Носталгията по соца - носталгия по детството, що ли?

  • 9 110
  • 156
# 90
Ваче, изглежда сме наборки и затова се учудвам, че помним и сме преживели различни неща. А Интернет и мобилни телефони е имало и тогава. Peace
Виж целия пост
# 91
Ваче, изглежда сме наборки и затова се учудвам, че помним и сме преживели различни неща. А Интернет и мобилни телефони е имало и тогава. Peace

Коя година визираш ти.. дай да уточним  Grinning
Виж целия пост
# 92
За кое питаш? Аз съм на 34 години, 73ти набор.
Виж целия пост
# 93
За кое питаш? Аз съм на 34 години, 73ти набор.

ъ? и кога е имало до 89та интернет и мобилни телефони  Laughing
Виж целия пост
# 94
Ваче, изглежда сме наборки и затова се учудвам, че помним и сме преживели различни неща. А Интернет и мобилни телефони е имало и тогава. Peace
На 1 януари 1983 г. ARPANET променя своите същински мрежови протоколи от NCP на TCP/IP, като по този начин е създадено ядрото на днешния Интернет.
Началото на WWW е поставено в Швейцария през 1989 г. в института CERN за ядрени изследвания.
Клетъчните мрежи са представени за пръв път през първата половина на 80-те години на 20. век (това са мрежите от първо поколение). Преди края на 80-те повечето мобилни телефони са твърде големи и затова са постоянно инсталирани в превозни средства, например в автомобили.
Ей на, излиза, че нашата демокрация идва с Интернета и мобилните телефони! Дали е случайно? Wink
 Grinning
Виж целия пост
# 95
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82  maya coheleach, ме е изпреварила.
Виж целия пост
# 96

Разликата е в свободата да избираш - как да моделираш живота си, какво да купуваш, какво да мислиш и какво да говориш. Дали имаш възможност и способност да го правиш е съвсееем друг въпрос.
Виж целия пост
# 97
от 83та до 90тте системата не е била ширпотреба.
някъде четох колко десетки или стотици хора (не помня)са били потребители в началтоо на 90тте. не помня.

за мобилните телефони може би Виза има предвид Уоки-Токитата.  Laughing Много модерни бяха на къмпинг Градина сред унгарци и чехи през 80тте.
Виж целия пост
# 98
За кое питаш? Аз съм на 34 години, 73ти набор.

Да бе и аз... питам коя година е имало интернет и мобилни. Също и от кога хората масово имат компютри по къщите и офисите си, не само в БГ, ми по цял свят  Grinning Щото ние компютър имаме някъде от 1993-та.  Grinning
Виж целия пост
# 99
от 83та до 90тте системата не е била ширпотреба.
някъде четох колко десетки или стотици хора (не помня)са били потребители в началтоо на 90тте. не помня.

за мобилните телефони може би Виза има предвид Уоки-Токитата.  Laughing Много модерни бяха на къмпинг Градина сред унгарци и чехи през 80тте.

Лени, а помниш ли как сред тоя дефицит си купувахме рани неща от унгарци и чехи по морето  Grinning
Виж целия пост
# 100
Не говоря за Уоки-Токи, а за мобилни телефони, първо в автомобил, после едни големи тухли, ама мобилни, за които най-вероятно ти трябва пазарска чанта, за да го носиш.
Виж целия пост
# 101
Да, разбира се. Нашата немска палатка и оборудване е купена от германци на къмпинга.
Татко се разхождаше да пита дали продават палатки и една възрастна двойка ни я продаде.  Страшна е, синя, с 2 спални и хол. И мухарник. После се появиха сърфовете Бора. В края на 80тте някъде. Ех, каква мечтааааааа. Няма такава просто. Ходихме като луди до един спортен магазин близо до Хавана, помните ли го. там да дебнем за сърф! Същото беше и със ските - Пампорово, Атомик.
С обувки Дакщайн. Ееее, няма такива ски. Маркерите ми бяха... не помня марката ма пак, баща ми с чакане, ходене...да пуснат. После се оказа, че има и ски Росиньол. Моите Пампорово още ги пазя.
.
Виж целия пост
# 102
Не говоря за Уоки-Токи, а за мобилни телефони, първо в автомобил, после едни големи тухли, ама мобилни, за които най-вероятно ти трябва пазарска чанта, за да го носиш.

Ама Виза, защо мислиш, че са били много разпространени на запад тия неща... И там са били лукс, по простата причина, че са били нови технологии Wink
Виж целия пост
# 103
Да, разбира се. Нашата немска палатка и оборудване е купена от германци на къмпинга.
Татко се разхождаше да пита дали продават палатки и една възрастна двойка ни я продаде.  Страшна е, синя, с 2 спални и хол. И мухарник. После се появиха сърфовете Бора. В края на 80тте някъде. Ех, каква мечтааааааа. Няма такава просто. Ходихме като луди до един спортен магазин близо до Хавана, помните ли го. там да дебнем за сърф! Същото беше и със ските - Пампорово, Атомик.
С обувки Дакщайн. Ееее, няма такива ски. Маркерите ми бяха... не помня марката ма пак, баща ми с чакане, ходене...да пуснат. После се оказа, че има и ски Росиньол. Моите Пампорово още ги пазя.
.

Еееех, аз имах Дахщайн на 12 г. като бях. Майка ми и баща ми геолози непрекъснато миткаха по чукарите също с Дахщайн  Grinning А понеже прекарвах по месец в Бургас там ходехме на Евиния плаж, дето беше заграден и си купувахме от чАхкините гримове, червила, поли.... голям хит бяха  Mr. Green
Виж целия пост
# 104
как бе , на Виза баща й е имал инсталиран голям мобилен телефон в москвича.
Към коя мрежа, Виза - МТЕл, Глобул или директно с космическата станция Мир? Mr. Green

нали за интернет ти трябва машина, която да е на нивото поне на 386, нали трябва да има компютър да го подкара тоя интернет! правец компютрите, на които учихме в средното у-ще бяха мисля 16, можеха единствено да чертаят триъгълници и квадрати, това и учехме - как да го накарам да програмира кръгче. аз затова имам и тройка по информатика.  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия