Кръстова гора

  • 156 119
  • 349
# 210
Привет момичета! Simple Smile


Който е бил на 3-ти го чакаме да разказва...

Ето ме Simple Smile Ходихме и се завърнахме...

Значи,тръгнахме от София към 13 часа и пристигнахме към 16-16,30 (не обърнах много внимание на часа,може и по-късно да е било).Пътя наистина е малко тесен,но доста добър,мъжът даже се майтапеше,че ако и в София улиците са така асфалтирани,ще се преродим Simple Smile))))) Мястото е страхотно,но студа,за който аз така се бях подготвила се беше уплашил  Laughing Очаквах да е супер студено,още повече,че предната вечер бяхме на гости и седяхме на вън,а аз се вкочених.викам си,щом тук е толкова студено,представям си в гората какво ще е...И така,разходихме се,сипахме си вода от Аязмо и после се качихме да търсим място за палатката,която носехме.Е,от цялата гора намерихме да се настаним точно до един клошар Mr. Green Поне аз си мислех,че е такъв,после е говорил с майка ми и й е разказвал,че всяка година ходел там от април,докато падне снега,ходеше с патерици и нямаше едно ходило.А то,опъваме си палатката до едно дърво и тъкмо се възмощавах от боклука,който се рееше наоколо до дървото и като гледам идва един човек с патерици и си отваря някаква инпровизирана врата под дървото  Shocked  А човека си направил колибка....както и да е,в крайна сметка,аз с майка ми и голямият син спахме в палатката,а мъжът ми и малкия в колата.Изобщо не ми беше студено,на децата също.Е,бяхме с якетата,но очаквах да ми е по-студено,а се бях заредила с един сак зимни дрехи  Mr. Green Презнощта от 23 часа имаше литургия,но ние я слушахме в просъница,че не се бяхме подготвили с осветлението и към 22 часа като стана пълен мрак се мушнахме под спалните чували.Сутринте се качихме до Железния кръст,наляхме си пак вода и си тръгнахме.Оглеждах се за камъчета с крътчета,но незнам аз ли не съм праведна,не открих....Слушах други хора,които търсеха,че било въпрос на въображение...Взех си три ей така,които хвана и това беше.На тръгване за София минахме през Бачковския манастир.В сравнение с това,което видях на Кръстова гора обаче,долу всичко ми бледнееше,а и улицата с бира и кебапчета направо ме разби....
Ей това беше нашата екскурзийка,догодина живот и здраве ще се екипираме пак и този път мислим да останем две нощи,та да се съберат 3 Simple Smile
Някой друг ходил ли и той тези дни?
Виж целия пост
# 211
Руми, благодаря за разказа, добре сте си изкарали, имало е и емоции, с таз колибка особено, а относно камъчетата, такива има повече към аязмото, има някои с открояващите се кръстчета, други не, трябва да се взреш, но си имат +.
Виж целия пост
# 212
Здравейте, днес е пълно с народ,няма къде да се паркира ,спират колите , колоната е на километър от манастира.
Виж целия пост
# 213
Здравейте, днес е пълно с народ,няма къде да се паркира ,спират колите , колоната е на километър от манастира.
Това и се очакваше, аз за това не се качвам горе по големи празници, заради тази лудница, не можеш да се насладиш.
Първото ни ходене беше така, колата спряхме чак до трафопоста и се изчакихме до манастира пеша.
Виж целия пост
# 214
Здравейте, днес е пълно с народ,няма къде да се паркира ,спират колите , колоната е на километър от манастира.

Всяка година е така по това време. Ние пък успяхме да намерим едно местенце почти до входа. Нощувахме в колата 3 вечери. Много е приятно в горичките, където всеки ден обикаляхме и поемахме от заряда. Вярно, че имаше много народ, но така е на такъв голям  празник.
Виж целия пост
# 215
Не знам как да направя нова тема,виждам че не е писано одавна тук но имам молба.МОя приятелка забременя,но не доизноси бебето и просто губи вяра в себе си вече.Искат да отидат до Кръстова гора,но не знае какво да се носи,някой казват сол,друг ориз,тук прочетох за дрехи,та сме в чуденка.Кажете ми моля кога ще е най добре да отиде и какво да носи,за да е подготвена.Благодаря ви предварително  Hug
Виж целия пост
# 216
Аз доколкото знам нещо символично бебешко например лигавче. Не е нужно да е кой знае какво.

То се оставя там. Дано успее приятелката ти, но разбира се ще и е нужно време.
Виж целия пост
# 217
нека просто да отидат с Вяра и да потърсят баба Елена тя ще им даде каквото трябва,не е нужно да се носи нещо ако имат от сърце да дадат каквото си нарекат за здраве и благополучие,вярвам че всичко ще е наред следващия път....и петък вечер да останат за светата литургия и пренощуват там ....
Виж целия пост
# 218
Благодаря ви за отговорите а тази баба Елена къде да я потърсят ?
Виж целия пост
# 219
баба Еленка обикновено е в малката църква до манастира ,като се качат по стълбите за към манастира църквата е от дясно ,да питат в храма или дая изчакат ..
Виж целия пост
# 220
баба Еленка обикновено е в малката църква до манастира ,като се качат по стълбите за към манастира църквата е от дясно ,да питат в храма или дая изчакат ..

 Hug Благодаря ти за отговора
Виж целия пост
# 221
Здравейте! Имам дете с епилепсия и отдавна обмислям идеята да пренощуваме в Кръстова гора! Макар да  вярват в чудеса, ще бъда много благодарна, ако хора с подобни проблеми са посетили святото място и имат положителен резултат от посещението, да споделят.
Виж целия пост
# 222
Здравейте! Имам дете с епилепсия и отдавна обмислям идеята да пренощуваме в Кръстова гора! Макар да  вярват в чудеса, ще бъда много благодарна, ако хора с подобни проблеми са посетили святото място и имат положителен резултат от посещението, да споделят.
Когато за първи път посетихме кр. гора (преди 8год.)моя син беше хиперактивен и не говореше ,не се интересуваше от нищо ...и т.н с подозрения за аутизъм и кво ли не още....там видях едно различно дете сякаш не беше моето ..спокоен и започна да казва думи....и всяка година нещата се развиват още по добре ..баба Елена казва че във нас родителите има неувереност даже и страх да поискаме 'чудото' затова малко по малко квото си пожелая става ..продължаваме да ходим и ни е много хубаво там ..много мога да разказвам за преживяното но много писане ..Simple Smile отидете без колебание и с вяра  Praynig
Виж целия пост
# 223
Благодаря Ви за отговора и отделеното време!
Виж целия пост
# 224
Момичета , и ние замисляме пътуване до там, че само болести ни преследват и бебе няма и всички в къщи са болни .Чудех се за това с дрехите-тъй като ще ходим двамата с мъжа ми може ли да оставим дрехи и на родителите ни например ,че те не могат да отидат, а са много болни.Тези дрехи трябва да са обличани или прани,може да е глупав въпроса....И някакви дарове да носим ли и по-специално нещо за молитва за бебе-бебешка дрешка или друго.
Благодаря предварително !Бъдете здрави ! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия