"Sapore di mare" или Ваканционни мами в Италия 58

  • 22 279
  • 288
# 180
Сонитке,спокойна бъди....иди и при твоя си доктор и чуй какво ще ти каже....не се настройвай предварително.....строго индивидуално е и ако доктора може да реши секцио,зарад големината на бебето...само се моли да мине бързо и без много аварии,а другото е Божа работа...хубавото е,че чуваш двама специалисти  Peace
А и под секрет...то тоз термин е толкоз относителен ...бебето си тръгва и не брои седмиците  Crazy

Пиколина, успех...не се мъчи,а гледай да си отпочинала и серена,защото със или без кърма детето си расте и си хубавее  Peace

Моргъс,ма колко коса само WinkБраво...красавица е малката принцеска  Heart Eyes

Италина, Честит Ти рожденик;)Здарве и много усмивки да ви носи   bouquet

Ник,къде ли е???Дали ....... newsm78

Наоколо съм  Crazy


Виж целия пост
# 181
Сега се чух и с моя док!
Въобще не беше обезпокоен, каза че е притеснително по-скоро, ако бебето изостава с развитието, докато нашето си се развива много добре! Най-много расте обаче аддомето. Питах нещо лошо може ли да означава, каза не, ще се видим на прегледа на 12-ти, а после, ако има нужда ще направим още една ехография в болницата, за да видим как ще е и така да решим начина на  раждане!
Въпреки, че според моя джине съм била супер за нормално раждане  Crazy Ами нали той ме гледа най-отблизо там, където трябва  Laughing
Виж целия пост
# 182
Тъкмо пишех на Линдита да не се стряска толкоз от един плаж....е,да и тук гледат под лупа,но важното е да не ти пука...а наистина Фнимавай с храненето,защото от супер натоварен ден преди и супер разтоварваш мързелив ден сега са = на +7-8килца  Peace

Сонитке, ох и аз изглеждах перфектна за нормално раждане и си мислех и вярвах,че наистина СЪМ,обаче ала фине дей конти като тръгне  и не се знае как точно ще протече цялата процедура  Peace Така че успех и бързо и безаварийно   Praynig
Виж целия пост
# 183
Тъкмо пишех на Линдита да не се стряска толкоз от един плаж....е,да и тук гледат под лупа,но важното е да не ти пука...а наистина Фнимавай с храненето,защото от супер натоварен ден преди и супер разтоварваш мързелив ден сега са = на +7-8килца  Peace

Сонитке, ох и аз изглеждах перфектна за нормално раждане и си мислех и вярвах,че наистина СЪМ,обаче ала фине дей конти като тръгне  и не се знае как точно ще протече цялата процедура  Peace Така че успех и бързо и безаварийно   Praynig


Това за перфектните мами за нормално раждане май им е дежурна реплика тук, Калче! Да ме успокоят ли искат какво, не знам! Така или иначе е най-гадно да те срежат накрая по спешност!
Вие колко кг бяхте? Имахте ли нещо по големичко, което да са ви казали на ехото?
При нас топките и коремчето  Laughing Абе всичко кръгличко  Mr. Green
Виж целия пост
# 184
На мен обаче ми е притеснено от думите на този док вчера и днес ще говоря с моя да видим какво ще ми каже  Tired

Какво ти е казал?

Било голямо бебето! Кка така не са ми били сменили термина и не знам какво! Главичката и коремчето отговаряли на 33, 34 седмица, а тазобедрената кост на 31-ва. Така заключението е, че отговаряме на 33 седмица и трябва да се родим не по-късно от новия фиксиран термин 15 Август! Тежали сме 2.087 кг! Преди 3 седмици уж всичко си беше ок, с малка разлика от 2-3 дни. Как така стават такива разминавания за 3 седмици, в които на всичкото отгоре спазвам и режим и не съм сложила нито грам!
Аз съм чела мнго мами имат разминавания от 2-3 седмици и не е проблем, а този ми го каза като нещо едва ли не страординарно!
И сега какво става с термина ми? Сменя се официално ли??? От болницата ми казаха, вероятно по него ще изчисляваме дали съм извън термин и т.н, не по стария.
И да не слагат епидурал! Направо ем вбесяват тея в МИлано!!!

Ти нали си помниш датата на последната менструация? Можеш сама да си изчислиш и ще бъде най-точно. Аз затова го обичам моя гинеколог, нито веднъж не ме притесни с глупости. Каза, че ще родя голямо бебе и така и стана:) Но не че беше нещо нередно и никога не ми даде повод за притеснение. Не се притеснявай, на толкова майки ги говорят тези неща и всички родиха нормално големи бебета! Амаха:)

Отказва те от епидуралната ли? Не разбрах...
Виж целия пост
# 185


Сонитке, ох и аз изглеждах перфектна за нормално раждане и си мислех и вярвах,че наистина СЪМ,обаче ала фине дей конти като тръгне  и не се знае как точно ще протече цялата процедура  Peace Така че успех и бързо и безаварийно   Praynig


Така е, и аз бях перфектна, но всяко раждане е специфично за всяка жена! Дано да мине супер!
Виж целия пост
# 186
Да ви попитам аз, вашите легълца имат ли няколко степени? Нлаи трябвало по-високо да бъдело в началото, за да бъдело по-удобно за майката, за наместването на тазовите кости? ........... Аз сега го гледах нашето легълце, никакви степени не виждам ...

Моето има две степени. Като се замисля, съжелявам, че не взех такова, на което му се сваля предната решетка. Но за сега бебето е леко и не е проблем, после може и да го сменим.

Те степените не се виждат, при монтирането избираш къде да сложиш решетките и това е. Сигурна съм, че има, гледай по-обстойно:)
Виж целия пост
# 187
Аз си знам ДУМ с абсолютна точност, цикъла ми е/беше редовен и тук няма объркване. Правят нов термин по големината на бебо, което е относително, според мен. Това не е от моя док, а от болницата, ехографиста, при когото ходих на ехо акрешименто.

Моя док не ме отказва от епидурал, как ще ме отказва, той си ми е душичка. Даже ще ми организира среща с анестезиолога и ще  ми пусне всички необходими изследвания за целта. Това в Нигуарда, където работи той. Но ако раждам в друга болница, то много са малко тези, които гарантират епидурал! В Маджента, никакъв, само ако си ангажираш на частно анестезиолог. Същата работа и в Сакко, където можеш да ползваш епидурал само в работно време и то, ако случайно анестезиолога не е зает по спешност другаде! Няма анестезиолог, който да стои и да чака само бременни и с тях да се занимава!
Виж целия пост
# 188
Да ви попитам аз, вашите легълца имат ли няколко степени? Нлаи трябвало по-високо да бъдело в началото, за да бъдело по-удобно за майката, за наместването на тазовите кости? ........... Аз сега го гледах нашето легълце, никакви степени не виждам ...

Моето има две степени. Като се замисля, съжелявам, че не взех такова, на което му се сваля предната решетка. Но за сега бебето е леко и не е проблем, после може и да го сменим.

Те степените не се виждат, при монтирането избираш къде да сложиш решетките и това е. Сигурна съм, че има, гледай по-обстойно:)

Юли, решетките да, но матрака остава ниско ...
Виж целия пост
# 189
Сон4е споко,ни6то не се знае до последния момент.Аз както седмица преди термина бях с "води за продан",така 5 дена след това се оказа,4е беба ги е изпила вси4ките  Shocked
Ти си кара6 супер лека бременност,така 4е се настрой позитивно и 6те види6 4е вси4ко минава бързо и най-важното се забравя след време  Laughing Hug
Само едно съвет4е от мен...търси болница с епидурална  Peace

Ани дано ти спрат млякото и се отърве6 от целия този стрес  ooooh!

Милен4е кви са тея ек6ъни при вас,малеее все едно ОКТОПОД ми разказва6  newsm78
		
Виж целия пост
# 190
Италинке, да ти е жив и здрав рожденика, щастливо лято му желая и много да ви радва  Hug
Аз сега си идвам от един магазин, който се намира сравнително близо до нас, първо вси4ко беше за лелки, нямаше намаления и хубавите неща бяха кът.Все пак си взех една много сладка ризка, но е за града, за морето имам само един бански, а до плажа на знам как ще стигна. Дано утре си харесам някакви шорти и тениски, 4е с този тип дрехи съм скарана.
Приятен следобед на вси4ки.. Heart Eyes
Виж целия пост
# 191
Тъкмо пишех на Линдита да не се стряска толкоз от един плаж....е,да и тук гледат под лупа,но важното е да не ти пука...а наистина Фнимавай с храненето,защото от супер натоварен ден преди и супер разтоварваш мързелив ден сега са = на +7-8килца  :peace

Кал4е, знам мила 4е трябва да внимавам, но то ве4е свърши, ще си ходя в събота на плаж бела и дебела където има един лаф.Въпреки вси4ко, се надявам да отслабна все пак по принцип де... Peace след морето.. Naughty
Виж целия пост
# 192
Да се разпиша набързо! Wink

  Италина, да ти е жив и здрав рожденика, много здраве и все на ръце да ви носи.  bouquet

 Юли ,голяма сладурана Ема,да я нацелуваш. Heart Eyes  Hug
Днес и аз се изкуших и си купих галошки -Крокс,но не от точно стандартния модел ,че ми изглеждаха малко грубо на крака ,а нещо подобно на тези - бели на цвят  Wink



...мнооого са удобни. Flutter



  Лек ден на всички.  bouquet
Виж целия пост
# 193
Да ви попитам аз, вашите легълца имат ли няколко степени? Нлаи трябвало по-високо да бъдело в началото, за да бъдело по-удобно за майката, за наместването на тазовите кости? ........... Аз сега го гледах нашето легълце, никакви степени не виждам ...

Моето има две степени. Като се замисля, съжелявам, че не взех такова, на което му се сваля предната решетка. Но за сега бебето е леко и не е проблем, после може и да го сменим.

Те степените не се виждат, при монтирането избираш къде да сложиш решетките и това е. Сигурна съм, че има, гледай по-обстойно:)

Юли, решетките да, но матрака остава ниско ...

Имам предвид решетката, върху която се слага матрака. Тя се сваля и вдига. Нашата сега е вдигната, защото Емма не може още да се изправя, но ако я сваля, ще бъде доста дълбоко и не знам как ще се навеждам.. newsm78
Виж целия пост
# 194
Аз си знам ДУМ с абсолютна точност, цикъла ми е/беше редовен и тук няма объркване. Правят нов термин по големината на бебо, което е относително, според мен. Това не е от моя док, а от болницата, ехографиста, при когото ходих на ехо акрешименто.

Моя док не ме отказва от епидурал, как ще ме отказва, той си ми е душичка. Даже ще ми организира среща с анестезиолога и ще  ми пусне всички необходими изследвания за целта. Това в Нигуарда, където работи той. Но ако раждам в друга болница, то много са малко тези, които гарантират епидурал! В Маджента, никакъв, само ако си ангажираш на частно анестезиолог. Същата работа и в Сакко, където можеш да ползваш епидурал само в работно време и то, ако случайно анестезиолога не е зает по спешност другаде! Няма анестезиолог, който да стои и да чака само бременни и с тях да се занимава!

Не се притеснявай за термина толкова. Така или иначе, малко бебета се раждат на точния термин, винаги преди или след това. Ще разбереш като почнеш да раждаш, това се знае hahaha Аз за моя въобще не бях сигурна, защото имам най-нередовния цикъл на света, и пак родих:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия