Мами в НОРВЕГИЯ - 6

  • 18 522
  • 303
# 240
Deata може да погледне6 в "мами в Норвегия 5" там има6е много писано по темата. Виж какво Славс си избра...
ркб, ние пък най после имахме 2 дена слънце и в момента е много гот, макар 4е сутринта се продъни да вали.
Славс, 6те ви пра6там на ли4на или по майл няма проблеми ама не искам да ка4вам на нета... аз съм абсолЮтна паранои4ка и не искам да слагам негови снимки на интернет smile3518
Виж целия пост
# 241
Marjo, ако няма температура, по-добре не давай панадол, въпреки че на консултацията в бг съветват да се дава превантивно след ваксинация. аз съм слагала само петвалентната, а това, което ти е в плюс тук е ваксина за пневмония. нова е и я слагат от две години. следи детенцето вечерта, тогава е най-възможна реакция. дано всичко е наред!  Hug

Виж целия пост
# 242
ООО, май4ица... отдавна не си писала, я кажи как си...?Simple Smile
Виж целия пост
# 243
Моми4ета помагайте  Praynig. Как пра6тате пари до Бг? Става дума за превод на норвежки крони.
Виж целия пост
# 244
Ей,наистина много сме ваксинираните,брей! Simple Smile
За сега бебето удържа фронта, малко е отпуснат и леко кисел! Но е далече от ревовете на баткото! Той всяка ваксина я изкарваше като тежка болест  Sad
Не можах да се свържа с личния ни лекар,но си силно се надявам тая за пневмониите да не му е дошла в повече (аз до последно си мислех,че му слага ДТК и втората е полиото с хемофилиуса инфуленца!Световно известна патка съм! Embarassed)

Забравих да ви пиша как мина първото гости от "приятелския кръг"! Получихме писмо от родителите на чернокожото момиче,че бащата ще ги вземе от у-ще,а ние да си ги вземем в 18 часа. Отиваме цялата фамилия, като съм се настроила да видя чернокожи родители,с които да си споделяме колко тежък е живота на емигранта! Отваря ми една съвършено бяла,съвършено руса,съвършено синеока майка newsm78 Вътре ни чака един съвършено бял,съвършено рус,съвършено синеок баща! След първоначалният шок се появява и едно  съвършено бяло,съвършено русо,съвършено синеоко по-голямо братче! Та-евала им на тия хора,имали са си момченце хубаво и отиват в Индия и осиновяват момиченце! Някак отношението ми към такива хора е "по-специално".
И както Палачинката каза,отношението им се промени когато разбраха, че сме тук по покана на норвежка фирма и въобще не смятаме да живеем на социални помощи!
Казаха, че ще ни поканят да играем футбол. Още си чакаме поканата!
Виж целия пост
# 245
Моми4ета помагайте  Praynig. Как пра6тате пари до Бг? Става дума за превод на норвежки крони.
Банката Laughing Има нова възможност в Postbanken, ако изпращаш в левове или евро се плаща много ниска такса, не си спомням колко точно, но ми се върти около 35 крони. Разбира се трябва да имаш сметка там Laughing Иначе, ако превеждаш в крони е 135.

И една покана ( вече я получих 2 пъти Joy) : В събота  на 22.09 от 11 часа ще има служба и венчавка. Всички желаещи са добре дошли
Виж целия пост
# 246
Привет мацки.... Hug

Как са ваксинираните бебета...Добре са нали?  Flutter

Marjo...дано тези са от по-сериозните норвежци / с поканите/
Че повечето като канят ..после получавт " пълна амнезия"...тоест забравят че са поканили някой... Joy

Майчето я няма напоследък ....наистина..Как ли е? Thinking  Майче...сподели какво става  с теб.Тука те мислим... newsm78

ркб....кого ще женим..или ще омъжваме... Joy
Виж целия пост
# 247


ркб....кого ще женим..или ще омъжваме... Joy


Не знам Joy Ама юни кръщавахме един норвежец, та най вероятно сега се женят Laughing Та ако е той, поне съм ги виждала Joy
Ти какво реши, кога идваш?
Виж целия пост
# 248
Добър вечер.
Днес ходих в Студентски град да видя стаята на брат ми.
Направили хората основен ремонт на банята, сменили тапетите, сложили мокет - похвално.
Но мръсотията след тях е направо потресаваща. ooooh!
Мисля да викна някой с прахосмукачка Рейнбоу да изпере мокета направо и така  Tired
Ще му поръчам перденца, купих му хубави мушамички за бюрата, абе ще я направим уютна стаичката.
Бебешоците ги ваксинират, а?   bouquet

Marjo, поздравления за гостито!
Виж как нещата се подреждат лека-полека  Hug

Деата, аз си купих http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3904
Не е от най-евтините, но пък е нов модел и е със страхотни параметри.
Съветвам те първо да решиш до каква сума можеш да отделиш.
После реши на кое държиш повече - видео карта или процесор.
Процесорът ще прави компютъра по-бърз като зарежда тежки програми, ще може да поддържа повече неща едновременно, а хубава видео карта е по-добре за игри, филми, тежки програми като Фотошоп или разни там за графичен дизайн.
За такива програми е хубаво да имаш и повече РАМ памет.
Помисли си за какво ще го ползваш.
Ако ти не знаеш какво искаш, продавачите няма да разберат вместо теб Simple Smile
Отговори си на въпросите: 1. За какво ще го ползвам? 2. Ще играя ли игри на него и ще ми трябва ли по-хубава видео карта за тежки програми? 3. На кое държа повече - процесор или видео карта? 4. Колко пари мога да отделя най-много?

Като марки мога да ти препоръчам Тoshiba, Dell, Sony.

Години наред се мотая сред компютърджии и имам представа кое е добро и кое не.
Като ориентир мога да ти препоръчам процесор поне 2 гигахерца, поне 1 гигабайт рам, поне 160 гигабайта диск, nVidia GeForce видео карта със собствена рам памет.
Това е минимума за компютър, който няма да остарее след 1 година.
Имай предвид, че памет можеш да добавяш, но видео картата на лаптопа не можеш да сменяш.
Питай, ако те интересува нещо Simple Smile


палачинке - пращай, пращай Simple Smile


desislaveiche@gmail.com е майла
Виж целия пост
# 249
Моми4ета помагайте  Praynig. Как пра6тате пари до Бг? Става дума за превод на норвежки крони.
Банката Laughing Има нова възможност в Postbanken, ако изпращаш в левове или евро се плаща много ниска такса, не си спомням колко точно, но ми се върти около 35 крони. Разбира се трябва да имаш сметка там Laughing Иначе, ако превеждаш в крони е 135.


Не6то не ми стана ясно  newsm78 За каква сума се пла6тат тези 135 крони?
Виж целия пост
# 250

Не знам Joy Ама юни кръщавахме един норвежец, та най вероятно сега се женят Laughing Та ако е той, поне съм ги виждала Joy
Ти какво реши, кога идваш?

Еххх, хубаво нещо са савтбите... Heart Eyes А аз  идвам сега в събота  newsm44...

Кога да ти се обадя....в неделя или... newsm78
Виж целия пост
# 251

[/quote]Не6то не ми стана ясно  newsm78 За каква сума става въпрос? 135 крони на 1000 ли?
[/quote]

На цялата сума. Всички суми над 5000 кр се рапортуват.

roza66 , когато решиш, само кажи предварително да си организирам уикенда Laughing Не ти ли се ходи на венчавка? Laughing Аз службата обикновено я пропускам.....
Виж целия пост
# 252
rkb, да не би да има православна църква в Осло... по това което казва6 на това ми заприли4а?
ооо Марйо и аз седя в трепетно о4акване а ти си трае6... браво супер...Simple Smile А това за осиновяването е много разпространено и като се замисли 4овек много правилно, ако има възможност и желание за о6те деца за6то да не спаси една не6тастна ду6ица от мизерен живот и бог знае о6те колко гадости... И без това светът е пренаселен, по добре да мислим и за децата който ве4е са родени. Аз много съм си мислела за това, 4е когато моите деца (Мартин смятаме да не е сам) дръпнат малко бих се замислила сериозно и то то4но за такова не6тастно родено дете. Евала казвам на такива хора. А и е гот да ги има6 за приятели, за6тото на тях отно6ението към вси4ко им е готино.
Виж целия пост
# 253

roza66 , когато решиш, само кажи предварително да си организирам уикенда Laughing Не ти ли се ходи на венчавка? Laughing Аз службата обикновено я пропускам.....

Добре тогава....ще ти се обадя  в неделя   Hug
А за венчавката...ами някак си изведнъж ми дойде поканата... newsm78 А и до колкото разбрах венчавката е в събота.А аз кацам  в събота,късно след обяд...и багажи,магажи.Докато се приберем  до квартирата....Няма да успея... Crazy Но мерси за поканата... Hug
Виж целия пост
# 254
Да, palachinka, има си православна църква.

ОК, roza66.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия