Кръстова гора

  • 156 120
  • 349
# 195
Ходи се с кола до самият манастир ,има голям паркинг така че не се притеснявайте,и по късно да отидете все ще намерите къде да паркирате.
Виж целия пост
# 196
 veniko ,благодаря! Hug
Виж целия пост
# 197
Здравейте , аз се обадих до манастира , но не правят резервации- ако има места можеш да останеш. А в самия манастир има ли някакви заведения или трябва да се ходи до с.Борово- все пак сме с деца? Ако няма места там бихте ли препоръчали място за нощувки в с.Борово. Благодаря предварително! Ако има нещо което трябва да се знае за посещението на това свято място- моля споделете.
здравей ето място където можеш да отседнеш в Борово,спонаните са страхотни ходя там с налкия вече 8 год.
www.borikite.com цената е 15лв
Виж целия пост
# 198
Благодаря, вече си запазих в Бориките. Пътят до горе какъв е? Стига ли се лесно с ниска кола?
Виж целия пост
# 199
Преди време бях писала, че снимах пътя на връщане от Кръстова гора. Беше Великден 2008. После като ходихме лятото вече асфалтът беше леко разширен, където е възможно. Макар, че валя дъжд и сняг, от филмчето можете да добиете представа за пътя и паркинга. Ако проявявате интерес мога да кача филма в нета.

 За Великден беше спокойно и мястото ми допадна. Вторият път, бяхме там на Богородица. Беше истинска навалица и въобще не ми хареса. Не ми се мисли какво ли ще да е на Кръстов ден...
Виж целия пост
# 200
Благодаря, вече си запазих в Бориките. Пътят до горе какъв е? Стига ли се лесно с ниска кола?
да ,няма проблем пътя но си е тесничък,кара се по внимателно,инак няма проблеми че сте с ниска кола,ние ще сме там на 26.08
Виж целия пост
# 201
И аз много искам да заведа малкия много боледува.Колко дни е хубаво да се стой там.
Виж целия пост
# 202
И аз много искам да заведа малкия много боледува.Колко дни е хубаво да се стой там.
Хубаво е да се нощува там петък вечер,има от 00.00 часа литургия.
Виж целия пост
# 203
Здравейте на всички който искат да отидат на Кръстова гора,вчера се върнахме от там искам да ви кажа че това е вълшебно място.Пътя е тесен но с перфектна настилка, ходи се в петък вечер за ношната литъргия която започва в 23h. Имаше много хора който спяха под открито небе, ние нощувахме в Борово тъй като ме достраша децата да не настинат.Има много къщи за гости на разположение.Носете си топли дрехи през деня беше 35 градуса а вечерта бяхме с якета.Пожелавам на всички здраве и късмет.
Виж целия пост
# 204
да вълшебство е и ние се върнахме в неделя,посетете го Hug
Виж целия пост
# 205
Здравейте!
Ние също посетихме Кръстова гора. отидохме в петък и в събота се прибрахме. Мястото е силно въздействащо, особено вечерната литургия. Целият комплекс е завършен, има много параклиси и две църкви- стара и нова. Има и лечебни яазми /извори/, от които си напълнихме вода.
Бяхме психически подготвени за лош път, но се оказа, че асфалта е почти нов. Наистина пътя е доста тесен и с голям наклон, но се пътува добре. Купихме си суха храна от с. Борово и преспахме в колата, както повечето хора. Имаше и много хора, които спаха на открито. Имаше автобуси и коли от цяла България. Дай боже всеки да намери своето изцеление!
Виж целия пост
# 206
Здравейте и от мен,ние сме решили този петък на 3-ти да пътуваме на там.Единственото,което ме притеснява е,че ще сме с двете деца,малкия е на 2,а големия на 6.Времето като гледам как се развали сигурно там ще е още по-студено...Приготвили сме една малка палатка,но съм подготвена и ако има места в манастира да прспим.Голям мерак ми е да спим навън,още повече,че отиваме и на-вече заради майка ми (тя е с много болежки) и тя се е настроила,че ще се спи на вън.Обаче ако е много студено ме притесняват децата.....е там на място ще преценим какво да правим.Но да попитам,към колко е най-добре да сме там.Аз мисля да тръгнем следобяд,та към 17-18 часа да сме там.Вие към колко ходихте?
Виж целия пост
# 207
Здравейте и от мен,ние сме решили този петък на 3-ти да пътуваме на там.Единственото,което ме притеснява е,че ще сме с двете деца,малкия е на 2,а големия на 6.Времето като гледам как се развали сигурно там ще е още по-студено...Приготвили сме една малка палатка,но съм подготвена и ако има места в манастира да прспим.Голям мерак ми е да спим навън,още повече,че отиваме и на-вече заради майка ми (тя е с много болежки) и тя се е настроила,че ще се спи на вън.Обаче ако е много студено ме притесняват децата.....е там на място ще преценим какво да правим.Но да попитам,към колко е най-добре да сме там.Аз мисля да тръгнем следобяд,та към 17-18 часа да сме там.Вие към колко ходихте?
  здрасти ,добре сте решили,сигурно ще има места в манастира но вземи си малка печка-духалка има голяма влага.
Виж целия пост
# 208
....Аз мисля да тръгнем следобяд,та към 17-18 часа да сме там.Вие към колко ходихте?

Ако искаш да спите в стаи - в този час едва ли ще има свободни.
Виж целия пост
# 209
По принцип там се ходи рано за да си запазиш стая, ние само веднъж сме спали вътре, иначе сме били другите 2 пъти навън, там си е студено, ако тук си по къс ръкав - там си с яке вечер. Много е хубаво, заредено е с много положителна енергия, чувстваш се страхотно та не ти се тръгва.
Носете си и големи найлони, които да си постелете под одеала или там каквото сте решили за поляната, че се образува влага, по същия начин се завивате и с найлон най-отгоре.

Който е бил на 3-ти го чакаме да разказва...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия