ЕПИЛЕПСИЯ - 2

  • 114 870
  • 890
# 135
изоставането във двигателното развитие наваксжа ли се?
      при нас е много бавно. Ходихме и на рехабилитатор
Виж целия пост
# 136
kursten smiatam 4e se navaksva.pri nas procesa beshe dalag no s mn.rehabilitacii i upragnenia v kashti uspiahme.pri nas ve4e po4ti ne li4i 4e izostavame v tova otnoshenie.mnogo rabota i kurag.tova e pravilnata formula.
Виж целия пост
# 137
na nas ne ni davat rehabilitazia zaradi gur4ovete.depakina ne ni deistva izobsto.no ne mogat da go smenjat zastoto lekarjat kaza 4e njama podhodjasti lekarstva za 10 mese4no bebe.neznam dali trjabva vednaga da sprat.mnogo e tejko da gleda6 deteto ti da se mu4i i da ne moje6 da mu pomogne6.sama se mu4a sus kovarnata bolest-blagodarenie na roditelite mi.
epilepsiata lekuva li se?
Виж целия пост
# 138
na nas ne ni davat rehabilitazia zaradi gur4ovete.depakina ne ni deistva izobsto.no ne mogat da go smenjat zastoto lekarjat kaza 4e njama podhodjasti lekarstva za 10 mese4no bebe.neznam dali trjabva vednaga da sprat.mnogo e tejko da gleda6 deteto ti da se mu4i i da ne moje6 da mu pomogne6.sama se mu4a sus kovarnata bolest-blagodarenie na roditelite mi.
epilepsiata lekuva li se?
           зависи от типа епилепсия.Някои се повлияват,други-не.Много зависи и от това дали ще ти улучат точната доза на точните лекарства.Абе всичко е много относително.борбата с това заболяване е дълга и тежка.Понякога цял живот за съжаление.
Виж целия пост
# 139
na nas ne ni davat rehabilitazia zaradi gur4ovete.depakina ne ni deistva izobsto.no ne mogat da go smenjat zastoto lekarjat kaza 4e njama podhodjasti lekarstva za 10 mese4no bebe.neznam dali trjabva vednaga da sprat.mnogo e tejko da gleda6 deteto ti da se mu4i i da ne moje6 da mu pomogne6.sama se mu4a sus kovarnata bolest-blagodarenie na roditelite mi.
epilepsiata lekuva li se?
Според мен епилепсията не се лекува. Евентуално се подтиска, при правилно подбрани лекарства и подходящи дози. Ако няма години наред пристъпи, след спирането на лекарствата, то вероятно е дошло времето да се самоизлекува.
Виж целия пост
# 140
Тя ПОЧТИ-винаги се връща. Дова е съдба, орис, знам ли?! Винаги като си легна вечер и го гледам как кротко спи, си мисля   защо?!!!!!!!
Виж целия пост
# 141
Аз пък вярвам че има лек на епи-то. Честно казано точно тази вяра ме крепи.
Виж целия пост
# 142
Аз също се надявам епилепсията да се лекува,макар че е мн.относително какъв вид е тя.При нас е Уест.Въпреки че за сега овладяхме пристъпите и то точно с депакин,знам че винаги ще имам страх да не се появят отново.Другият ми страх е че тая гадна епилепсия засегна левите му крайници и ни предстоят мн.рехабилитации,а аз все още не знам къде да го заведа.Все още не знам къде има такъв център.Моля някой ако знае къде има такъв център в Ст.Загора да ми пише.Искрено се надявам да не е засегнат умствено ,но това само времето ще покаже.Ще дам всичко от себе си,като всяка майка!
Виж целия пост
# 143

Мили майчета от Варна и района каня ви на сбирка на 27.10.07г от 10.00ч. във Фестивалния 2 етаж

детския кът,от името на Фондация на родители на деца с епилепсия - ФРДЕ.

Надявам се че всеки има какво да сподели? Peace
Виж целия пост
# 144
Аз също се надявам епилепсията да се лекува,макар че е мн.относително какъв вид е тя.При нас е Уест.Въпреки че за сега овладяхме пристъпите и то точно с депакин,знам че винаги ще имам страх да не се появят отново.Другият ми страх е че тая гадна епилепсия засегна левите му крайници и ни предстоят мн.рехабилитации,а аз все още не знам къде да го заведа.Все още не знам къде има такъв център.Моля някой ако знае къде има такъв център в Ст.Загора да ми пише.Искрено се надявам да не е засегнат умствено ,но това само времето ще покаже.Ще дам всичко от себе си,като всяка майка!

Здравей Гери!
моето дете също е с Уест и вече нямаме пистъпи и не пием вече Депакин
аз също като теб всеки ден треперя да не се започне пак и ако се загледа в нещо ми се свива сърцето ....
и ние имахме значително двигателно изоставане но с рехаб.навакса повечето неща
сега водим борба за психическото изоставане
от Нова Загора съм и ще се радвам да се запознаем
не губи кураж!трудно е но щом не се предаваш
ще успееш и ще се справиш!  bouquet
Виж целия пост
# 145
Здравей aidi4ka,благодаря ти за вниманието.И аз бих се радвала да се запознаем,да ми разкажеш по-подробно къде я водиш на рехабилитации,кои е лекуващия и лекар,на колко годинки е сега твоята хубавица и от кога ги има тези проблеми.Благодаря!!!
Виж целия пост
# 146
Мили моми4ета,много ми е тежко,4е се присъединявам при вас.
Нашият кошмар запо4на на 18.този месец рано сутринта.Както винаги приготвих дъщеря ми за у4илище,тя е на 3 години,живеем в Испания.На тази възраст запо4ват "детско обу4ение".Оставих я да си закусва,а аз отидох в стаята й,за да й приготвя раницата.4ух някакви странни звуци от хола,нещо средно между смях и 4овек,който се задушава.Уплаших се и изти4ах натам.Видях я просната на стол4ето си,издаваща тези не4леноразделни звуци,цялото й тяло беше извито като дъга назад,главата отпусната,а о4ите й бяха обърнати.В първият момент помислих,4е се е задавила с храна и запо4нах светкави4но да й прилагам техниката за изгонване.Нищо.Боже,още съм в шок,все това ми е пред о4ите.Оттам незнам,нямам спомен как съм отишла в поликлиниката,бяхме сами,какво съм правила там,само знам,4е след известно време се освестих и малката ве4е беше излезнала от конвулсията.Накараха ни да останем там,тя беше се съвзела и в съзнание,имаше ориентация,позна ме.Оттам в Бърза помощ,приеха ни за наблюдение.Казаха ми,4е няма нищо общо с храната.Пуснаха й кръв,урина,изследване за менингит_то беше отрицателно,а в кръвта и урината нямаше нищо обезпокояващо.Проведохме дълъг разговор,разпитваха ме за вси4ко.Ние нямаме в нашите родове епилептици.Когато оба4е бях бременна,проследяващата бременноста ми гинеколожка непрекъснато повтаряше,4е е необходимо цезарово се4ение.Но такова не ми се направи,въпреки вси4ките документи,изследвания.От спукването на водата до раждането минаха 22 4аса,през които ужасни контракции,а никакво разкритие.Детето се роди с увита пъпна връв и не изплака веднага,реанимираха я.Въпреки усилията им да я убият,тя оживя и досега си беше за 4удо и приказ.Изправи главата на 10 ден,лазене,обръщане,психи4еско и физи4еско развитие винаги по_напред,отколкото във всякакви там техни таблици.Апгара й беше 10/10(най_високия).
Сега ми е убийствено като си помисля как това дете може да остане инвалид и защо му се слу4ва това.Нямам мира,самообвинявам се,4е останах тук.
В бърза помощ,докато обяснявах това,пак направи гър4.Бяхме до нея,обърнах се и я видях.Беше съвсем разли4ен гър4,Господ ми е свидетел,4е по_голям кошмар не съм виждала.Лицето й беше ужасно,още ми е пред о4ите,сякаш бе в съзнание и изпитва ужасен страх...Ръ4и4ките изпънати...Наска4аха лекари,сложиха й в дупето диазепам,поставиха й кислородна маска,опитаха се да отворят устата,но тя беше здраво стисната.Оттам я заведоха да я гледат на скенер.Излезнаха с добрата новина,4е вси4ко е наред,няма следи от удари,няма инфекции,кръвоизливи,нищо.Събуди се 4ак следобед,нямаше нов пристъп,вси4ко си е наред,ума бистър,никакви двигателни смущения,нито говорни.Следващия ден също мина добре,докато не направихме ЕЕГ.Когато пристигнаха резултатите,казаха 4е е епилепсия,най_вероятно придобита при раждането.Но и имало милиони при4ини като ваксини и какво ли не,да не съм търсела "виновници".Ве4ерта запо4наха да дават Депакин.
Нямам никаква информация каква е епилепсията,нищо не ми казват.Единствено ми повтарят да не се притеснявам,сякаш е възможно,4е децата били "еласти4ни" и щяла да го израстне.Трябвало да си пие лекарствата,да ходи на контролни прегледи.
Аз не искам да им вярвам.Нали скенера не е показал нищо такова?А ЕЕГ не беше с упойка,тя мърдаше и ми говореше през цялото време,въпреки усилията ми да я държа мирна.
Не ща да повярвам,4е моето хубаво и здраво дете е поразено от тази болест,ей така дошла внезапно от нищото,както си беше спокойна,никакъв стрес.
Възможно ли е да е друго,тази година претърпя операция на трета сливица,беше разделена с мен за дълго време,а е много привързана,пък нямаше как да сме заедно.После смени на4ина си на живот тук,запо4на у4илище?
Къде да я водя за изследвания,при кой,ще може ли да понесе пътуване със самолет?
Много съм объркана и от4аяна,а и сигурно постинга ми е несвързан.
Виж целия пост
# 147

Здравей Марица,в момента къде сте? Не е за препоръчване пътуване със самолет.А за да е точно ЕЕГто детето трябва да  напълно спокойно и да е тихо в кабинета където се прави
защото всичко се изразява на ЕЕГ то.Пускам ти нещо на лични.
Виж целия пост
# 148
   Здравей Марица,много съжалявам за лошото ви преживяване,макар че и аз съвсем скоро се сблъсках с този проблем и не мога да се примиря.Според мен наистина е епилепсия и тя може да се появи на всеки,независимо на каква възраст е човека и колко добре изглежда и се чувства той.Мисля че трябва да потърсиш повече Иво за епилепсия в .Според мен неважното сега е да си пие лекарствата за да овладеят пристъпите и съм сигурна че ще го израсте.Вярвай и ти и не се отчайвали,защото тя попива от отрицателната ти енергия.Що се отнася за пътуването,трябва да се посъветваш с лекар.
   Моето детенце също пие депакин и пристъпите за сега спряха,но при нас случая е по-сложен,защото е засегнат физически.Бъди силна!Стискам ви палци и ви  Hug
Виж целия пост
# 149
Здавей Марица!Настръхнах като четях постинга ти,защото наново преживях моят стрес!Чуствах се съвсем по същия начин като теб!Сякаш гръм ме порази и дойде ей така от нищото!Повярвай ми всичко ще си дойде на мястото и ще приемеш някак си диагнозата,особено като гледаш че всичко друго си наред с детето ти!Много е важно да приема редовно лекарствата,за да бъдат овладяни и предотвратени нови пристъпи!Дано са ви дали точната диагноза и са опредилили вида на епи!При нас се стигна до гърч,точно защото не беше определен вида,а лекувахме епи заради вид тикове,които се появиха след прекаран тежък бронхит с много висока темп!След истинския гърч,определиха вида и сега всичко е под контрол/надявам се!/.Желая ти много здрави нерви и късмет!Ако мога с нещо да ти помогна съм насреща!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия