останах очарована от Трявна

  • 82 234
  • 503
# 285
Тази година най-приятно в почивката там беше :
пешеходенето до Боженци, макар и с малката да не беше много лесно;
пикника до един водоем над града.
Виж целия пост
# 286
Аз искам да попитам нещо. Казаха ми, че  "Сезони" е доста позанемарен напоследък  Confused Вярно ли е, ако някой е ходил скоро и може да направи сравнение с предишно посещение.
Последно ходихме по нова година. Беше си както винаги. Не вярвам чак толкова да се променят нещата за 4 месеца. Не знам кой и защо е останал с такова впечатление.

Мъжът ми ходи на семинар в Ралица преди месец. Каза, че изобщо не може да става дума да се сравняват, Сезони си е много по-добре, то знаеш, че друга алтернатива там няма ... засега  Mr. Green
Виж целия пост
# 287
Стаите и апартаментите в "Ралица" не са нищо особено.Но пък около хотела е много приятно,с детската къщичка,полянката и горичката,пътеки...Самият хотел изглежда стилен и красив,точно в духа на стара Трявна.В "Сезони" не съм влизала,но съм ходила до там.Ми това е един доста грозен бункер,отпред гледа в един блок,на чиито тераси се вееше пране,отзад беше доста мръсно,като сметище.
Виж целия пост
# 288
С риск да прекаля с хвалбите, никога не е било мръсно около хотела. Ходила съм поне 20 пъти. Да, едната страна гледа към жилищната част на Трявна, но останалото от другите страни е гора. А и стаите към града са много малко и ги дават само, ако останалите са пълни. Сградата отвън наистина не е първа хубост, била е детска градина, знаете какво беше соц. строителството, но пък не виждам какво значение има външната архитектура на хотела. Това при положение, че избора е между 2 хотела само.
Не, че няма трески за дялане Сезони, но категорично е по-добрия вариант при този оскъден избор.
Виж целия пост
# 289
  Здравейте! Ето , че и аз се омагъосах от прелестите на Трявна- само от изписаното от вас!
  Изчетох цялата тема- пред дилема съм- за пръв път ни предстой да отидем на различна почивка от море и стандартните Пампорово, Боровец и Банско през зимата... Съпругът ми не е българин , но е влюбен в България , затова се чувствам длъжна да не го разочаровам. А сега сме и с малкия палавник( 1г.2 м.) и ми е много трудно да преценя къде ще е най подходящо.
  От всичко изчетено се ориентирах към хотел , не знам защо не ме влече идеята за къщите, само тримата ще сме , иска ми се да има повече спокойствие и природа отколкото оживеност, но все пак да имаме и достъп до центъра, за предпочитане е да имаме помещение за сядане (след като малкия заспи примерно) и за приготвяне на храна - за него най-вече , че е доста капризен...
  Засега най ми допадна "Бръшлян" , надявах се в едно фамилните къщички да има кухненски бокс , но май няма ,от това което видях в сайта...
  Ами това е - помагайте- май много сложно съм го измислила , но надеждата ми е във вас- нали всички сме с дечица и с нужда от почивка Hug
Виж целия пост
# 290
Обмислям ходене до Трявна средата на август и търся инфо за общинския басейн. Хубаво ли е, има ли детска част, колко е входа, за колко минути се стига от старата част, примерно. Чудя се за къща Тони и Миро, или пък някоя квартира. Разбрах, че Тони и Миро е в старата част, значи не е толкова далеч. Бяхме там преди две години и помня че видях басейна от маршрутката за Габрово и ми се стори не много близо, но беше април и не сме се разхождали пеш до там.
Понеже всеки ден ще трябва да правим, доколкото си спомням, по два пъти преходи до Санаториума и обратно, с времето за хранене и т.н. е хубаво да съм на стратегическо място и басейна и Санаториума да не са ми далеч. Все пак август се предполага че ще е и горещо. Ако някой е бил в тази къща, моля да сподели по-подробно   bouquet
Виж целия пост
# 291
Тони и Миро е малко зад Часовниковата кула, до р-т Зограф, реновирана е, зависи какво търсите.
Виж целия пост
# 292
Винаги когато ходим в Трявна отсядаме в кръсниците на брат ми. В къща "Тигъра"...хубаво е, обслужването е на ниво. Ако не вярвате, уверете се сами. Не съм ходила в други къщи наоколо, но може да има и по- добри.
http://tigara.tryavna.biz/index.php?about
Виж целия пост
# 293
  Моля ви момичета , дайте мнение за хотел "Бръшлян"?
  Апартамент или еднофамилна къщичка с малко дете?
  Никакво време не остана , а не мога да реша къде да отседнем Sad
Виж целия пост
# 294
Винаги когато ходим в Трявна отсядаме в кръсниците на брат ми. В къща "Тигъра"...хубаво е, обслужването е на ниво. Ако не вярвате, уверете се сами. Не съм ходила в други къщи наоколо, но може да има и по- добри.
http://tigara.tryavna.biz/index.php?about


Малко множко ми се вижда, 30-35 лв. пише за двойна стая, а няма възможност да се хапне или къде поне едно мляко да си прибереш. Поне от сайта не виждам. Пише 50% за деца под 12год., значи стаята по евтино ли трябва да излезе.
Извинявай, ти едва ли си наясно, сигурно трябва да звънна за тези неща, но понеже си дала линка, размишлявам "на глас".  bouquet
Виж целия пост
# 295
Dina767, вие кога ще ходите? Нали ще споделите впечатления като се върнете  Hug
Виж целия пост
# 296


Малко множко ми се вижда, 30-35 лв. пише за двойна стая, а няма възможност да се хапне или къде поне едно мляко да си прибереш. Поне от сайта не виждам. Пише 50% за деца под 12год., значи стаята по евтино ли трябва да излезе.
Извинявай, ти едва ли си наясно, сигурно трябва да звънна за тези неща, но понеже си дала линка, размишлявам "на глас".  bouquet
Ами аз доколкото си спомням....в стаите си има баня и тоалетна, а в някой даже и в кухня...Поне в тези в който ние сме отсядали. Не съм тръгнала да гледам какво има в останалите стай. И плюс това си има столова в която да закусваш и т.н.  може и млякото да стоплят, не а лоши хора. Държат се добре с клиентите си. Поне това съм видяла, когато съм била там.
Виж целия пост
# 297
Аз пък останах крайно разочарована от "Балювата къща'
МАрт месец ходихемна Тийм Билдинг и буквално умряхме от студ. ooooh!
С локално парно са , но едва грееше.Ужас Close
Иначе града е прекрасен, разходките бяха приятни Simple Smile
Виж целия пост
# 298
А някой ходил ли е тук:

http://www.tryavna.bg/web/brashlyan/hotels.htm
Виж целия пост
# 299
Не отсядайте с дете в къщичките на Бръшлн, има мухъл и мирише на мухъл. Не знам как е в основната сграда, до него е хотел Панорама, нямат сайт /само този на община Трявна има линк/, има и реновинари, и нереновирани стаи, от там много съм доволна, оставих леля си с големия син, прекараха си страхотно, около хотела имаше костенурки, които слизаха от гората, на кафето- шадраванче, закуската- страхотна, изобщо...бих се върнала. С цени не мога да ти помогна, но близо до тези на Бръшлян.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия