Коя е последната книга, която подарихте на детето си?

  • 113 922
  • 1 469
# 240
На голямата дъщеря - "Закуска в "Тифани" на Тр. Капоти, на малката - "Моята първа енциклопедия за изкуството" на изд. "Фют", а на сина - "Шах и мат" от поредицата "Искам всичко да знам" на изд. "Прес". И на всички заедно - "Без дом" на Х. Мало от поредицата "Златното хвърчило" на ИК "Труд". Зарибих се с тази поредица и сега им я събирам .

Хе-хе, Блещулка, моята дъщеря също за Коледа получи "Закуска в Тифани", а най-малкият ми син - шах с метални фигури в средновековни одежди.   Hug
Не е ли странно такова съвпадение...  Peace
Виж целия пост
# 241
Последните им ги купих за Коледа - на малката "Дядо и ряпа" (с твърди страници) и "Снежанка" (издание на Егмонт със страхотни илюстрации), а за каката "Тошко Африкански" (издание на издателство "Дамян Яков") и "Роня дъщерята на разбойника" (на издателство ПАН). Сестра ми им подари - на малката една панорамна книжка "Грозното патенце", а на каката една енциклопедия "Растенията" на National Geographic.
Виж целия пост
# 242

Е како Сийке аз се въздържам от таквизи книги все още

Иначе купувам от тези с твърдите корици, че още само разгръщаме и се дивим на картинките
Последната е Житената питка с очи, харесва приказката и постоянно иска да му се чете.. тези са от преди Коледа
за тази година още не сме купували
Виж целия пост
# 243
Мъжът ми през 2-3 дни им купува книжки, но повечето са или с кратки стихчета, или за оцветяване.
Прочетни книги купуваме по-рядко, но пак поне 2-3 пъти в месеца. Последно им взехме "Мечо Пух", но май предпочитат филмечатата за него. В същото време обожават тези с "3-измерните" картинки и постоянно искат да четем "Грозното патенце", "Царкиня Жаба", "Трите прасенца" и "Вълшебния сандък". Много се радват и на книжките, в които има пропуснати части от рисунката и трябва самички да ги открият и залепят /на тях и аз се радвам много/. От "по-сериозните" книги обичат да им чета "Роня - дъщерята на разбойника" и "Двойната Лотхен".
Виж целия пост
# 244
Подарявам книжки на децата с повод и без повод от съвсем малки. Последно каката получи за коледна една зимна книжка с разкази за животни. Тя е на 4 г., още не може да чете, но така попива историите от книгите, че вечер сама се приспива с книжка в ръка, която "чете" на глас. Малкият е на 5 месеца, но също получи за Коледа първата си книжка - от твърд картон и с дрънкалка към нея, но си е книжка отвсякъде. Засега обаче интересът към нея отстъпва пред този към дрънкалките.
Виж целия пост
# 245

На голямата дъщеря - "Закуска в "Тифани" на Тр. Капоти, на малката - "Моята първа енциклопедия за изкуството" на изд. "Фют", а на сина - "Шах и мат" от поредицата "Искам всичко да знам" на изд. "Прес". И на всички заедно - "Без дом" на Х. Мало от поредицата "Златното хвърчило" на ИК "Труд". Зарибих се с тази поредица и сега им я събирам .

Хе-хе, Блещулка, моята дъщеря също за Коледа получи "Закуска в Тифани", а най-малкият ми син - шах с метални фигури в средновековни одежди.   Hug
Не е ли странно такова съвпадение...  Peace

Колкото до съвпаденията, Кабо Алма, видях, че синът ти, дето е получил шаха се казва Камен - еми и моят така се казва.
Виж целия пост
# 246

На голямата дъщеря - "Закуска в "Тифани" на Тр. Капоти, на малката - "Моята първа енциклопедия за изкуството" на изд. "Фют", а на сина - "Шах и мат" от поредицата "Искам всичко да знам" на изд. "Прес". И на всички заедно - "Без дом" на Х. Мало от поредицата "Златното хвърчило" на ИК "Труд". Зарибих се с тази поредица и сега им я събирам .

Хе-хе, Блещулка, моята дъщеря също за Коледа получи "Закуска в Тифани", а най-малкият ми син - шах с метални фигури в средновековни одежди.   Hug
Не е ли странно такова съвпадение...  Peace

Колкото до съвпаденията, Кабо Алма, видях, че синът ти, дето е получил шаха се казва Камен - еми и моят така се казва.

Разби ме.
Камен не е от най-често срещаните имена. Колко е голям?
Ако искаш, мини в темата на многодетните мами, да не спамим тук.

По темата - когато децата ви получат нова книга, нея ли предпочитат или си дърпат към старите любими книжки?

Виж целия пост
# 247
и едното, и другото, със сигурност изчита новите поне по веднъж, после решава дали да ги забатачи или си струват. Както правя и аз.

Аз днес съм потресена. Тя от месеци ми говори за книжка "Франклин има много дъвки" и аз все мисля, че това е нейна фантазия - понеже все ме врънка за дъвки и аз все мърморя, че не е твърде полезно, и купувам от дъжд на вятър.
Мислех, че е решила да ме възпитава чрез Франклин.
А то верно имало такава книжка! Днес видях, че дори е в продажба.
Виж целия пост
# 248
Aнда, тази е последната, която купих на Дариа  Laughing
Децата си разказват едно на друго за книжките. В градината Дариа има приятелка Софи, с която непрекъснато се разменят идеи за книги и това коя какви нови има.

Ние четем задължително новата книжка при лягане в деня на покупката. Преди това веднага след книжарницата я четем в някое заведение също /имаме си традиции просто/. След първата вечер книжката бива избирана наравно с другите... Все пак има някои любими, които се препрочитат най-често.

Мен ме изумява, че детето, освен че виждайки картинката на корицата казва името на книгата, знае поредицата на Франклин по цветове. Много ми е лесно като търся някоя, която иска. Питам я кой цвят е и вадя само книжките в съответния цвят /Да речем червен/.  Thinking
Виж целия пост
# 249
Ха,  и аз купих последно "Франклин има много дъвки" Shocked
Вчера броих книжките за Франклин- над 30 съм купила. Имам поръчка за следващите кои да са. Всяка вечер чета по 2 преди лягане. Мнооого  й харесват. В интерес на истината- на мен също Mr. Green
Виж целия пост
# 250
Всяка вечер чета по 2 преди лягане.

Аз чета по една. Даже в една от книжките на Франклин пише, че майка му винаги му четяла 'по две приказки преди лягане'...у нас това звучи като 'по една приказка преди лягане'  Mr. Green
Не знам нашите колко са - но вече трудно намирам такива, които да нямаме.
Виж целия пост
# 251
Ние четем задължително новата книжка при лягане в деня на покупката. Преди това веднага след книжарницата я четем в някое заведение също /имаме си традиции просто/.

Чудесни традиции. Много мило ми стана.  Simple Smile
Виж целия пост
# 252
И ние четем Франклин преди лягане. Обикновено по две, а фаворитът е тази  "за лЬОбимеца"  Laughing.  От тези, които четем най-често, може да допълва ключовите думи. Оставям го да довършва изречението.
Поръчах наведнъж цялата поредица от "Фют", за да не издирвам отделните бройки по книжарниците. За някои определено е малък още.
Наскоро разглеждайки малките картинки на задната корица, посочи една, на която Франклин играе футбол и твърдеше ,че едно приятелско момиченце има въпросната книжка. Е как го помни това? Много ми е чудно. Виждал я е само веднъж преди половин година. /Тъкмо й я бяха купили./ Явно доста е бил впечатлен.  Laughing
Виж целия пост
# 253
Поръчах наведнъж цялата поредица от "Фют", за да не издирвам отделните бройки по книжарниците.

Ох, ние и за това си имаме традиции - много сме закостенели явно - изобщо няма да одобри да й купя всичките наведнъж. Ще й отпадне удоволствието да виси в книжарницата по един час, а аз да врънкам да избира по-бързо...  ooooh!

За домашния любимец и на нас ни е любима. Познай как се казва една от златните й рибки  Mr. Green

Кабо Алма, мерси.   bouquet Надявам се да й остане любовта към книжките и да не съм сгрешила с липсата на ДВД у дома.
Виж целия пост
# 254
Марти не знае,че имаме всички книжки.  Mr. Green Иначе не ми се мисли какво врънкане ще падне.  И все пак има още 2 поредици за Франклин за купуване. Laughing А когато свършат те, сигурно други ще издадат.
Не съм го лишила от удоволствието да си избира книжки. Имаме толкова много...последният път в една книжарница една изключително натрапчива продавачка непрекъснато ни ходеше по петите и препоръчваше разни книжки. Обаче така и не показа някоя , която нямаме.  Laughing

Миналата седмица ходих до библиотеката и реших да видя какво има в детската заемна. Бях приятно изненадана,че предлагат книги за деца на около 3 години. Видях оригинални издания на "Франклин" на английски. С твърди корици. Нашите съвсем ще се намачкат.
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия