Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука! 2

  • 22 975
  • 281
# 105
И ние нямаме учебници. Не знам защо така Rolling Eyes Знам обаче, че днес Боби имаше да пише за домашно 10 изречения...и като почна..3 страници отидоха ooooh! По две-три думи пише на ред Crazy С тая скорост за 1 седмица ще сме свършили първата тетрадка. Правя забележка да пише по-сбито, но му е трудно. Да не говорим, че в първите две изречения хич не зачиташе гласните букви "Врмто беше слнчво" Joy После като че ли се сети, че съществуват и гласни в азбуката и почна да ги вмъква...Ще си припомни, малко време му трябва да влезе в час.
Виж целия пост
# 106
Учебници и при нас няма. Раздали са им по два стари- явно да стартират с нещо. Вчера имаха домашно- да направят родословно дърво... дорисува го тази сутрин  ooooh!
Така и не ми разказа подробности от първия учебен ден... ходихме на гости и в галимацията и време не остана. Да видим какво ще ни инструктират на днешната родителска среща  newsm78
Виж целия пост
# 107
И ние нямаме още учебници. Раздали са им по една читанка. Говорх с класната и ми обясни , чи ще им раздават нови ,но има някакво забавяне. Иначе стартираме с малко домашни и така.
Виж целия пост
# 108
и при нас няма учебници...дадоха им , само по една стара читанка...Виктория, май беше разочарована, защото чакаше да ги разгледа и да види , какво ще учат...
вчера за домашно  имаха, да си измислят задачи с изваждане и събиране, и да научат едно стихотворение от читанката...
Казаха ни , че само първия месец , ще пишат на тесни и широки редове и на големи квадратчета...после на широки и малки квадратчета...
Събрахме и по 22 лв. за някакви учебни помагала и касетка / диск по английски...
Дано скоро влезнат в релси и занималнята за заработи, защото отпуската ми свършва Tired
Виж целия пост
# 109
Май положението с тия учебници е на всякъде трагично. Mr. Green
При нас се чакат два учебника,и учебните помагала.
Вчера имаха за домашно по-математика две текстови задачи и измислени от тях,
и събиране и изваждане на числа по-пет задачи.
Бележници няма и аз незнам как ше изглеждат тия бележници,снимки направихме.
Ще видим днес с какво ще се прибере,на занималня твърдо няма да ходи!
Нищо,че снащи писахме домашно в 21 часа.
Виж целия пост
# 110
Стига бе, само ние ли сме с пълния набор учебници и помагала? Просто нямам право да се оплаквам.
Бележниците и л.к. са налице вече.
Процедурата по избор на издателства по отделните предмети би следвало да е приключила преди началото на учебната година и сега децата да учат вече нормално.
По БЕЛ имаме три различни модула- БЕЛ /български език- граматика с учебник и тетрадка/, БЕЛ- развитие на речта /с учебна тетрадка/ и БЕЛ- литература /с читанка и учебна тетрадка/. Слава богу при нас тази година е налице промяна в избора на издателството /Булвест/, та всичко по БЕЛ е ново. Така е и с другия основен предмет- математиката /вече писах- при нас е на Просвета/. Синът ще посещава и СИП математика, вече минаха някакъв тест за избор на децата,  които ще посещават СИП-а.
Стари учебници /втора година/ са по "Околен свят" и "Музика", нашите не са захабени много, почти никак. Домашният кит и техника /така му казват/ са нови- учебник и помагало /притурка/. Стар е и учебникът по Изобразително изкуство, към него има и тетрадка.  Английският, учебник и тетрадка, са нови.
При нас по английски са само два часа седмично. Останалото ще "наваксваме" на частни курсове.
Виж целия пост
# 111
Хъм, мойта нямаше никакво домашно newsm78
За снимките - госпожата каза, че може от старата лична карта да се вземе снимката и да се сложи на новата.А иначе, идвал фотограф и ги снимал.
Днес ще ходя да купя бележник.
Виж целия пост
# 112
Май положението с тия учебници е на всякъде трагично. Mr. Green
При нас се чакат два учебника,и учебните помагала.
Вчера имаха за домашно по-математика две текстови задачи и измислени от тях,
и събиране и изваждане на числа по-пет задачи.
Бележници няма и аз незнам как ше изглеждат тия бележници,снимки направихме.
Ще видим днес с какво ще се прибере,на занималня твърдо няма да ходи!
Нищо,че снащи писахме домашно в 21 часа.
защо да няма бележници? newsm78 вчера купихме - изглежда си като стария, ама има място за снимка...и лични карти има...
Виж целия пост
# 113
След като не учиха в понеделник, днес ни обясниха, че до края на седмицата учебници няма да има, да ходят с по една тетрадка то БЕЛ и математика, нямало да им дават домашни, няма да имат нито стол, нито занималня...
Виж целия пост
# 114
След като не учиха в понеделник, днес ни обясниха, че до края на седмицата учебници няма да има, да ходят с по една тетрадка то БЕЛ и математика, нямало да им дават домашни, няма да имат нито стол, нито занималня...
А, и при нас е така.
Виж целия пост
# 115
Момичета, а на някоя от вас децата ходят ли на платена занималня в рамките на училището? И какви са горе-долу таксите? Казаха ни, че ще има две опции - някаква смесена занималня с деца от различни випуски, както и платена. Ще ми се да са по-малко или поне само второкласници.

Не че има значение, но тъй като ги махнах от подписа си, да уточня - имам близнаци, записах ги в различни класове.
Виж целия пост
# 116
Учим,учим..домашните започнаха щое от вчера,дали са ни стари учебници-временно.
Виж целия пост
# 117


Не че има значение, но тъй като ги махнах от подписа си, да уточня - имам близнаци, записах ги в различни класове.
Дивана, защо ги записа в различни класове? Интересно ми е наистина, защото тук още от детската градина ги разделят.

При нас проблем с учебниците няма - имахме списък още преди излизането във ваканция, по списъка ги поръчах в книжарницата и като дойдоха, ни се обадиха да идем да ги вземем. Бяха дошли 2 седмици преди началото на учебната година. При нас нали тръгват по-рано, та още в края на юли имахме учебници.
При нас нямат бележници. Нямат и лични карти. Обаче имат сини писма - пращат се на родителите при провинения на децата в училище. Аз вече имам едно  Twisted Evil
Виж целия пост
# 118
Нашите учебници не се закупуват в книжарницата, а са безплатни и се доставят от държавата /за сега до определен клас/.
Виж целия пост
# 119
Днес ни дадоха няколко учебника - читанка, бълг. език, изобразително изкуство и околен свят. Този път за домашно има само да се упражнява да чете две стихотворения. Боби ги нарече "приказчици" Laughing А като го попитах дали случайно не им е казала госпожата да ги учат наизуст, той отговори : "Ааа, не! Те са ненаучваеми! Много са дълги!"
Пускам ви и малко снимки от рождения ден. Не съм свалила още снимките от детското парти /празнувахме в "Слон-балон"/
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=7584&AlbumId=103240
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия