Още месец или два с малките слънца НОЕМВРИ ще сме у дома

  • 12 373
  • 284
# 195
Здрвейте на всички Simple Smile аз все чета, чета, ама един път не съм писала... да взема да почна накрая че то няма за кога вече... ама все викам че няма кво да кажа...
И моя корем е доста ниско и доста се поуспокоих като видях че не съм само аз и няма страшно, щото и доктора не казва нищо.
Аз нищо не съм купувала, само гледам и харесвам, че чакам да вляза в 9-я въпреки че не сам суеверна въобще за разлика обаче от всички около мене... ама вече се притеснявам че изоставам като гледам вас... много са ви хубави нещата, Честито Simple Smile
Виж целия пост
# 196
Kanela , там разрешават ли ви пижами? В БГ разрешават само нощници  Rolling Eyes
И тук са препоръчителни нощници с копчета отпред, но може и пижами с копчета. Аз съм толкова зиморничава, че абсурд да съм с нощница, освен ако не стига до петите, но такива не съм виждала Laughing Не знам колко градуса е температурата в болницата, но когато бях през януари, другите бяха боси, а аз с чорапогащник, поло и отгоре пижама.

Честито на всички за новите придобивки и на ProstoAz за хубавите новини!
Виж целия пост
# 197
Уж качих снимки в албумчето с новите придобвики пък нещо ги няма  newsm78
Виж целия пост
# 198
Да и аз като гледах преди малко ги нямаше
Виж целия пост
# 199
Как можах да преям така... Crazy Blush

ПростоАз, браво за хубавите новини! Тъкмо щях да те питам какво реши за раждането - секцио или нормално?А беба обърнала ли се е вече?

Jutoo,  няма снимки наистина. Давай пак.

А сладурка днес май никаква не се е вясвала? newsm78 И данчето ми се загуби от погледа...

Виж целия пост
# 200
Хей,ама цял ден не мога да заредя форума, а след това нямахме ток, а след това нямахме и нет, еееее, викам си, айде бе.........!Чак сега успях да заредя. И бързам , бързам да се похвалч какво си закупих днес:)))))
1. Подплънки за гърди, в болницата ще ни трябват като затече коластрата Mr. Green и като започнем да се клепаме като прасенца  Joy -“ на Chicco за 6 лв.(30 бр)
2.Безшевно бюстие 2 бр( за по *2,80 лв), няма да купувам сутиени за кърмачки, така ще ми е по удобно и с подплънките.
3.Кремче за зърната на Avent и започнах да се мажа дори, най-много него ми препоръчаха, вярно - доста скъпичък е 22лв
4.Чорапки за бебо:), толкова малки и сладки, че не се сдържах!!!! хихиихихи И АЗ НАПРАВИХ ПОКУПКА, лелеллее побъркваме се. newsm78
Педиатър - много добър ме посъветва неща, които споделям с вас веднага! Бебето не обича топлото и често децата са изнежени, като пример човека ми даде, ако аз съм в стая на 23-25 градуса ще мога ли да стоя с дебели дрехи, одеала и т.н, като се има на предвид, че бебетата им е 2 пъти по-топло от на нас. Защото температурата на тялото на майката за 9 мес е постоянна 36-37 и то е поддържало само нея, но след това не е нужно да се трупа с мн дрехи и одеяла. Препоръчително е да се оставя да спи само на гръбче,а не да се върти (на ляво и дясно), има опасност от задушаване, задължително да няма в кошарката му дрехи, играчки, одеяла, чаршафи и т.н. Можело да се търкулне нещо и да го задуши.Хубаво е да се облича в дебела пижамка(боди) и с нещо отгоре и да не се завива дори, малко са ми трудни за разбиране някои неща, но поне ги запомних.
Моят корем също е нисък, в смисъл, че нося бебчо ниско долу, ама аз съм си така от самото начало.Термина ми е на 4 Ноември 2007 ,като ПМЦ е на 28 Януари., като чета на вас кога са ви казали евентуално за раждане 19 Октомври,  Thinking, ми то много близо бе, ааааууууу,аз до другата седмица ще трябва да изчакам, че моя мъж тогава може да ме води до Пловдив за консултация с лекарите, които ще ме израждат. А аз ви питах за коша за кола кога ще ми трябва, защото ще се прибираме от Пловдив към Стара Загора и ми казаха,че е задължително на такъв път да има кошче (който да поставям в средата на задната седалка в колата, а не в ляво или дясно).
Виж целия пост
# 201
Галакси, на мен пък ми казаха че бебето трябвало да се обръща да спи и настрани а не само по гръбче защото може да му се сплеска главичката отзад нали в началото си имат фонтанели. Имало такива случаи ама незнам... все пак на теб ти го е казал добър падиатър. Иначе аз зариди това мислех да купувам възглавничка за спане настрани... та сега незнам...
Виж целия пост
# 202
Нощната смяна е тука LaughingАз да се похваля,че днеска успях да прилъжа милото да излезе,та минахме през няколко магазина да "огледаме",харесахме си количка-пак първоначалния вариант на Чиполино,сравнявах с Маг-а,ама е по-малка и по-маневрена,Маг-а е супер,ма като пробвах да я пораздвижя ми беше по-трудно ThinkingТа си харесах вече,запазихме я Crazyи утре ще я вземем Mr. Greenв сивичко и жълтичко,мноо лесно става от лятна на зимна и бебето ще гледа към мене Heart Eyes харесах си к-т обиколник+долен и горен чаршаф и завивка за беба в жълтичко с някакви май патета беше и утре мисля и това да вземем FlutterМного ми хареса тая количка,по-евтина е от другата и милото пита продавачката какво и липсва като е по-евина,ми нищо оказа се,че просто е по-малка и по-хубава Mr. Green,той дето не искаше още да се разкарва по магазини се позагледа по разните бебешки неща и най-вече по количките и хареса една на външен вид,мисля,че беше Maxy Cossy като на ProstoAz,като чу цената малко Mr. Green,ама вика"ми ся,ако трявба наистина ще дадем повече пари...",ама ние с продавачката го разубедихме.За какво да давам толкова пари като и моя модел предлага всичко най-необходимо и е хубава,ма каква съм пестелива само Joy Tа утре мисля и аз с покупки да се похваля,сега ще видя на Jutoo нещата дали са излезнали,Jutoo-дай да ти видим и новата прическа,нали ходи на фризьор?
Galaxy_25,полезно инфо Peace
galentinass,честита ти дата! Не знам дали е по-добре да знаеш датата на събитието и да си добре подготвена или пък като дойде неочаквано д амине по-бързо и без предварителни притеснения..Ми аз май няма да знам кога ще е,та уж все си мисля за по-рано раждане,а то може и да пренося,и до последно не знам какще родя! Тоя ми говореше за секцио наложително било,а и аз исках,а сега щял да ме пробва нормално #2gunfire Twisted Evil Ми а съм се настроила  друго,исдкам си секцио,ма тука при нас май никой не те пита,квото те си решат..егати,голяма болница сме,не е някое село,пък какви остарели методи...
Гледам нови попълнения в мамите имаме-добре дошли макар и накрая почти!  bouquet
Виж целия пост
# 203
Галакси, на мен пък ми казаха че бебето трябвало да се обръща да спи и настрани а не само по гръбче защото може да му се сплеска главичката отзад нали в началото си имат фонтанели. Имало такива случаи ама незнам... все пак на теб ти го е казал добър падиатър. Иначе аз зариди това мислех да купувам възглавничка за спане настрани... та сега незнам...

На мен споменаха да не използвам възглавничка, нямало смисъл,абе кой както приема нещата така, то никой не може да ни задължи, ама все пак исках да споделя с вас:)
Виж целия пост
# 204
Simple Smile ами вярно че всвки различно то затова е хубаво 4е всеки споделя, което не мен ми се струва адски полезно, за да може да се чуват повече мнения и всеки да си преценява. Много от нещата дето ги чета тук са ми много полезни и си изграждам по-голяма представа...
Лека нощ от мен и сладки сънища, въпреки че аз кой знае кога ще заспя... много ми е уморено жечер а като легна с часове не ме хваща съня Sad 
Виж целия пост
# 205
Фук фук  Grinning да ви покажа какви неща съм си избрала за бебешкия кът. Повечето ще ги правя сама, защото не ми се дават излишни пари  Mr. Green

http://picasaweb.google.com/ivan.gaydarov/BabyStuff?authkey=Wz5r5M4WqX8
Виж целия пост
# 206
Айде Сладурче дето все ни хокаш,че никой не пише вечер  Laughing  Ама нощем - виждаш ли какво се развихря,пък теб те няма! Радвам се,че си накарала таткото да обикаля с теб и той така дейно се е включил!  Wink  Мойто мише гледаше като  Crazy 

Аз почти вссяка нощ съм така.Обикалям като луда,но попринцип гледам да не се разсънвам до край и затова не се напрягам да чета,разбирам и отговарям. Е да ама сега толкова много съм се озъклила,че няма на къде   Laughing 

Ditta  ами почти сме сигурни,че ще е секцио.Варианта да се реша на нормално раждане е или беба да тръгне по-рано ( Praynig да не стане) или пък доктора да ме убеди,че е мъничка и няма опасност за мен ор рязане долу и най вече няма опасност за НЕЯ ... но на дали ще успее да ме накара - с тия 2250  Laughing  Или пък... с милото да решим второто дете да е по-скоро...,което да си призная също на дали ще стане,защото (снощи се карахме точно по тоя въпрос) ...  не мога да се похваля,че ми даде вниманието то което имах нужда. Не,че се е държал зле...аз не съм характер,който би го позволил,но... а сметка на това НЕ ми даде ПОВЕЧЕТО внимание за което ги молех,та... му обясних,че ме е оставил с кофти спомени и втората и третата бременност ще са по-нататък в годинките    Laughing  (ама те това е - кофти,не кофти спомени искам си 3 деца!)   ... А за обръщането - да надолу е вече,но доктора се протеснява,че много много рита (докато бях там го счупи от бой) и може да се обърне на дръга страна....

Galaxy_25
наистина е полезно инфо! ... аз винаги съм се страхувала (както видях и други във форума) да не оставям беба да и е тъпло или пък студено...дано да преценявам реално по-нататък!  Честити ти покупки Simple Smile

Пумпал    браво бре - Фук фук ! Така ли сана вече  Laughing  Шегувам се .... Ти си много творческа натура! За което ти свалям шапка...и аз бях така ма ми секнаха мераците,защото мъжо крайно се отдалечава от тези неща и не ги възприема нормално. На него му дай клюки,коли,часовници,дрешки...тарикат  Sunglasses    та и аз покрай него по-лека лека... се отдалечих от доста неща. Само стиховете продължавам да пиша,но така и не му ги давам на него,защото той доста трудно ме разбира. Той ме познава като студенокръвното животно Деска!

Та да ви се оплача и аз сега ... като казах часовници. В Събота като бяхме в София и първо за беборана пръснахме около 2300лв,после милото си купи часовник за скромна 4-циврена съма,която А-ХА да стане 5-цифрена... и накрая като заговорихме с приятели и той "На ДЕска и взехме количка,а на мен часовник"   Laughing  Викам - ми че той часовника си е за тебе,а количката за БЕБА (и за нас двамата по равно) аз мене - кво купихме?  И след дълго мислене установихме,че аз си имам чаша на Рататуй от менюто с пуканките  Laughing   ( за който не знае - Рататуй не новото касово детско филмче на Пиксар по кината с една мишка и го гледахме в Мола ... та си взех детско меню с много яка чашка за колата)  .... която чашка все пак е пластмасова,да не си помислите нещо друго  Laughing  Joy
Е нищо аз съм доволна и на това! Тъкмо го юркам,че хубавото си е хубаво и без часовник,а той и такъв за 100 бона да си сложи   hahaha   

Ох.... Галакси - верно не остана. Аз съм с термин 06.11.  Но да ви кажа вече - толкова много искам да си я гушна ....  Rolling Eyes Blush
Виж целия пост
# 207
Май ще се разпиша първа за днешния ден  Mr. Green, въртя се в леглото от 05ч., не устисках и се логнах във форума:) Искам да кача малко снимки,ама пусто нещо не схващам как, отидох на албумчето и разглеждам вашите качени, но до там. Създадох нова папка с мой албум на Galaxy_25, ама не се вижда при вашите снимки  Embarassed Joy, може да ми пообясните, че да ни видите и нас. Днес съм на консултация при моята докторка, понеже от днес влизам в майчинство (45 дни) и ще стартираме с изследванията отново...., дано всичко е наред. Пия си чай от мента и си кукувам сутринта, лелелееееееееее природата си знае работата, тренира ни от сега да ставаме рано  #Crazy, ама не че ми се спи,ама по-късно през деня ще давам заето , айде стига писания, успешен ден на всички!
Виж целия пост
# 208
Извинения на ProstoAz, тя е била първа  Hug, !!!!
Виж целия пост
# 209
Добро утро, и аз като караконджулу - въртях се, въртях се и станах  Laughing
Галакси, на мен пък ми казаха че бебето трябвало да се обръща да спи и настрани а не само по гръбче защото може да му се сплеска главичката отзад нали в началото си имат фонтанели. Имало такива случаи ама незнам... все пак на теб ти го е казал добър падиатър. Иначе аз зариди това мислех да купувам възглавничка за спане настрани... та сега незнам...

Това че бебето спи по гръб не значи че и главичката му е така - тя се килва или на едната или на другата страна, а и фонтанелата е отгоре на главата, а не на тила - ака че споко - няма страшно да му се сплеска главичктата. Трябва да му е настрани главата, за да не се задави ако повръща.  Simple Smile
Ще пробвам да кача снимките като изпратя народа на работа и градина Simple Smile
За мойта прическа - тя не е нова, просто си я подкъсих малко за освежаване.
sladurka браво за количката  Simple Smile
Galaxy_25 щом ще пътувате на такова разстояние, кошницата е задължителна. Аз винаги съм слагала нашта кошница зад шофьорската седалка, като се обръща обратно на движението. Имаше много голяма тема за столчетата и поставянето в подфорум На, път, море и почивка - май така се казваше newsm78 - прочети ако искаш там какво са писали за положението на столчето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия