ЕПИЛЕПСИЯ - 2

  • 114 869
  • 890
# 810
Марица,и тук в БГ не се намират лекари които са готови да те изслушат ,а в повечето случаи има какво да чуят! Whistling
Или ако ни изслушат не им се говори много ! Thinking
Виж целия пост
# 811
Благодаря Ети! HugСъщото желая и на вас! Praynig

 Vanq-ФРДЕ,знам,така е за съжаление,за вси4ки общо говорех.А има защо да го правят,тъй като 50 от диагнозата може да се постави въз основа на правилният разказ от родителите.

Деси 21,желая ти все така да си добре и да пребориш пристъпите. Peace

 
Виж целия пост
# 812
наложи се да купя една опаковка,защото лекарството се изписва за 30 дни,но в някои месеци дните са 31 и се получава разлика.Която не може да се конпенсира с по-рано вземане на лекарството преди датата.Абе спазват тия дати точно,та пушек се вдига.Да не говорим пък,ако датата се падне в празнични дни.Имала съм такива разправии.
Вярвам,че това се е случило,за съжаление,както съм убедена в невежеството на джи-пи-то ви по отношение на наредбите на НЗОК.Толкова ги е страх някои джи-пи-та да не сгазят лука,че се престарават.Де да бяха толкова прецизни и внимателни и към пациента...
Няма да ги коментирам повече такива-те сами си изграждат облика.Искам да кажа нещо вярно и полезно за вас-тези,с които си споделяме и си помагаме,за да не попадате в плетеницата от глупости:
Лекарствата могат да бъдат изписани до 2(два) дни преди датата(числото)на предишния месец.Така се преодоляват почивни дни или друга невъзможност да се срещнете точно този ден с личния л-р.
Друга заблуда е валидността на направлението за хоспитализация. 3дни ,па "предния ден ела"-са прищявки нечии.
Важи една седмица със сигурност.Чух за един месец,но може би има значение как е написано направлението дали планов прием или спешен-за това не съм сигурна.
.Абе спазват тия дати точно,та пушек се вдига.
Абе я не им дишайте пушека! Юни месец можете да им напуснете облака!
Това направих преди време и сега си имаме чудесна лична лекарка(пу-пу да не ни е уроки).С Плами като се гушнат,половин час неможем да тръгнем от кабинета и още 5 мин чао-чао в коридора...
Виж целия пост
# 813
Деси,браво на теб и ти пожелавам никога,никога повече да нямаш припадък.
Динева,на вас как ви влия КЕПРА,защото аз съм малко резервирана по отношение на страничните ефекти-синът ми правеше страхотни кризи на агресия от нея.

Днес бяхме на ЕЕГ и лекарката доста я хареса-има голямо подобрение.Понеже повдигнах въпроса,че въпреки лечението той продължава от време на време да прави припадъци,а има и косопад,сега ни праща да направиме изследване за серумно ниво и ядрено.магнитен резонанс,но за сега не иска да увеличава дозата на Депакина.Евентуално след като види изследванията ще реши дали да изпише и Ламиктал
Виж целия пост
# 814
доста добре ни повлия.Нямахме рязко изразени странични ефекти.Нормално поведение.Но пристъпи нямахме само 20дена след достигане на пълната доза за съжаление.Но на мойта дъщеря лекарствата не й влияят дълго време.Опитали сме всичко,но нищо не можа да спре гърчовете или поне да ги разреди.
Виж целия пост
# 815
Съжалявам за това.Дано да намерите правилното лечение и да има подобрение.
Виж целия пост
# 816
Здравейте приятели ! Hug

Имам новина за всички нас!
ФРДЕ вече има сайт и там може да задавате всички въроси свързани с епилепсията Ето ви линк    http://www.frde.org/forum/index.php

Надявам се да ви бъдем полезни! Peace
Виж целия пост
# 817
веднага ще се възползвам от сайта Simple Smile
вече се регистрирах и даже пуснах 2 темички,които ме вълнуват Peace
Виж целия пост
# 818
здравейте мами,

знаете ли къде в София се прави ЯМР и каква е процедурата по здр. каса, доколкото си спомням се полагаше веднъж годишно, трябва ли да сме диспансеризирани...... нас така и не ни диспансеризираха в Токуда.

поздрави
Виж целия пост
# 819
Will,малко е сложничко с направленията за ЯМР когато си с диагноза епилепсия. Дали ще имаш направление решава самия невролог.Ако реши ,те включва в списъка на чакащи за ЯМР и този списък се изпраща в зравна каса и от там решават кого ще одобрят,но се чака с месеци.
1вия път ни се обадиха чак след 5 месеца ,но ние вече го бяхме направили на наши разноски.А 2рия след 3 месеца и успяхме да го използваме.
А има и екстремни ситуации.В този случай ,отново ,ако невролога прецени ,пише молба до здравна каса ,че пациента се нуждае спешно от направление за ЯМР и се отива в здр. каса и ти го издават веднага.
Виж целия пост
# 820
Здравейте приятели ! Hug

Имам новина за всички нас!
ФРДЕ вече има сайт и там може да задавате всички въроси свързани с епилепсията Ето ви линк    http://www.frde.org/forum/index.php

Надявам се да ви бъдем полезни! Peace
Е,това е 4удесна новина!!!Браво на вас,4удесни сте!  bouquet
Виж целия пост
# 821
Здравейте!искам да се консултирам с вас за моята дъщеричка.Тя е на 5 месеца почти и от горе долу 3 месеца прави някакви гарчове.Ето точно какво прави:рита с крачетата,едната ръка я изпъва другата я даржи свита,лицето и почервенява и се втренчва в една точка с отворена уста пъшкайки,главичката и се поти.Като я гушна спира,но в последно време се упитва и в мен да го прави,правиго много често,днес както се гърчеше и заспа,много се уплаших.Правиха и еег то излезна нормално,сега чакаме др.Христова от Токуда в София да се варне от болнични да я прегледа,но аз немога да чакам и реших да ви пиша ако това ви говори нещо да ми помогнете!!!!!! SadМного ви моля!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 822
Здравейте!искам да се консултирам с вас за моята дъщеричка.Тя е на 5 месеца почти и от горе долу 3 месеца прави някакви гарчове.Ето точно какво прави:рита с крачетата,едната ръка я изпъва другата я даржи свита,лицето и почервенява и се втренчва в една точка с отворена уста пъшкайки,главичката и се поти.Като я гушна спира,но в последно време се упитва и в мен да го прави,правиго много често,днес както се гърчеше и заспа,много се уплаших.Правиха и еег то излезна нормално,сега чакаме др.Христова от Токуда в София да се варне от болнични да я прегледа,но аз немога да чакам и реших да ви пиша ако това ви говори нещо да ми помогнете!!!!!! SadМного ви моля!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 823
Забравих да ви кажа че като спре самичка почва да плаче и започва на ново да се гърчи и така всеки път.
Виж целия пост
# 824
Здравей Сара,

Така описано много ми прилича на това което правеше моят син. Той беше на 5 месеца като му се случи и правеше около 4-5 серии по 20-30 гърча. Диагностицираха синдром на Уест и на ЕЕГ-то се видя хипсаритмия, започнахме лечение с Депакин и следващото ЕЕГ вече беше чисто. Ние също се лекуваме в Токуда при д-р Христова.

Само невролог обаче може да даде диагноза и лечение.

пожелавам ви бързо оздравяване и горе главата!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия