Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е мнението за количката CANGAROO VICTORIA?
Как се изчислява майчинството и какви са правата на бременната жена в България?
Какви са мненията относно пазаруването за бебето преди раждането?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е мнението за количката CANGAROO VICTORIA?
Мненията за количката CANGAROO VICTORIA са различни. Някои потребители изразяват съмнения относно точността на ултразвуковите измервания, като подчертават, че те могат да бъдат приблизителни. Освен това се споделя, че истинските контракции са различни от подготвителните и че е важно да се избягва безразборното приемане на лекарства. Някои майки споделят, че са избрали количката CANGAROO VICTORIA и са доволни от нея.
-
Как се изчислява майчинството и какви са правата на бременната жена в България?
Майчинството в България се изчислява като бременната жена има право на 410 дни отпуск, който включва 45 дни преди раждането. От тези 410 дни, първите 365 дни се считат за действително майчинство и през това време майката получава обезщетение за бременност и раждане. Останалите 45 дни са добавени към отпуска по майчинство и могат да се използват до навършване на една година на детето. Бременните жени също имат право на допълнителни обезщетения, като например еднократна помощ при раждане и месечни помощи за деца, в зависимост от техните доходи и други фактори.
-
Какви са мненията относно пазаруването за бебето преди раждането?
Мненията относно пазаруването за бебето преди раждането варират. Някои майки предпочитат да купуват неща за бебето след раждането, като се фокусират върху основните артикули като 2-3 бодита, комплекти ританки с блузки и одеяла, пелени и по-късно да пазаруват. Други майки оценяват възможността да закупят необходимите неща за бебето по време на бременността и са доволни от тази практика. Важно е да се отбележи, че всяка бременност е уникална и решението за пазаруване преди раждането зависи от индивида.
-
Какви са впечатленията ви от количката, седалката и коша за новородено?
-
Какво е мнението на майките за овлажнителите на въздуха?




/
за да няма присвити коремчета
Помня че коментирахте някъде назад в темата, но не запомних с точност, имаше и течни прахове май...., незнам....
Гладех дрехите от двете страни. За колко градуса за прането- ами гледаш на дрешките какво пише. Аз пера винаги на 40 градуса, защото прането ми е смесено - някои са за 40, други - за 60. Ползвах Те0о бебе и бях доволна. Течния препарат е Сано максима за бебешки дрехи, има и омекотител (отделно), но наистина не се препоръчва, защото става много химия. А, и винаги пускам допълнително изплакване на пералнята, защото все ми се струва, че дрехите не са се изплакнали добре...

, трябва да ям безсолно. На 25 ще ми пуснат изследвания - кръв и урина, да видят как е и хемоглобина ми, че беше на границата предния път. Обаче понеже не трябвало да пия желязо поне 3 дни преди изследванията та затова ги оставихме за другата седмица. Магнезия не пречел. Купих си и от акушерката нощни превръзки на Евита - като ги гледам идеална работа ще ми свършат. Ей, тия лекари вече се чудят как да докарат някой лев отгоре - акушерката продаваше превръзки, памперси, сапуни, мазила разни...Но понеже знам че тези превръзки ги водят за родилки, а в аптеката до нас ми казаха че ги нямало в склада та затова се сдобих набързо с 2 пакета.
Искам да го видя сглобено (на милото от детството е, много е запазено, дървено), че да премерим, да поръчаме дюшече...Ние ще сме с кошче първите месеци, де, но все пак. Момичета, мислите ли че по-плътен дунапрен е достатъчно да замести дюшека в кошчето, защото никъде не искат да ни направят овален дюшек? 
Сега пак ще купя от него. Много е евтин и съм доволна как пере.