ЕПИЛЕПСИЯ - 2

  • 114 869
  • 890
# 120
   Направление за ЕЕГ-изследване може да издаде неврологът, при когото сте диспансерни.Това е талон №3А за ВСД (високо специализирана дейност). НО...внимавайте къде ще го използвате!Имам предвид,че на много места могат да го направят,но немогат да го разчетат,особено при деца.
Виж целия пост
# 121
Mисля, че бебето, за което питах, не е ходило на невролог досега. Питам понеже майката е с епилепсия, но не знам подробности, при това положение е добре да се види от детски невролог и да се направи ЕЕГ, нали? Видях го за малко, но ми се струва и че изостава, затова се чудя как и къде да се направи с направление всичко.
Виж целия пост
# 122
Mисля, че бебето, за което питах, не е ходило на невролог досега. Питам понеже майката е с епилепсия, но не знам подробности, при това положение е добре да се види от детски невролог и да се направи ЕЕГ, нали? Видях го за малко, но ми се струва и че изостава, затова се чудя как и къде да се направи с направление всичко.
В такъв случай детето трябва да направи най-малко 1г. и тогава да се води на профилактично ЕЕГ.Ако съответно до сега не е имало пристъпи.ако е имало пристъпи вече трябва да се води но на детски невролог, а не който и да е.
Виж целия пост
# 123
Значи, ако бебето не е имало пристъпи досега, ЕЕГто не е спешно, но е желателно да се направи в близко бъдеще? И евентуално да се види двигателното развитие при някакви съмнения. Всичко това при детски невролог, нали?
Виж целия пост
# 124
Да при детски невролог.Хубаво ще е да може да прави и разчита ЕЕГ.
Виж целия пост
# 125
Добре де, при майка с епи. не се ли прави някакво изследване докато е бременна за евентуално наследяване на болестта?
ЕЕГ праща само невролог. Значи първо личния праща при невролог, после невролога праща за ЕЕГ. Но даже и диспансеризираните имат право на 2 ЕЕГ-та в годината. А иначе ЕЕГ -то в детска спец. поликлиника на Несторов е 24лв. и веднага го разчитат, още повече, че там работят именно с малки деца. Препоръчвам ви там и д-р.Станчева./работи с направления/
Виж целия пост
# 126
Момичета,ще се явяваме на ТЕЛК комисия другия месец(става въпрос за бебчето ми с епилепсия).Изспратиха ми едно писмо в което е описано кво тябва да нося,но не ми става ясно дали трябва да нося моята трудова книжка и незнам си ква бележка от работодателя. newsm78
Някой ако е на ясно и може да ми каже ще му бада благодарна.
Виж целия пост
# 127
Гери, не е необходимо да носиш твои документи- освен личната карта. ТЕЛКа е за детенцето и трябват само негови документи.
Всички епикризи, изследвания и т.н. (те с ати написали) ... и здравният му картон, който трябва д авземеш от личнат докторка...

И ние декември сме на ТЕЛК... как минаха две години... толкова ми е мъчно и гадно че Мария няма и на кота развитие... а преди две години си мислехме че повече няма да се явяваме на такава комисия, че ще оздравее ... КОШМАР  Cry
Виж целия пост
# 128
Мисля че от тази година е само едно ЕЕГ за година по здравна каса.Страшно са ни орязали клиничната пътека! #2gunfire
Виж целия пост
# 129
Мисля че от тази година е само едно ЕЕГ за година по здравна каса.Страшно са ни орязали клиничната пътека! #2gunfire
А имаш ли представа дали са орязали и от лекарствата? newsm78
Виж целия пост
# 130
Освен ламиктала през септември миналата година за други не знам!
Виж целия пост
# 131
Освен ламиктала през септември миналата година за други не знам!
Peace
Виж целия пост
# 132
nandy,и аз така се надявах при първия ни ТЕЛК.Но вече три пъти се явяваме и не мога да разбера защо ТЕЛК-овете са направени на всеки 2 години.Би трябвало срока да им се удължи.А на теб кураж Peace
Виж целия пост
# 133
nandi,много ти благодаря за информацията. Моя Емо е само на 8 м. и за първи път ще се явяваме на ТЕЛК.Изобщо си нямам представа какво ни предстои от тук-нататък.И аз като теб се надявам и силно вярвам че детето ми ще оздравее.От сърце ти пожелавам и твоето да се оправи.Пожелавам го не всички деца.И на вас мами-кураж и вяра! Нанди гледах предаването на Милен Цветков.Искам да те поздравя за доброто представяне и куража да се изправиш пред цяла България.Искрено съжалявам че всичко в тая държава е толкова объркано.
Виж целия пост
# 134
изоставането във двигателното развитие наваксжа ли се?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия