"Приемни семейства с трудов договор"???

  • 198 573
  • 1 926
# 510
 Линдт, благодаря ти за коментара, "цветята и розите" не са ми присъщи. Затова искам да се информирам подробно преди да взема решение, със сигурност още ще се мисли по тези въпроси.
 
Виж целия пост
# 511
Орхид,
много е полезно обучението за приемни семейства, което е задължителна част от процеса по кандидатстването ви за такова. Фондация "За нашите деца" имат много добро обучение по въпроса, не знам дали са представени във вашият град.
В процеса на обучение, човек изяснява мотивацията си, запознава се със спецификите на детското развитие в отсъствие на родители. Имат страхотни документални филмчета - едното прави паралел между развитието на дете отглеждано в семейство и такова в институция, коментира се "синдромът на емоционална депривация". В друго, биологични родители на деца в приемни семейства, коментират причините, децата им да са в приемни семейства и чувствата им свързани с тях (филмите не са български но част от нещата са приложими). Имаше и такова показващо интервюта с биологични деца в семейства, в които има и приемни деца. Трудностите, които срещат и чувствата им във връзка с приемната грижа. За мен това беше най-тежката част и бях на път да се откажа.
Ако имате късмет и групата с която се обучавате, да е открита, споделяща и да се получи добра динамика, се получава страхотен обмен на мисли, емоции ... които много, много помагат, човек да порови в себе си, да си изясни мотивацията, да се подготви за това, което го очаква и т.н.
Успех ви желая!
Виж целия пост
# 512
   Аз прочетох една листовка че има такова обучение  и питах служителката за него, но тя ми каза, че се прави след като бъдем одобрени за приемни родители. Честно казано на мен ми се щеше да е преди това, за да придобия по-голяма представа преди изобщо да вземем решението.
 А друго да ви питам, децата кой ги предлага, с кого контактувате докато трае процесът? Защото в Дома във Виница виждам че има служител за събеседване по въпроси с осиновяване, там ли трябва да се пита или в Закрила на детето?
Виж целия пост
# 513
  Аз прочетох една листовка че има такова обучение  и питах служителката за него, но тя ми каза, че се прави след като бъдем одобрени за приемни родители. Честно казано на мен ми се щеше да е преди това, за да придобия по-голяма представа преди изобщо да вземем решението.
 А друго да ви питам, децата кой ги предлага, с кого контактувате докато трае процесът? Защото в Дома във Виница виждам че има служител за събеседване по въпроси с осиновяване, там ли трябва да се пита или в Закрила на детето?

Обучението е преди одобрението. След като сте си подали набора от документи в ЗД. Обучението обикновено е по време на проучването ви, което прави социален работник  от отдела ЗД. За да ви насочат от ЗД към фондация, която обучава приемни родители, трябва да сте подали заявление и документи. След като минете обучение и е готов социалният ви доклад, тогава се явявате пред комисия, която ви одобрява или не, за приемно семейство. Ако решите да се откажете на всеки етап, преди да се явите пред комисия, трябва да заявите писмено отказа си в ОДЗ.
Контактува се изцяло с отделите закрила на детето по район, те са тези, които решават за кое дете сте подходящи и чак когато ви представят конкретно дете и вие решите да се срещнете с него, започват и контактите ви с дома в който е настанено детето. Това колко чести да бъдат срещите, как точно да протече периода на напасване между вас и детето и кога да издадат заповед за настаняване решава ОДЗ-то.
Виж целия пост
# 514
 Благодаря, значи не е била много наясно, тя затова ме препрати в друг техен офис ,където подробно да ми обяснят.     bouquet
 
Виж целия пост
# 515
Да се похваля-имаме си девойка от вече 10 дни.Скромна и добричка,направо като сън...Разбират се чудесно с малката.През толкова трудности преминахме,бяхме на път да се откажем и да си останем само с малката,но накрая си имаме страхотна кака!
Виж целия пост
# 516
Поздравления, Цвете.
Ако имаш време и е уместно, разкажи за каката.
Виж целия пост
# 517
 Благодаря sladka hapka ! HugЩе ти пиша на лични,мисля че не  е редно да разказвам публично историята и.
Виж целия пост
# 518
Цвете, напълно си права! Уважавам мнението ти И по този въпрос!!!

Поздрави на цялото семейство и на новата кака!
Виж целия пост
# 519
Поздравления, Цвете  Hug
Много се радвам, че всичко е наред при вас.
Виж целия пост
# 520
Цвете, честита ви госпожица!
Много щастие и радост!  Hug
Виж целия пост
# 521
Да се похваля-имаме си девойка от вече 10 дни.Скромна и добричка,направо като сън...Разбират се чудесно с малката.През толкова трудности преминахме,бяхме на път да се откажем и да си останем само с малката,но накрая си имаме страхотна кака!

Поздравления и от мен, страхотна си!  bouquet
Доведи някой ден и малката, и каката на нашите сбирки!
Виж целия пост
# 522
Благодаря ви момичета! HugСветкавичка,ще се опитам на някоя от сбирките да дойдем,обаче към края-вие май раничко се събирате,или греша?!
Виж целия пост
# 523
Сега, когато свърши "славната ваканция", май по-рано от 17.30-18 няма как да се съберем, но ще стоим докато е светло и топличко Simple SmileМного ще се радваме всички да ви видим в пълен състав!
Виж целия пост
# 524
Аз съм на път да се откажа да бъда приемен родител. Възможно ли е да си сменя отдела за закрила на детето, да мина към друг? Искам да остана приемен родител заради децата, но ще се откажа заради нашите социални работници.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия