Любители на КУЧЕТА

  • 59 655
  • 602
# 465
very77, ако имаш легитимно родословие можеш да я заведешда я съдят, но ако не ще погледате от публиката ( като мен  Wink).
Виж целия пост
# 466

[/quote]  Shocked Tова е почти изнудване... Наистина ли така ти каза?
Не че не вярвам, просто искам да съм сигурна, за да попитам защо така...

п.п. А какво се иска от теб, за да станеш член на клуба?
[/quote]
bushkata,  мъжо говори с него и развъдчика е казал да се свържем с председателя на клуба, за да станем членове, щяли да ни пратят нещо по мейла и тогава ще ни кажат ако евентуално има кучила откъде да си вземем паленце.Така и не му се обадихме на председателя за да говорим и  с него.

Този френчи с прахусмокачката е сладур , искам и аз  такъв джафчо  animal037
Виж целия пост
# 467
Здравейте мами,любителки на кучета. А з съм от вашата партия. Имам една чаровница,бретон спаньол, на име Чери. Много си я обичам и  се гордея с нея, защото е много умна.
 От скоро ,съвсем неочаквано ми влезе една муха в главата. Иска ми се да я заведа на изложба за кучета. Има ли някоя от вас ,която да е наясно с нещата? Моля ви, кажете ми какво се прави там какви са изискванията и къде се правят изложби за начинаещи?
Разкажете за вашето представяне.
 Предварително ви благодаря.
Ако имаш родословие, кучето може да участва в състезанието на изложбата, ако нямаш, може пак да се явите само за оценка от съдията.  Какво представлява изложбата можеш да прочетеш тук

Ако ще участвате с родословие в самото състезание, трябва предварително да се запишете за изложбата.
Това е календара на изложбите 2008
http://dog.bg/forum/index.php/topic,12557.0.html
Тук се обсъжда всяка една изложба, къде и как става записването за нея.
http://dog.bg/forum/index.php/board,20.0.html

Иначе, що се отнася до това какво  трябва да прави кучето, представянето в ринга ( хендлинг) си е цяло изкуство Ако ти се чете в подробности ето ти това
http://bglabrador.fastbb.ru/?1-2-0-00000034-000-0-0-1197710766

Най-общо казано трябва да дава да му се оглеждат зъбите, тестисите, да се опипва цялото тяло ( това при шпаньолите се прави върху маса, тоест кучето трябва да може да стои спокойно върху маса докато някой го опипва) , трябва да тича до теб в темпо тръст и да стои в стойка ( за шпаньолите стойката е ръчна, клякаш зад кучето и го подреждаш). Друго важно - кучето трябва да е чисто и сресано в добра физическа форма, здраво и замускулено. Чети, реши дали искаш да се представяш, ако имаш въпроси в темата за изложбите, която ти пуснах, като питаш ще ти отговорят веднага.
Виж целия пост
# 468

bushkata,  мъжо говори с него и развъдчика е казал да се свържем с председателя на клуба, за да станем членове, щяли да ни пратят нещо по мейла и тогава ще ни кажат ако евентуално има кучила откъде да си вземем паленце.Така и не му се обадихме на председателя за да говорим и  с него.


Защо не му звъннете все пак? Той , наистина трябва да е най-наясно и да може да помогне. Ако искате наистина хубаво и родословно ккученце би трябвало именно клуба да помогне  Peace
Виж целия пост
# 469
Здравейте,имам 8-месечен френски булдог Франки,това с прахосмукачката като го видях,все едно в нас е снимано,такова джафкане пада по нея,до сега нищо друго не го е дразнило така,както движеща се и бръмчаща прахосмукачка.Голяма шумотевица настава в нас когато чистя.
Виж целия пост
# 470
Здравейте,имам 8-месечен френски булдог Франки,това с прахосмукачката като го видях,все едно в нас е снимано,такова джафкане пада по нея,до сега нищо друго не го е дразнило така,както движеща се и бръмчаща прахосмукачка.Голяма шумотевица настава в нас когато чистя.
И при нас е така, нищо,че е две кила. Лае като за световно. Grinning
Виж целия пост
# 471
Здравейте на всички ! Честит празник!  bouquet Това с прахосмукачката направо ме уби ! Joy
Дарк така лае като прахосмуча , че чак на фалцет го докарва горкият ! Нанди , докторката , която работи с джи - пито на Дарк има френски булдог- черна сладурка ! Ще я попитам от къде го е взела . Тя много искаше да я заплоди , но нещо не се получи първият път. Непременно ще я питам дали може да помогне и ще пиша веднага ! Peace
Виж целия пост
# 472
gospojata   благодаря, точно това ме посъветваха да питам при ветеринарите, те ще знаят за кучила, но в квартала имаме трима ветеринари аз ги обиколих и за съжаление няма.
Олето, а вие откъде си взехте Франки и на каква цена, че напоследък попадам на цени около 700-800лв и се плаша че ще си останем без пале  animal037
Виж целия пост
# 473
Майк има бебета Mr. Green Heart Eyes.Вчера жена му родила newsm51
Виж целия пост
# 474
Монка , гледам - баба си станала !  Wink Да са Ви живи и здрави кутретата и дано приличат на Майк , че е голям красавец!  bouquet
Виж целия пост
# 475
Майката и тя е хубавица и сигурно ще са прекрасни бебета.Кръстниците ще вземат едно от тях и ще го виждам често ,даже ще помагам в дисциплината и другите неща Heart Eyes
Виж целия пост
# 476
Майката и тя е хубавица и сигурно ще са прекрасни бебета.Кръстниците ще вземат едно от тях и ще го виждам често ,даже ще помагам в дисциплината и другите неща Heart Eyes

Браво , да МУ е честито  Hug
Виж целия пост
# 477
Monka , честито бебчета  Hug

nandi, не мога да помогна Sad Много много съжалявам. Сменил си е телефона човека. А към града му скоро не ми се очертава път. Но ще се ослушвам Simple Smile
За ветеринарите хич не е лоша идеята.
Виж целия пост
# 478
иглика333 ,много ти благодаря за изчерпателния отговор.
Виж целия пост
# 479
Майк има бебета Mr. Green Heart Eyes.Вчера жена му родила newsm51
Честити сладки бебчета. Да израснат здрави и красиви Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия