Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука!

  • 18 694
  • 271
# 105
Привет и от мен!
Ние сме на етап какво да колекционираме. Салфетки, марки, значки, лепенки и т.н. ги отхвърли като твърде тривиални. Енциклопедиите отхвърлих аз като твърде обемни (не че нямаме един куп, това е единственото, което чете с мерак Laughing). Сега размисля върху предложението ми да колекционира заглавия на книги (да упражняваме писането Wink).
На ден прави по 3-4 диктовки, с променлив успех,  докара до 2-3 грешки средно на диктовка (ок.1,5-2 страници), но не е стигнала досега дори заветната петица, защото я оценявам зверски - сгрешена дума - една единица надолу, препинателен знак - половин Mr. Green. От другата седмица ще подкараме интензивно и английския, че всичко е забравила...
Не ще и не ще диването нова раница (старата й е туристическа, има я от тригодишна). Щяла да си носи блока и физическото отделно. Хайде, сакче за физическото има, ама да помъкнем и торба за рисуване... 
Виж целия пост
# 106
Айде, и аз да се запиша.
Едновременно с това- да ви се оплача-
щерка ми не ще да чете! Можела била! ooooh!
Виж целия пост
# 107
Verdad, отдавна съм се примирила с това, че синът ми по определени теми е по- вещ от мен.  Crazy
Леле, gargamela, ти направо ме разби! Георги не е подхващал химикал сигурно от месец, ама да се върнем от морето ще си припомни майка му що за фашист може да е като реши да го чанчи  Mr. Green Засрамих се като четох вие колко чудо изписвате Embarassed.
Ние не колекционираме нищо  Thinking Само към енциклопедиите проявява засилен интерес, ама и от тях скоро не сме купували- при преместването в новата къща още не сме качили всичкия багаж, та едни от заселените по гаражи и мазета кашони са тези с книгите ни. Аз без Георги енциклопедии не купувам, защото както се оказа вече съм им изтървала края, та като нищо ще купя някоя, която вече я имаме.
Амо това е- в края на седмицата хващаме пътя за морето, и след седмица се връщаме да видим откъде да подхващаме подготовката за училище   Hug
Виж целия пост
# 108
Добър ден! Дъщеря ми ще е втори клас тази учебна година.Занимава се с четене ,писане и смятане  по един час на ден.С наближаването на 15.09. мисля да я поизтормозя малко,защото сигурно на втората седмица ще започнат входните нива.Мъъъкааа....
Виж целия пост
# 109
Ох, като ви чета и се срамувам от безхаберието си, относно подготовката на моя ученик.

Вили, ако запишеш Ралица да изучи 2 години за една, няма да и се опре, да знаеш Grinning Винаги ме изумява с нещата, с които се занимава порасналото ти вече генийче Heart Eyes

Цомбе, купи и тетрадки с тесни и широки редове и с големи квадратчета. Още някои блок за рисуване няма да и е излишен.

Добре дошли , Дидка и Миленка  bouquet
Виж целия пост
# 110
...

Добре дошли , Дидка и Миленка  bouquet
Shocked О, трогна ме! Heart Eyes Hug

Я да ви попитам аз:
Някой знае ли от къде да купя раница? newsm78
Т.е- аз знам, че от книжарницата,
ама мойта иска голяма- на УИНКС...
...а по книжарниците са над 80лв!  Rolling Eyes
Та, мисърта ми е- знаете ли някой склад,
или подобно място, дето да са по- еФтинки? newsm78
Казаха ми, че в момента ги имало на София- прес...
...а после книжарниците щели да ги заредят от там... Thinking
Знае ли някой по- подробно инфо?
Наистина ли ги има там и колко струват? newsm78
Виж целия пост
# 111
Най-евтините на Уинкс, които сме срещали (от онези с дънковия плат) бяха, по спомен, 78лв. За такива пари ще искам от раницата да се магипортира сама от/до училище и да подрежда автоматично багажа вътре Joy.
Виж целия пост
# 112
Не са евтини, Руска, съгласна съм с gargamela.
Добре дошла и от мен.

Ками, нещата не са такива каквито ти се струват, приятелко. По-прозаични са. Ралица е непостоянна ... като майка си. Много пъти съм й казвала, че впрегне ли енергията си в нещо конкретно (и конструктивно по възможност, а не обратното) и успее да поддържа темпото, със сигурност ще построи втората АЕЦ при Белене. В резултат на това си навлякох неочаквани въпроси на тема какво е "атом", за какво се бори и на какво се впряга. Joy
Виж целия пост
# 113
Не са евтини, Руска, съгласна съм с gargamela.
Добре дошла и от мен.
...
Благодаря за приветствието! Hug

Знам, че не са евтини. Въпросът ми беше къде са по- етини? newsm78
Но явно няма такова място... Rolling Eyes
Ще прежаля 80 лв, няма начин...обещала съм й! Simple Smile
Виж целия пост
# 114
Вили, любознателно е детето, какво да го правиш Joy
А, за впрягането на енергията, ще стане, когато опита от всичко и се ориентира. Така, без да пробва не е интересно:)

Миленка, в София прес имам опит само от миналата година и то 10 мин.преди да затворят всичко. Има почти всичко и някои неща наистина са доста евтини, спрямо книжарниците, но за раниците не знам. Аз лично видях само китайски, но не гарантирам, че съм видяла навсякъде, де Simple Smile Най-добре да се разходиш до там и гледай да е преди 17.00ч. Grinning
Виж целия пост
# 115
Ками, аз също имам наблюдения от там, че са само китайски боклуци.
 За това попитах дали някой знае нещо, ама....както и да е-
нямам намерение да ходя до там. Не и за раница. Мерси! Hug
Виж целия пост
# 116
     Знам че не влизам често тук,но ще ме извините надявам се!!!
     В къщи имаме страхотен проблем,и ви моля ако някой може да помага!Моят бъдещ второкласник,тотално отказва да чете,и няма никакво намерение да ходи на училище...Щял да работи...Стигнахме до там че работи с баща си цяла седмица,като дори боядиса 100кв латекс перфектно,по добре от кандитат майсторите ни,искара си 100лв,а аз тайно се надявах да се умори,да се откаже,и да си седне на д--- да чете...Но уви,той е супер запленен от работата,и продължава да ходи,и се пазари за заплата дори,и ...Но не иска да чете!!!Какво да правя!!!Отчаяна съм!!!
Виж целия пост
# 117
Освен да се спазарите, че колкото по-рано завърши училище, толкова по-бързо ще започне да работи... newsm78 Да взема по две години за една, че да му се маха от главата, ако не - основното образование е задължително и има да го мотат до 30 годишен.

Иначе желанието и уменията са похвални. Peace
Виж целия пост
# 118
Благодаря за посрещането!  smile3525
Виж целия пост
# 119
Здравейте момичета!

Кармен се завърна успешно от морето. За радост каките (лагера беше за петокласници) са взели моето чаве под крилото си и са се забавлявали здраво. По-рано от 01.00 не са си лягали... Маймуната и с маймуна ми вика: "Тате не ми звъни към 10 - 11 часа (вечерта разбирай  Shocked), че тогава сме на дискотека и не си взимам телефона..."
С две думи мисиятя "За първи път сама на море" мина супер успешно! Догодина пак!  Grinning

Поздрави!

   
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия