Ние НОЕМВРИйки сме щастливи,а в коремите ни - бебчета игриви

  • 10 299
  • 285
# 210
Здравейте момичета Simple Smile
Ама колко сте изписали от вчера Simple Smile Ние бяхме цял ден на разходка и вечерта като си легнахме мърдахме здраво и ритахме татко всеки път като си сложи ръчичката на корема Simple Smile След малко пак отиваме на Витоша да се разходим, въпреки че аз съм толкова бавна, че чак ме хваща яд на мен самата... hahaha
Колкото до НОИ, промяна в закона няма - всичко си е по старо му.  Обезщетението за болничен при раждане е 90% от брутния осигурителен доход, но не повече от нетното възнаграждение. Т.е. получаваш или 90% от брутния осигурителен доход, или 100% от нетното възнаграждение ( а не 90% от нетното възнаграждение ).  В дългия текст който е копирала ladybebi се разказва как се изчислява среднодневното брутно и нетно възнаграждение за 6-те месеца предхождащи болничния, но е толкова объркано, че наистина докато го изчета и разбера ми се искаше  да сезастрелям Sad В понеделник ще се опитам да си изчисля колко ще получавам и ще се обадя в НОИ да питам колко време се бавят обезщетенията, защото моя приятелка излезна болничен в края на май и до ден днешен не е получила и стотинка от НОИ Sad Най-вероятнопромяна ще има от нова година, но това още  не е сигурно, а и тогава ще сме "заварено положение" та не е ясно какво ще е Simple Smile
От понеделник здраво се захващам да търся ваничка на бебенце, но чувам все противоречиви неща - да не е от PVC, да не е анатомична и то ако трябва да послушам всичко дето съм изчела, трябва да почна да го къпа в наща вана... Sad


 
 
 
Виж целия пост
# 211

 JoyИ аз така съм объркана,вана анатомична ли да е,на стойка ли да е,висяща ли да е,във шкафче вградена ли да е hahaha Някоя от вас беше питала какво представлява вградената в шкафче,ей сега ще постна снимка,има откъде да се излива и мисля,че ще по-уобно само всигаш капака и къпеш Peace


 
 
 

[/quote]
Виж целия пост
# 212
Сладурка,аз питах за вградената вана. Обаче това май трябва да седи в банята,а? Изглежда добре, но нашата баня е толкова мъничка, че едва за мен има място.... Laughing
Виж целия пост
# 213
Ditta,защо пък непременно трябва да се седив банята? Аз мисля,ако намеря такова нещо да си го плзвам и като скринче в стаята,е модела ще е малко по-различен евентуално. Нашата баня също е малка.
Виж целия пост
# 214
Ще трябва да огледам за такова чудо някъде по магазините...око да види-ръка да пипне  Wink

мишунка, и аз ще го мисля още...пък и не съм разговаряла с лекарите си по въпроса. Признавам си, че в секциото ме притесняват няколко неща:
1. Дали ще имам кърма? Как ще се справям с храненето докато кърмата ми слезе?
2. Риска да седи бебето в кувиоз
3. Дали ще мога да си вдигам бебето и да се грижа пълноценно за него... Tired newsm78 Tired
Виж целия пост
# 215
Ditta - така е, трябва хубаво да го помислиш и да решиш как ти би се чувствала добре.
Аз мога да ти кажа моите отговори на тези въпроси, но това в никакъв случай не трябва да те ангажира - просто аз така съм решила и съм потърсила отговорите за себе си:
1. Слизането на кърмата няма нищо общо с начина на раждане - ако някой се опитва да те убеди в нещо такова, според мен не му вярвай. Лактацията е нещо строго индивидуално. Пример: моята най-близка приятелка роди секцио на 7-ми август, на 8-ми гърдите й вече бяха като на кравичка Heart Eyes
2. Не съм наясно с риска бебето да седи в кувиоз, но секциото се прави 10 дни преди термина - не мисля, че това е преждевременно раждане и че налага подобно нещо. Ако се наложи обаче, то сигурно ще бъде не заради типа раждане, а заради състоянието на детео /недай си Боже/.
3. Не само ще можеш да го вдигаш, но и 24 часа след операцията ще те накарат да станеш и да ходиш. А след 48 часа /верно,че си е до организъм/ сама ще си ставаш, ще си се разхождаш и ще можеш да си се грижиш за бебчо съвсем пълноценно. Пак давам за пример моята приятелка - на 3-тия ден бебето вече си седеше по цял ден при нея, а сега 10 дни след раждането , тя си се грижи чисто сама за него..

Аз ти предлагам да не се вслушваш много-много в чужди приказки, а да седнеш сама и да го помислиш - единствения човек, който може да го реши това - си ти. А единствения, който най-правилно ще ти обясни всичко е лекарят ти - не аз, не някое друго момиче или вече родила майка...Най-важното е ти да си спокойна и доволна от решението си Hug
Виж целия пост
# 216
Признавам си, че в секциото ме притесняват няколко неща:
1. Дали ще имам кърма? Как ще се справям с храненето докато кърмата ми слезе?
2. Риска да седи бебето в кувиоз
3. Дали ще мога да си вдигам бебето и да се грижа пълноценно за него... Tired newsm78 Tired
1.кърма ще имаш,но след окло 3-4 дни,отначало ще го захранят с АМ
2.защо пък ще седи в кувьоз? това се прави само,ако е недоносено или не дай боже някакъв проблем,ама това съвсем не зависи от секциото.
3.според всичко прочетено дотука за секциото то всичко си е до организъм,но все пак до седмица най-късно ще можеш да си правиш всичко сама,просто за първите дни си осигури помощ Peace
Мене пък други неща ме притесняват...страх ме от самата операция,(то си е операция дефакто),процедурите преди самата операция(най-вече катетър,клизмата не ме плаши,че в моето запечено положение ще си е направо подарък Laughing,всъщност не съм питала при нас дали се прави клизма при секцио),но то гаден катетър....после упойката-дали ще е хубава,как ще ме хване и най-вече как ще ме пусне,ако след това цял ден не знам къде се намирам...после системите за контрахиране на матката(е,мисля,че ще ги изтърпя) и как ще мине първото стване и раздвижване....е такива работи.Ма то си е страх,като те овържат едно хубаво и видиш операционната....(няма да ми е за първи път,ама това хич не ме "топли").Макра,че като се замисля-при нормалното раждане пак си в такава обстановка,боли те повече време може би,накрая,ако се разкъсаш пак ще те приспят и ще те шият(докато гледах  сериите на "Такъв е живота в Шейново"всички до една ги шиха...)
Виж целия пост
# 217
И мен ме е страх нечовешки от самата операция, от упойката, от катетъра, от клизмата май не, по-скоро ще ми зверски неприятно. Най-вече от самото рязане, направо изпадам в ужас, но то е точно 3 минути и се навивам, че ще ги преживея като секунди, само да видя бебо жив и здрав, плачещ и с всички атрибути Praynig
Виж целия пост
# 218
И мен ме е страх нечовешки от самата операция, от упойката, от катетъра, от клизмата май не, по-скоро ще ми зверски неприятно. Най-вече от самото рязане, направо изпадам в ужас, но то е точно 3 минути и се навивам, че ще ги преживея като секунди, само да видя бебо жив и здрав, плачещ и с всички атрибути Praynig
mishunka,ти няма ли бъдеш с пълна анестезия? С местна упойка,каквито са спиналната и епидуралната се усеща какво ти правят,макар да не боли.Иначе е вярно,то бебето го вадят за 5-10 мин,ама след това те чистят и шият поне още 30 мин,как ще изтърпиш да знаеш какво става пред чаршафа ooooh!
Виж целия пост
# 219
Oooo с пълна упойка само в краен случай,просто така пълна никога не бих си поискала Naughty Аз не виждам резон в това:
С местна упойка,каквито са спиналната и епидуралната се усеща какво ти правят,макар да не боли.Иначе е вярно,то бебето го вадят за 5-10 мин,ама след това те чистят и шият поне още 30 мин,как ще изтърпиш да знаеш какво става пред чаршафа ooooh!
Абсолюто нищо неусещаш и най-малко ти е до мислене какво става под чаршафа.
Катетър не е болка за умиране особено ако ти го слага някой кадърен,за клизмата пък изобщо не говоря-просто нищо та нищо страшно.
За идването на кърмата също не съм съгласна,аз тогава много не знаех какво да правя но вече ще си знам.Изобщо не  нужно бебето да седи в кувьоз,не го разбирам това Thinking
Бебето си ги гушках още на другия ден след като се раздвижих.И пак казвам най- ама най-важното е да станеш бързо и да се движиш много,даже още в леглото в реанимация трябва да мърдате насам натам за да е по-лесно всичко.Изобщо няма нищо страшно,мислете позитивно и само бебо да е здрав и жив и това е Peace
Виж целия пост
# 220
Здравейте!
Аз също съм се спряла на тази анатомична ваничка.
А някой ползвал ли е такива пръчки за закрепване върху голямата вана:

Проблемът при нас е този, че имаме вана и няма никакво място къде да сложа на друго място ваничката, освен върху нея. Но ми изглеждат малко нестабилни. Пък ако я сложа във ваната, голямо навеждане ще падне.
За къпане в стаята въобще не ми се мисли. При първото ни дете, се бяхме спрели на този вариант, голяма хамалогия е. То едно застилане с мушами на пода, да не пръска. Мъкнене на водата с кофа, после мъкнене на пълната ваничка обратно към банята, бърсане на мушамата, прибиране...И всичко това за 5-10 мин къпане. Пък и голяма влага става в стаята.
Този път съм решила с каквото мога да се улесня живота  Laughing, да го направя. Затова сега сме си сложили една печка в банята /досега никога не ни е била нужна/ и там ще си го къпем бебето.
Виж целия пост
# 221
Благодаря ви за мненията, сладурка, Дес, мишунка!Още ще го обсъждаме, знам, ще чакам и мнения за естественото раждане и наистина сте прави, че трябва да поговоря с лекаря си. А и рискове и страхове и неприятни моменти има и при двата вида раждане...Пък и всеки организъм и човек е строго индивидуален и готови рецепти и прогнози трудно се дават...

Важно е бебоците ни да се родят здравички пък с другото ще се справим. Peace
Виж целия пост
# 222
Ditta,честито ти обратно преброяване  bouquet
Виж целия пост
# 223
Само едно пояснение от моя страна Wink Аз не агитирам в никакъв случай за секциото,НЕ, може ли нормално това винаги е по добрият вариант.Наскоро една приятелка роди второ,като първото го беше раждала преди 12г - 5кг,нормално раждане - то не било шев,не било кройка ooooh!,а сега роди със секцио.Каза ми който може нормално нормално да си ражда Shocked.Само като си помисля как се ражда нормално 5кг бебе и после да ти се струва по-добият вариант..... newsm78,ама само споделям за сравненеие Peace
Виж целия пост
# 224
Мисля, че раждането си е страхотия независимо по кой начин. Но щом сме се хванали на хорото няма накъде  Joy Вече само се моля да износя до край бебчо и за момента спрях да се шашкам за самото раждане. Whistling Като гледам сладурката на Дес и ми се струва, че както и да родя, колкото и да ме боли ако знам, че бебето е добре бързо-бързо ще се оправя и ще се постарая да забравя болката и другите неприятни неща. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия