Родители във Великобритания, 10-та тема

  • 20 931
  • 305
# 75
Така е и при мен тъпча само плодове и зеленчуци абе зайци ще раждам кво да се прави.Blush Пиеш ли витамини някакви?Горе главата и по спокойно и всичко ще си доиде на мястото ще видиш Heart Eyes
Виж целия пост
# 76
Pumpalka, aniji, искрено ви завиждам, чакам скоро да се съберем с таткото и да почнем опити за второ бебче  Embarassed
Живот и задраве...
Лека бременност и на двете ви и да разказвате всичко което ви се случва.

Мери, благодаря за съвета, още от сега ще започна с ДА и НЕ - то, та да видим, ще почнем да учим и някои думички.

Ако не ви се стори много тъп въпроса ... Пускат ли майките при дечицата (поне първия ден) та да гледат дали ще се адаптира детето  Embarassed

Аз и тука не съм я давала на градина та незнам как е.

Някой знае ли как протича един ден в детската градина?

Иначе продължаваме да търсим подходящия квартал newsm78
Виж целия пост
# 77
IGNIS, сяка6 аз съм ги писала тези постове Joy. Моята история има доста об6то с твоята smile3521. Аз съ6то съм на режим из4акване и си стоя в БГ, и мисля като се съберем с таткото да по4ваме второто. Само дето аз имам малък аванс от три години живот в Лондон, та горе долу имам представа от не6тата там. Целувки  love001
Виж целия пост
# 78
 Ехе, aniji.... добро представяне си направила на вашето местенце   Simple Smile,много мило от твоя страна.
 ....като нищо да прескочим някой уикенд за по една бира у ваше село...ние ще черпим Winkи да поразгледаме.
Виж целия пост
# 79
Мери, мерси. Значи от другата седмица започвам да действам. Близо до нас има едно много добро училище  и първо там ще отида. Също така има още едно добро такова /по описания и резултати в нета/, което обаче е католическо училище и не знам дали въобще ще го вземат Алекс. А и не знам точно каква е разликата между католическите и обикновените, така да ги нарека, училища. Да не би да се учи много религия? Ако е така, ще го пропуснем това училище. Знам, че в което и училище да е ще се учи религия, но да не е в тези  да се учи повече, че нещо не ми допада особено идеята. Ако пък някой може да ми разясни ще съм благодарна.
Аве, за праймъри скуул става въпрос. Сега това ми е на главата.
Момичета, ще ставам. Лека вечер.
Виж целия пост
# 80
Ехе, aniji.... добро представяне си направила на вашето местенце   Simple Smile,много мило от твоя страна.
 ....като нищо да прескочим някой уикенд за по една бира у ваше село...ние ще черпим Winkи да поразгледаме.
Е вие ще черпите дай като англичаните едно от вас,едно от нас и после ей така  Crazy
Ти в Лондон ли си иначе
Виж целия пост
# 81
aniji, пия само фолиева киселина( от 2 месеца от началото на бебеправенката и сега продължавам).Нужно ли е да вземам допълнително витамини?Старая се да хапвам и плодове и зеленчуци, ама като кажете и витамини ще си взема.Нали за сега сте ми само вие  Simple Smile , докато ме види някое медицинско лице  Sad
Виж целия пост
# 82
И а до днес пиех фолиева киселина ама вече свърши.Макар и витамини не бих рискувала да взимам без да съм се консултирала с лекър/акушерка.На първата ми визита при нея ми взеха около 4-ри епруведки кръв за изследване за СПИН ,ХИФ,Рубиола кръвна група ,желязо и още нещо ама забравих какво беше.Днес се видяхме за втори път и ми даде резултатите/добри/.Желязото ми беше в рамките на нормалното затова и не ми даде да пия други витамини и ми каза да спра и с фолиевата киселина.Така че пий си я докато се видиш с нея и тя най-добре ще те посаветва. Peace
Виж целия пост
# 83
На първата ми визита при нея ми взеха около 4-ри епруведки кръв за изследване за СПИН ,ХИФ,Рубиола кръвна група ,желязо и още нещо ама забравих какво беше.



Аniji... напомняш ми сега с последното бебе/тя ве4е е голяма на 1,8г./как гадно изгубих съзнание по време на тези вземания на кръв ,после 30мин.не мога да се изправя ...  Браво бе ,ти си герой щом си нямала такива изпълнения Peace

ина4е да ,в Лондон сме... Simple Smile
Виж целия пост
# 84
Само да кажа за витамините. Аз взимах PREGNACARE през цялата бременност, като ги запо4нах около месец преди да забременея. Купих си ги без съвет от аку6ерката, но после тя ми каза 4е добре съм направила. А и те съдържат доста не6та полезни за една бременна жена. Попитаи в BOOTS, но ги продават и в супермаркетите.  Peace
Виж целия пост
# 85
На първата ми визита при нея ми взеха около 4-ри епруведки кръв за изследване за СПИН ,ХИФ,Рубиола кръвна група ,желязо и още нещо ама забравих какво беше.



Аniji... напомняш ми сега с последното бебе/тя ве4е е голяма на 1,8г./как гадно изгубих съзнание по време на тези вземания на кръв ,после 30мин.не мога да се изправя ...  Браво бе ,ти си герой щом си нямала такива изпълнения Peace

ина4е да ,в Лондон сме... Simple Smile
Аз съм била донор на кръв та затова много не се стряскам. Blush
Виж целия пост
# 86
Ани, не бих ти препоръчала католическо училище, ако не сте католици. Те имат разни допълнителни занятия, молитви, проповеди. По принцип, като отидеш да видиш училището, първото нещо, което ще те питат е, дали сте католици Wink Ако кажеш НЕ, учтиво ще ти обяснят, че е по-добре в друго училище да запишеш детето си. Но ако ти държиш да е в тяхното, предупреждават за тези допълнителни занятия и че всичките им ученици трябва да присъстват на тях. Ако попаднеш на Сhurch of Еngland училище, да не те притеснява, то е като останалите държавни  Peace Само католическите са по-особени.
Pumpalka, за витамините, най-вероятно няма да ти кажат да пиеш, ако изследванията ти са добри. Продължавай с плодовете и зеленчуците  Flutter

Не мога да не споделя, днес посетих поредното училище  Crazy Най-накрая нещо да ме грабне, не само по данни в интернета, но и наяве и да си кажа, тук искам детето ми да учи! Впечатлена съм от директора, човек който знае какво иска и как да го постигне, интелигентен, начетен. От самото начало предлагат изучаване на испански, значи са в крак със световните промени Whistling Въпреки че сградата не е нова, е добре поддържана. Само един проблем има, не сме в района на училището Sad, но уж и не сме далеч, имало шансове. Та за сега това ще е номер едно желание! Имам още 2 училища да преслушам, преди да пусна документите. Синът ми също много го хареса Wink
Виж целия пост
# 87
Аз нямам скрупули по отношение на католическото училище,още повече ,че те са задължени да приемат и % деца- некатолици. Моя син е записан в такова училище,но хем всичко друго ми допада,хем имам познат,които е ръководител на местния Депт за Образование към кметството. Последвах неговия съвет,а също по показатели е по добро от близкото частно училище........

Анна,ти маи си закъсняла със записването за праимъри..т.е. вероятността да се вредиш в желаното училище намалява..късмет все пак.
Виж целия пост
# 88
Ave, да, католическите училища в повечето случаи показват високи резултати и да, приемат деца от всякакви религии. Но допълнителните занятия там, не са по мой вкус и не желая детето ми да си губи времето с тях, това са моите разбирания и виждания  Peace Твоето освобождават ли го от тях или ходи заедно със съучениците си? А като дойде време за първото причастие, какво ще правите, няма ли детето да се чувства различно или и то ще се включи в ритуала?
А за това дали Ани е закъсняла, зависи от общината. При вас явно вече са приключили, но при нас например, молбите се приемат до началото на декември, още един месец има до closing day!
Виж целия пост
# 89
Айде Лиде, скорошно събиране с таткото и незабравяй фолиевата киселина newsm10

Кога очаквате събирането? Ние може би през април ще гледаме да сме вече заедно...
Пък може и да се видим в Лондон...

А бе мами, вие срещате ли се от време на време там??? Макар че повечето сте в различни градове, ама тия дето живеете в един град, познавате ли се?
Би било хубаво, взаимно да си даваме кураж, щото мен си ме е страх... като незнам какво ме очаква.
Май съм станала голяма бъзла.

Някой знае ли как протича един ден в детската градина???
И с какво се хранят (има ли готвенко)?

Само не ми се смейте на безкрайните въпроси, sorry ако досаждам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия