Важно - машина за хляб - 3 част !

  • 48 373
  • 535
# 225
Привет момичета!
Не мога да не се похваля, че от снощи съм вече в отбора на гордите притежателки на машина за хляб.  Laughing
Днес пробвах първата си рецепта от книжката към хлебопечката и треперех докато се изпече. Черпя ви с първия си хляб и сърдечно ви благодаря за съветите. Съвсем скоро предполагам отново ще искам такива, защото възнамерявам да пробвам доста от рецептите, които съм си набелязала във форума.

    

Да ви е сладко!
Виж целия пост
# 226
Ralfieta, разкошен хляб. Браво на книжката ти. Явно книжката на Аляска е читава за разлика от книжките на всички други марки машини.
Коя е рецептата?
Виж целия пост
# 227
Marielita, на мен кашкаваленият хляб и по рецептата си става о.к. без да му потъва коричката, но може да пробваш и с
препоръките на cathie,за да намериш по-добрия вариант за теб  Peace
Виж целия пост
# 228
Виж целия пост
# 229
Ау ,Мама Цоцоланка ,тоя хляб направо ме разби!Давай бързо рецептата!
Виж целия пост
# 230
Ау ,Мама Цоцоланка ,тоя хляб направо ме разби!Давай бързо рецептата!

Рецептата е тази моята, дето е със семената и кашата...само,че сложих семки и затова стана така ефектен...Просто споделям идея....Само може би да доуточня....имам една кана от пасатор на Браун, повече от 500мл. е. Та този път в нея смесих всичко - вода, мая, семена и не стана така гъсто, като боза......повече бяло брашно сложих - цяла кана и по-малко Грахам......сол, зехтин и семки отгоре...Правех го точно по обяд и ми се стори,че бързо се надига, стопирах втасването и ...печене.....
Виж целия пост
# 231
Рецептата е тази моята, дето е със семената и кашата...само,че сложих семки и затова стана така ефектен...Просто споделям идея....Само може би да доуточня....имам една кана от пасатор на Браун, повече от 500мл. е. Та този път в нея смесих всичко - вода, мая, семена и не стана така гъсто, като боза......повече бяло брашно сложих - цяла кана и по-малко Грахам......сол, зехтин и семки отгоре...Правех го точно по обяд и ми се стори,че бързо се надига, стопирах втасването и ...печене.....

Рецептата не беше ли с бяло и ръжено брашно? Или сега си направила вариация на тема?
Много добре изглежда, браво Grinning
Виж целия пост
# 232
Рецептата е тази моята, дето е със семената и кашата...само,че сложих семки и затова стана така ефектен...Просто споделям идея....Само може би да доуточня....имам една кана от пасатор на Браун, повече от 500мл. е. Та този път в нея смесих всичко - вода, мая, семена и не стана така гъсто, като боза......повече бяло брашно сложих - цяла кана и по-малко Грахам......сол, зехтин и семки отгоре...Правех го точно по обяд и ми се стори,че бързо се надига, стопирах втасването и ...печене.....

Рецептата не беше ли с бяло и ръжено брашно? Или сега си направила вариация на тема?
Много добре изглежда, браво Grinning

По принцип винаги съм я правила с Грахам...Но знаеш ли какво установих...Че когато кашата не е толкова концентрирана, не става влажен хляба.... Така че продължавам да се усъвършенствам върху тази рецепта.....Сега ще я правя с бяло брашно само....ще се отчета после!
Виж целия пост
# 233
Значи аз по някаква  причина съм си направила друга рецепта:))) - сложих по 350 гр. бяло и ръжено брашно, отделно семената, смлени насухо, маята в 100мл вода + 400мл вода.
Сега ще видя защо съм се объркала така, ма то пак стана...
Виж целия пост
# 234
Хм, не съм  се объркала - виж рецептата (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206368.msg4443515#msg4443515)
Виж целия пост
# 235

Съгласна, но тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206368.msg4451427#msg4451427 - съм дала повече пояснения...Объркала се бях,че брашното ми е било ръжено......

Извинявай!  bouquet Heart Eyes
Виж целия пост
# 236
Уф, аз това пояснение съм го чела, когато си го писала, но после, като реших да правя хляба и съм си чела само рецептата...кой да ти помни...Няма нужда да се извиняваш, хлябът стана, но следващият път ще пробвам по "оригиналния" начин:)))
Виж целия пост
# 237
cathie - ето рецептата от книжката на Аляска

Обикновен бял хляб
Продукти:
400мл. прясно мляко
50гр. меко масло
790гр. пшенично брашно, тип 405(аз ползвах обикновенно тип 500)
1 1/2 ч.л. захар
4ч.л. сол
11гр. мая

Включих програма 2, зачервяване - бързо(понеже вчера бе твърде горещо и се притесних хляба да не превтаса), големина на хляба - 1,250кг. След 2 часа и 35 минути хляба бе готов

Мама Цоцоланка - разкошен хляб
Виж целия пост
# 238
cathie - ето рецептата от книжката на Аляска

Обикновен бял хляб
Продукти:
400мл. прясно мляко
50гр. меко масло
790гр. пшенично брашно, тип 405(аз ползвах обикновенно тип 500)
1 1/2 ч.л. захар
4ч.л. сол
11гр. мая

Включих програма 2, зачервяване - бързо(понеже вчера бе твърде горещо и се притесних хляба да не превтаса), големина на хляба - 1,250кг. След 2 часа и 35 минути хляба бе готов

И аз го правих същият със суха мая...но ми миришеше на мая...не е ли много за суха....ако е прясна - никакъв проблем предполагам....
Виж целия пост
# 239
Здравейте,
ето ме и мен, поредната жертва на форума - четох, гледах  Thinking, мислих  newsm78 и накрая се отправих към магазина да си закупя заветния електроуред.
За протокола - машинка FIF, цена - 72 лв.
Първия си хляб направих по основната рецепта за бял хляб - стана много красив и вкусен.
Втория направих само с вода, брашно и мая, добавих маслини и подправки. Втаса много добре, бухна си, обаче когато започна печенето коричката отгоре изведнъж хлътна и се нагърчи ... Що така стана? Помислих си, че са изгорели реотаните на машинката, обаче после продължи да си пече. Ама пък не се препече така добре, както първия ми хляб .... Това не се отрази на вкусовите му качества, но ако имате някаква идея защо така се получи, ще съм ви благодарна да ми споделите! 

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия