Моля, препоръки за добър хомеопат в гр. Бургас

  • 270 367
  • 985
# 690
Реперторизира значи? Само на първо интервю са били децата - даде негово л-во в шишенце, да, но сега, за хремата и кашлицата по телефона изписва гранулки. Не ги е викал да ги види.... И сега за едно пътуване препоръча Кокулин, което мен вече съвсем ме учуди (нали е смесено  Rolling Eyes)
Виж целия пост
# 691
Моля, разберете, че не искам да оспорвам качествата на нито един лекар - наистина искам да сме намерили правилния хомеопат, но дори аз, която нямам никаква представа какъв е истинският начин да се лекуваме с хомеопатия, разбрах, че смесването на л-ва не е правилно. В смисъл, че не може сутринта да сме дали Инфлуенцинум, след 2 часа Ферум, след малко Калиум Бихроникум и всичко това на 3 годишно дете (не че има значение възрастта, де...) Когато лекуваме децата си смятам, че  в голяма степен има значение доверието в лекаря - е, как да имам доверие сега....



Не винаги е въпрос на качества. Най-важна е връзката хомеопат-болен, до степен лекуващия да намери центъра - най-основното, което би могло да провокира и опише състоянието на болния.

Понякога доказани хомеопати се провалят заради това, че не са в състояние да "хванат" подтекста на казаното от пациента и да бъдат безпристрастни. На съвременен език това се нарича емпатия. В повечето случаи болните деца (или родителите им) са много неподготвени и не успяват да обяснят така, че  да бъдат разбрани. Езикът на тялото и всяка думичка от болния би трябвало да бъде уловена от добрия хомеопат. Ханеман още е казал, че най-важното е той да бъде неутрален наблюдател и да не изпуска нищо от зоркия си поглед.

Не всеки болен е готов да се лекува с хомеопатия и не всички обучавани в тази наука стават за хомеопати. Смятам, че не е редно, дори когато плащаме като пациенти, да обвиняваме единствено хомеопатите. Те се чувстват длъжни да предотвратят "лечението" с фармацевтични отрови и най-вече  - не искат да разочароват хората, дорасли за алтернативно лечение и да ги върнат в същото лоно.

Инфлиенцинум не е лошо лекарство и е решение, когато се обсъжда по телефона и няма възможност за по-детайлна преценка. Но не само, понякога то е най-подходящото и дори излиза при реперторизация. Да не бъдем мнителни, подценявайки хомеопатите само заради това, че правят такова предписание. Ние, пациентите, сме пряк участник в процеса на излекуването.



Виж целия пост
# 692
Ето че явно вече съм изгубила и търпение или желание да се обяснявам по форумите.
Това имах предвид относно "уцелването" - което е описала Green&shiny. Дано се разбере написаното от нея.
Виж целия пост
# 693
Моля, разберете, че не искам да оспорвам качествата на нито един лекар - наистина искам да сме намерили правилния хомеопат, но дори аз, която нямам никаква представа какъв е истинският начин да се лекуваме с хомеопатия, разбрах, че смесването на л-ва не е правилно. В смисъл, че не може сутринта да сме дали Инфлуенцинум, след 2 часа Ферум, след малко Калиум Бихроникум и всичко това на 3 годишно дете (не че има значение възрастта, де...) Когато лекуваме децата си смятам, че  в голяма степен има значение доверието в лекаря - е, как да имам доверие сега....




Не винаги е въпрос на качества. Най-важна е връзката хомеопат-болен, до степен лекуващия да намери центъра - най-основното, което би могло да провокира и опише състоянието на болния.

Понякога доказани хомеопати се провалят заради това, че не са в състояние да "хванат" подтекста на казаното от пациента и да бъдат безпристрастни. На съвременен език това се нарича емпатия. В повечето случаи болните деца (или родителите им) са много неподготвени и не успяват да обяснят така, че  да бъдат разбрани. Езикът на тялото и всяка думичка от болния би трябвало да бъде уловена от добрия хомеопат. Ханеман още е казал, че най-важното е той да бъде неутрален наблюдател и да не изпуска нищо от зоркия си поглед.

Не всеки болен е готов да се лекува с хомеопатия и не всички обучавани в тази наука стават за хомеопати. Смятам, че не е редно, дори когато плащаме като пациенти, да обвиняваме единствено хомеопатите. Те се чувстват длъжни да предотвратят "лечението" с фармацевтични отрови и най-вече  - не искат да разочароват хората, дорасли за алтернативно лечение и да ги върнат в същото лоно.

Инфлиенцинум не е лошо лекарство и е решение, когато се обсъжда по телефона и няма възможност за по-детайлна преценка. Но не само, понякога то е най-подходящото и дори излиза при реперторизация. Да не бъдем мнителни, подценявайки хомеопатите само заради това, че правят такова предписание. Ние, пациентите, сме пряк участник в процеса на излекуването.





Именно, да, това и на мен ми стана ясно - направих разликата по време на интервютата на децата и по време на моето - определено за себе си успях да бъда точна и изчерпателна...докато за децата доста се колебаех как да отговоря, може би той не е успял да установи конституцията (нали това е думата  Embarassed) заради неточни отговори от моя страна.....
Виж целия пост
# 694
Вие при кой хомеопат сте
Виж целия пост
# 695
Казвала съм сто пъти, че нашата Докторка е Ферфериева.
Сега ще ви кажа в какъв филм ме вкара синът ми. От едно известно време беше с непрестанни болки в краката. Куцаше и видимо страдаше. Изобщо не ставаше дума за симулиране. Ходихме при докторката и сменяхме едно след друго лекарствата, о детето не се подобряваше. Започна да не може да спи нощем и т.н. Правихме изследвания на кръвта, които бяха идеални.
След известно време с мъжът ми разбираме, че нашето прекрасно дете страшно се е отпуснало в училище и ни лъготи за забележки и ненаписани домашни. Естествено веднага навързах нещата с безсънието и непрекъснатите болки. Отидохме при Ферфериева разказахме и всичко, тя му даде гранулки и се разбрахме да се видим чак след лятото. От тогава синът ми няма никакви оплаквания. Е? Очевидно попадението на точното лекарство зависи и от пациента и до колко той дава информация.
Виж целия пост
# 696
Ето че явно вече съм изгубила и търпение или желание да се обяснявам по форумите.
Това имах предвид относно "уцелването" - което е описала Green&shiny. Дано се разбере написаното от нея.

Моето мнение е, че не е добре честата смяна на хомеопат, заради това, че не бил "уцелил". Моят опит от смяната на един хомеопат (поради промяна на неговото местожителство) с друг, показва че всеки от тях е помогнал на мен, семейството и приятелите ми в определени ситуации. А в други не е успял, но е опитал, давайки всичко от себе си. Вярно, че ако се закучи решаването на тежък здравословен проблем, е напълно обосновано, но водещо трябва да е доверието, което им даваме в аванс. Трябва да имаме търпение и да не търсим трохата у тях, а да се опитваме да видим гредата в собственото си око, защото болните сме ние, ние сме хората с проблеми, които търсят помощ.

Сега имам нова дилема, защото разбирам, че и втория ми хомеопат вече не живее в същия град, където сме аз и семейството ми. Говоря с приятели и те ме питат към кой да се насочат. Това ми действа ужасно - хем искам да им помогна, хем не знам кой ще бъде достатъчно подходящ, ерудиран експерт в тази област, и същевременно некомерсиален.   Crazy
Виж целия пост
# 697
Никой ли не се лекува при Гълъбов , за да сподели мнение ?
Виж целия пост
# 698
 Коментарите от последните 2 страници са все по повод лечението при д-р Гълъбов. Четете де  Wink
Виж целия пост
# 699
Търся мнения на хора който се лекуват при него.Т.е. постигнали са някакви резултати .
А от последните две страници са мнения на хора след първото интервю и набора от ХЛ за спешна нужда
Виж целия пост
# 700
Предвид скорошното му идване в Бургас кой знае какви резултати и повлияване от лечението е твърде рано да се очакват. Аз споделих объркването си от подхода му, знаейки, че се води за един от основоположниците на хомеопатията в България - и то класическата такава. В момента борим един проблем, но сме в процес на лечение - резултат за сега няма. Какъвто и  да е развоя, ще пиша  Peace
Виж целия пост
# 701
Благодаря ти !Дано има резултат лечението .
Ще очаквам да споделиш.
И аз съм скептично настроена към това което чета от пациенти .
Виж целия пост
# 702
Аз съм при Гълъбов и за сега съм доста разочарована, не само от липсата на резултат, но и от отношението.
Виж целия пост
# 703
Защо, какво му е отношението?  Shocked
Някой знае ли защо се е преместил в Бургас и дали е завинаги? Сори за любопитството, но разни приятели ме питат и аз не знам какво да им отговоря.  Embarassed
Виж целия пост
# 704
На въпроса ми "защо" (доста по-деликатно зададено де  Embarassed) по повод идването му в Бургас отговори с усмивка "защо не?", а дали е за постоянно, май  да....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия