за мен е вярно с пълна сила. Надявам се тази ми черта - да не се примирявам с това, с което не съм съгласна - да успее да ме измъкне и този път

Дано това е трамплин, Петя!
Виж целия пост
# 649
Ами аз в момента съм в Англия(родината на д-р Бах) и си взех от тук само
Ресекюто,което е за спешни случаи.Поръчах си и 2-3 други за страх,но не дойдоха,и мисля да си ги взема от Бг.
За есенциите на Бах научих тук във форума,има един човек в Бг,който ги прави и той.
Цялата кутия струва към 75лв,но можеш да си поръчаш няколко(до 7 наведнъж може да се приемат).
А иначе това за спешните случаи се пръска 2 пъти на езика.Най добре прочети тази
тема,аз от там взех информация.
Както споменах,започнах да чета много информация,как да си помогна сама(Йога-вкъщи,ТЕС,мантри,мудри),за сега мисля че успявам.
Според мен,това състояние на ПА ни показва,че някъде бъркаме(начин на живот,начин на мислене,не приемане на себе си,не обичане на себе си).
Гледах и много клипчета в ютуб,за това,че кофеинът отключва ПА,за това не се препоръчва кафе и др.
По-здрави   bouquet
Виж целия пост
# 650
Според мен,това състояние на ПА ни показва,че някъде бъркаме(начин на живот,начин на мислене,не приемане на себе си,не обичане на себе си).

Абсолютно вярно. В тази връзка по някакъв странен начин съм доволна, че страдах от паническо разстройство. Минаването през това изпитание ми донесе много положителни промени в характера, в отношението с хората, със самата мен. Ако бях продължила по стария начин не мисля, че щях да съм по-щастлива.

Колкото до кафето, кофеинът не отключва ПА, а действа превъзбуждащо на по-чувствителните нервни системи. Вярно, че получих първата си ПА в ден когато бях пила кафе, но пък преди това сравнително често пиех и не съм получвала. Явно си ми е дошло времето, а кафето е "помогнало"  Wink.
Виж целия пост
# 651
И аз ползвах ресекю, момичета и много ми помагаше. Действа почти веднага! Има го на капки /който ползвах аз и още го нося в чантата си/, както и спрей, за който писа Diorella. Доколкото знам го има в аптеките в България. Моята хомеопатка, която се занимава и с цветя на Бах ми препоръча ресекю. Той е най-доброто.
Петя, имам приятелка със същия проблем - не изпитва клауспрофобия, а страх от места, от които не може да излезе, когато поиска /като асансьори, тунели, особено самолети/. И тя ползва рескю. По време на двучасов полет изпива почти цяло шишенце...
Diorella, съвсем бях изключила за кафето, защото не пия, но си много права! Трябва да избягваме всичко, което влияе върху нервната система, в това число и напитки!
Виж целия пост
# 652
Цитат
Според мен,това състояние на ПА ни показва,че някъде бъркаме(начин на живот,начин на мислене,не приемане на себе си,не обичане на себе си).


Абсолютно вярно. В тази връзка по някакъв странен начин съм доволна, че страдах от паническо разстройство.

И аз съм на същото мнение, момичета. И продължавам да човъркам в себе си, защото много неща остават скрити от самите нас! А трябва да се опитаме да свалим от себе си тия неща, които ни докараха до ПА. Може да е нездравословен начин на живот, втълпявани комплекси, липса на ласки и любов, сексуални задръжки /както е описания случай в книгата на Алгафари/...
Наистина трябва да си задаваме много въпроси и да намерим отговорите. А после да променим нещата, които са причина за състоянието ни.
Виж целия пост
# 653
Цитат
Според мен,това състояние на ПА ни показва,че някъде бъркаме(начин на живот,начин на мислене,не приемане на себе си,не обичане на себе си).


Абсолютно вярно. В тази връзка по някакъв странен начин съм доволна, че страдах от паническо разстройство.

И аз съм на същото мнение, момичета. И продължавам да човъркам в себе си, защото много неща остават скрити от самите нас! А трябва да се опитаме да свалим от себе си тия неща, които ни докараха до ПА. Може да е нездравословен начин на живот, втълпявани комплекси, липса на ласки и любов, сексуални задръжки /както е описания случай в книгата на Алгафари/...
Наистина трябва да си задаваме много въпроси и да намерим отговорите. А после да променим нещата, които са причина за състоянието ни.

Или емиграция или коренна смяна (напримернов по голям град), която представлява напълна промяна в живота и отдалечаване от блиzки и роднини и блиzко и родно.
Гледам доста тук пишат от чужбина.
Виж целия пост
# 654

Петя, имам приятелка със същия проблем - не изпитва клауспрофобия, а страх от места, от които не може да излезе, когато поиска /като асансьори, тунели, особено самолети/. И тя ползва рескю. По време на двучасов полет изпива почти цяло шишенце...
 

Според мен проблема нее в страховте сами по себе си ,а в начина на въzпримане на теzи страхове. НЕ поzнавам човек идеален (супермен) беz страх от нищо , беz настроения и съмнения  Wink
Цитирания страх и аz го имам и zнам , че страшно много народ го има. Но не предисzвиква паника, а просто zнам , че ме е страх на тясно и zатворено и го иzбягвам. Сега да вzема да се опитвам да го иzкореня ще оzначава ад се опитам лека полека да си иzкореня всички страхове ... Ами то по лесно ще е да ме гипсират и да ме сложат zа паметник и няма да имам страхове  Wink
НЯой чувал ли е zа хомеопатичното Passiflora D1
Виж целия пост
# 655
Мдамм,аз в неделя ще летя и съм си приготвила ресекю.
Макар,че при мен е страх от заспиване(като по-малка винаги ме е
било страх,майка ми да не и стане нещо по време на сън,и лятото като получи
хипертоничната криза,след това вече мен ме беше страх да не се случи нещо с мен
по време на сън)+ че от 4 години съм вкъщи гледам малката и нямам контакти...та така...
Всяка една от нас има причина да се чувства така,важното е да намерим причината и да се изправим
с/у нея,с/у страха си.
Като правех ТЕС от английският сайт,видях една много хубава фраза,аз я повтарях на английски,но е нещо от рода:
"Въпреки,че моята Симпатична нервна с-ма мисли,че съм в опасност,аз рабирам,че тя иска да ме защити.Аз моля и позволявам на
моята парасимпатична нервна с-ма да ме върне в нормалното състояние,аз моля всички с-ми в моето тяло да ми помогнат и да ме върнат в нормалното
ми състояние."
Тогава разбрах,че това е защитна реакция на нервна с-ма,подсъзнание въобще на целият организъм....
Виж целия пост
# 656
jabata_dil, радвам се, че при теб е само страх! Приятелката ми получава силни ПА. В началото се тъпчеше с успокоителни преди полета, а после алкохол. Не можеше да се разговаря с нея, когато слезеше от самолета!
А да се промени местожителството ми се струва е само бягство. Но знам ли, може и да действа!
Това, че не живея в България не ми е помогнало, след като получих ПА в Швейцария, а и тук познавам швейцарки в същата ситуация. Вътре в нас е истината. Това е и работата на психиатъра - да изкара жилото навън. Доколко можем да бъдем на себе си психиатри? Далеч съм от мисълта, че трябва да стана идеален човек без капка страх.
Виж целия пост
# 657
Имам в предвид , чЕ такава коренна промяна и отдалечАване от всичко блиzко и поzнато може да е причина.
Виж целия пост
# 658
tonimar ще ми кажеш ли ти как си с пътуванията. Интересно ми е - сякаш оставам с впечатление, че ти нямаш такъв проблем - конкретно с пътуванията. Възхищавам се на твоята приятелка ,че не се е отказала от самолетите. Аз не смея да пия никакви хапчета, нито алкохол преди полет или преди каквото и да било важно нещо за мен. Хапчетата и алкохолът не ми позволяват да се контролирам на 100 %, а състояние, в което аз нямам контрол над себе си не води до нищо добро. След толкова години борба - отдавна съм стигнала до заключението, че всъщност ПА са ми дадени, за да ме накарат да стана по-добър човек. Да се усъвършенствам по някакъв начин и извися - не зная точно как да го обесня. Вярвам, че ме разбирате. Защото откакто ми се случи за пръв път - аз съм коренно различен човек. Не казвам, че се промених от раз - напротив. Отне ми много време и много мъки докато успея да надвия себе си в някои отношения. Винаги съм казвала, че себе си е най-трудно да победиш. Много ме заинтригувахте с капките на Бах. tonimar ако не те затруднява - дали би могла да ми кажеш твоята приятелка какво точно пие по време на полет, защото ми предстои януари месец отново и отсега се притеснявам. И моля за извинение - но последен въпрос - как точно ви повлияват тези капки - да не би да ви се приспива - какво е усещането?
Виж целия пост
# 659
jabata_dil, при някои може да е така. При мен атаките започнаха около месец след силен шок. Този шок и стрес при мен, заедно с всички дотогавашни натрупвания, бе причината.

Петя, приятелката ми може да си позволи алкохол и успокоителни, защото в ежедневието си не получава паники, както ти, както нас. Тя се изнервя от страх около три дни преди полета и ден след полета вече е наред. Аз като теб - три години от началото на ПА не близвах алкохол дори по празниците!
За пътуванията ми... Обожавах да пътувам в самолет! Оттогава не съм пътувала. Атаките ми започнаха дни след като си отидох в България да видя нашите. Не исках да се изтърва и да им кажа за това, което ми се е случило, нали все гледаме да спестим болката на другите. Мисля, че това допълнително ме е натоварило - да не се изтърва, защото не съм свикнала да крия...Пътуването ми на връщане в самолета беше по-убийствено от атаките! Нали и световъртежи имах. А височините допълнително нарушават дейността на вътрешното ухо, откъдето идват световъртежите. Та не бяха паники, сърцебиене, недостиг на въздух - всичко, но в самолета го усетих много по-силно. Стюардесата ме пита добре ли съм, имам ли нужда от помощ. А аз наистина май по-скоро бих се оставила да умра, отколкото да вземам успокоителни. Добре, че практикувам Рейки. Тогава в самолета започнах Рейки и се молех всичко да свърши... Петя, това е една от причините, поради които от 4 години не съм идвала в България. Вече мисля, че ще успея да издържа на полет, но докато не опитам - никога няма да бъда сигурна!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия