Coger el toro por los cuernos или просто España

  • 21 993
  • 284
# 120
Добро утро на всички! Hug                                                                                                   
Марица,честит ти рожденик!  bouquet
Най-искрени пожелания за здраве и сили!За ползотворни дела,за топлота и доброта-дарявани и получавани,за дни на радост с усмивки и веселие,за мигове на сбъднати мечти!
Виж целия пост
# 121
Марица,честит ти рожденик!Дълги години да те радва! bouquet

Момичета,не мога да ви изчета,ние сме болнички и сме в къщи.Давид е с висока температура и ще ходим на чичо Доктор.

Вес,както винаги,страхотни снимки!

Лек ден ви желая!Целувки!



Виж целия пост
# 122
Здравеите моми4ета!!!!!

Марица да ти е жив и здрав рожденика   bouquet и весело посрещане на празника!!!!!!
Про4етох постовете ти,много кофти, дано се полу4и нещо и наесен си имаш у4ени4ка  Peace.Защо казваш,4е ако беше марокан4е,китаи4е или латинос нещат ще стоят по друг на4ин.Нали тези то4ки са общоприети и вси4ки деца ги събират по разни признаци,разли4ни от национална принадлежност.Или смяташ,4е ако Ани има 5 то4ки и някакво китаи4е също,ще вземат него.Надявам се нещата да не стоят така поне при децата,защото и ние скоро ще го имаме този проблем и не искам детето ми да се 4увства разли4но от другите без да има при4ина.Но ти си до болка права,4е вси4ко става с много нерви,разправии и ежедневно доказване на това 4е си 4овек  #2gunfire.Стискам палци вси4ко да е ок  Hug .

Веси отново мноооого хубави снимки,мерси 4е се отзова на питането ми  Hug ама наистина се бях изтормозила с тези глупави ре4ници.Ако имам някакъв въпрос ще ти пиша на ли4ни,  Hug
Наистина изгодно сте си взели билетите,ама маи вси4ки ще си ходите,не ви ли е срам  Crossing ArmsНие може би наесен  Praynig
А що се отнася до "медицинския туризъм" не мога да си представя как един германец или англи4анин ще доиде да се лекува в Испания,при положение,4е при хората медицината си е на достатъ4но високо ниво,да не кажа по високо  hahaha  Joy  Joy смешки,тези имат нужда от спешно приземяване,защото наистина си мислят 4е са mejor del mundo.

Рози не ни забравяи,пиши какво става в  Бг

Клара не се шашкаи с този тест.В Бг мисля,4е не го правят или поне на мен не са ми правили нещо подобно,но съм пила глукоза  по друг повод. Гадно е,но се издържа  ooooh! 4естно казано незнам защо  практикуват тука тая гадост.
По принцип и аз съм много доволна от 4ико като марка и мисля 4е няма да сбъркаш в избора си  Peace

Габи лекуваите се и скорошно оздравяване,целувки за Давид  Hug

ЛЕК ДЕН НА ВСИ4КИ,ДОСКОРО   bouquet




Виж целия пост
# 123
Благодаря ви за пожеланията Гери,Амелия,Габи и Мама на Дени!!!  bouquet

Гери,добре 4е са ти обърнали внимание след високия О'Съливан тест.На мен ми казаха,4е ще го преживея,голяма работа и това уж "отговорно медицинско лице".Единствено го под4ерта с три 4ерти отдолу и завърши с три удивителни. SickТова по_скоро предполагам беше,ако ми се слу4и нещо лошо или впоследствие да развия диабет,те да си измият ръцете.И много добре знаеше,4е имам роднина по пряка линия с диабет.Ей затова във Валенсия със скрита камера трябва да се ходи на лекар.
И добре,4е в България лекарите знаят що за стока са тук,та не ни обвиняват нас в немърливост.
У4ителката от детската градина на Ани ми каза,4е е диабети4ка.Наскоро в поликлиниката й отказали инсулин. ShockedДа се спасявала,да си ходела в държавата да я лекуват. #CrazyА тя е испанка,но хубавица с хубави 4ерти,слаба и издокарана е винаги,така 4е са я помислили за естранхера. Crazy

Мама на Дени,няма да се полу4ат нещата при нас.У4ени4ка в Испания едва ли ще бъде дъщеря ми.Аз днес в 9.00 отидох и й издърпах документите.Директора пощуря,записа ми телефона,защо не съм донесла оплакване ме пита?Казах му,4е стои написано вкъщи,но няма да се моля на никого.Не той щял да ми се обади като се отвори място.Казах му,4е това едва ли ще се слу4и.
А с китай4етата,мароките,араби,негри и т.н. много внимават,за да не ги обвинят в расизъм.
Докато ние с дъщеря ми сме бели,светлооки и някак си мислят,4е расизма при нас няма да върви да говорим за него.
А относно приземяването_какво по_голямо приземяване от 600 000 денунсии от 800 000 души в един град в сферата на здравеопазването? hahaha


Виж целия пост
# 124
Здравейте!   bouquet

Гледам, имаме си рожденник!
Марица, честит рожден ден на съпруга ти! Да сте винаги заедно, много щастливи, и от здраве да не се отървете  Mr. Green!



Мацки, май не написах добре предния път, но онази статия за лечението на чужденци във Валенсия не е от испански вестник, а от тукашния, швейцарския. Самите испанци нямат нищо общо с нея. А швейцарци определено не повдигат ничие самочувствие. Thinking

Габи, да се оправя малкия Давид Praynig! Какво и откъде е хванал? newsm78 Дано е просто настинка!

Мама на дени, ще се радвам, ако мога да ти помогна Hug. А за Англия специално, казват, че е с най-лошата здравна система в Европа. А откакто прочетох и темата на Биляна... лелее...просто нямам думи. Sick


Лек ден на всички!  Hug
Виж целия пост
# 125
Ееее,Весе,тортата е трепа4! Party

За Англия не знам как е то4но,но пък каквото се слу4и на Биляна,тук една моя позната й го при4иниха 2 пъти.Като забременя за трети път си отиде в България и роди живо и здраво дете.А тук "големите спецове" я убеждаваха,4е тя дете не може да износи. ooooh!
Друга позната пък отиде в клиника,уж й поставиха спирала,пък взе 4е забременя както си е със спиралата вътре. Shocked
Виж целия пост
# 126
Ох, да пази Господ от такива работи.  Praynig Попаднеш ли на некадърник, оправия няма. Независимо къде си.
А това със спиралите е класически случай Laughing, имам 2 познати от Бг, които забременяха на трето след сложена спирала.  Mr. Green Уж добра марка, уж супер сложена, никакви оплаквания, и хоп, по едно време и двете с тумбаците hahaha, че един зор докато се извади спиралата.. мани, мани Sick . Аз затова предпочитам противозачатъчните. Ама за тях трябва памет, че ако забравиш някое хапче, може беля да стане.   Thinking
Виж целия пост
# 127
Пуснах една анкетка отново. Мисля, че съм включила най-често срещаните възможности. Ако съм пропуснала нещо съществено, казвайте, ще добавя!  Peace
Виж целия пост
# 128
Ти хубаво я пусна,но не си гласувала... Wink
Аз съм първата гласувала.Отговорът ми еЛесно установявам контакт с други българи, но дотам. Не се сприятеляваме.
Така ми е по_добре.
Виж целия пост
# 129
Марица 4естити ти рожденник много да те радва и да сте дълги години заедно
за анкетата избягвам контакти, така ми е наистина по добре
на мен ми предсои изследването за диабет другата седмица на 28 а за диабетици в рода ми по4ти вси4ки са такива
клара за продуктите на 4ико и аз съм за дори съм си поръ4ала много от тях, а ленти4ката ми последно термина ми е 10/10 и я опраям сто пъти та за сега Ще си остане така
аз отново съм си с болки пак съЩия пролем бебео иска да расте а корема не расте в4ера цял ден пазих леглото но от фирмата ми звъннаха хиляда пъти накрая ми донесоха документи за оправяне в къЩи и сега шефа ми търси замесни4ка и трябва да убеждавам доки да ми даде баха докато родя незнам как Ще стане номера инъ4е губя май4инските много сложно стана при мен
Виж целия пост
# 130
Здравейте, момичета!   bouquet
Марица, да ти е жив и здрав рожденника! Пожелавам ви дълъг семеен живот изпълнен с много любов и щастие!  smile3510 newsm59
гласувах в анкетата с отговора "лесно установявам контакт с други българи, но не се сприятеляваме", поддържаме някакви контакти с някои от тях, но за приятелство не може да се говори
Виж целия пост
# 131
И аз реших да пусна своя глас в анкетата.
Вярно е,4е като 4уя българска ре4 от някои и ми иде да му  се хвърля на врата,става ти едно готино ама маи само толкова.Тук познавам доста българи,но 4естно казано с малко поддържам приятелски отношения.За 9месеца пребиваване в Испания (с едно прекъсване) се отвратих от хора,които нон стоп си говорят зад гърба,гледат да те прецакат, а пред теб се кланят като на Бог. Не 4е и в Бг не е така,но тука сме по малко и все си дишаме зад гърбовете.Да не говориме,4е всеки се надцаква над другия и изтъква колко много е преживял и как никои не му е помогнал и т.н и как сега е доста по лесно.Все едно си в казарма,само дето не ми харесва да съм "новобранец"   #2gunfire и затова предпо4итам да съм само на "здравеи и здрасти".

Марица Тия хора маи умират за денунсии и си ги просят даже.Въпреки вси4ко оба4е аз не мисля,4е това е молене,а търсене на права,погледни го от тази страна.Ако си преценила 4е тука не е мястото на детето добре,но ако смяташ 4е тя трябва да у4и в това колехио,бори се.Ако стане ще знаеш,4е си спе4елила поредната битка,а не 4е някои ти е дал милостиня.Целувам ви и двете  Hug

Веси ти като си по4итател на противоза4атъ4ните да те питам,нямат ли страни4ни ефекти като напълняване,гадене и такива.Поне тези които съм ползвала аз бяха отврат.  Thinking
       Заповядаите на по едно коктеил4е за разхлаждане  Laughing  Laughing  Laughing

                        


Виж целия пост
# 132
Мамо на Дени,така е.Сигурна съм,4е ако се заям с тях,ще успея.Оба4е идва другата страна на монетата.После ще ми тормозят детето.Тук във Валенсия малтретирането от у4ители над деца на 4ужденци е твърде 4есто срещано.
Така 4е се отказах.
Днес ходих до едно консертадо.Казаха,4е ще я вземат,имат някои свободни места.
После питах и в едно държавно,казаха ми утре да й нося документите.Сега не знам къде да й ги подам.От една страна консертадото е добре,откъм дисциплина,но ми е много дале4е.Ще ми отива по един 4ас губене на всяко водене.
Другото ми е сравнително близо,добре ми се видяха у4ителите,днес ги наблюдавах.
И като се има предвид,4е от септември ще обявавам апартамента за продажба,май везните клонят към второто.Да си има занимание,докато го продадем.
Виж целия пост
# 133
Mama na deni, последно ползвах за около 2 години. Казваха се Трихиновин (Trigynovin). Много бях доволна - абсолютно никакви странични ефекти при мен. Нито напълняване, нито гадене, нито кървене в началото, нито окосмяване Crazy. Тях специално моят мъж ми ги беше дал, уж някакви нови, не бях ходила специално на гинеколог, за да ми ги предпише. Сега вече не може да си ги купиш на своя глава, минаха към списъка на антибиотиците, които не се продават без рецепта.
А моето напълняване беше от спирането на цигарите, съчетано с неправилно хранене и липса на движение. Пусти 5 кг, още си ги нося с мен Twisted Evil hahaha

Марица, доколкото знам, в момента е много трудно да продадеш апартамент, заради нестабилните лихви, покачващия се Еурибор  Crazy, и пазара е в застой от няколко месеца. Освен ако не бързаш да го продаваш, и не намалиш от цената. Вие си преценяте де.  Peace
Виж целия пост
# 134
Вес,така е в момента.То4но заради това се въздържах в на4алото на годината да го обявя за продажба.Така ме посъветва братов4едка ми,която работи в инмобилиярия.Тогава беше някакъв хаос,не ми се приказва.
Сега се пораздвижиха нещата.Доста хора запо4наха да преговарят направо с банките.
Което ме успокоява е,4е зоната е втора по предпо4итание за закупуване на жилище и по скъпотия също.Апартамента е изцяло реформиран,самия блок има много екстри.Наскоро се продадоха 4 апартамента,нереформирани,със старите врати и дограми още и на възрастни хора и им взеха хубави пари.
Ще видим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия