Хич не е проблем за нас този Втори клас!

  • 33 840
  • 299
# 75
       .
      Исках да питам,мислите ли,че в 5 клас е добре да се започне с втори чужд език.Питам,защото Влади с голяма лекота се справя с английския и дали да не го запиша по-рано да изучава немси или френски.
В нашето училище баткото учи англ. от първи клас - всеки ден имат по 1 час и после в занималнята по 2 часа. Сега е пети клас, френският си продължава и започнаха английски два пъти в седмицата. Той се справя мн добре. И му е далеч по-лесно, като има познания вече по един език да учи втори. За по рано не мога да кажа. Все пак може да му дойде много...
Виж целия пост
# 76
Писна ми от стачки.........Не съм против исканията, но съм против децата да отнасят после всичко невинни! Другите училища децата изписаха тетрадките,а ние още не сме започнали......
Виж целия пост
# 77
Да ви кажа, на моите неочакваната ваканция им се отразява добре (като изключим сополите и гърлата). Оставила съм ги да правят каквото искат. Първите 2 дни се местеха от телевизора на РС-то и обратно. На третия ден решиха да рисуват и да четат. Вчера незнайно защо, решиха да си подредят стаята. Днес ме питаха какво има за помагане вкъщи.
Ако продължаваме така може да ги накарам да направят едно ремонтче на апартамента. Joy
Виж целия пост
# 78
В духа на споделеното от Радостина, днес моето второлаче доброволно пожела да му направя диктовка!

Грабнах Патриотичния буквар от миналата година и издиктувах текста за буктават Ш - Шипка.
Хем за битка се разказва, хем е порядъчно дълъг. Не гъкна чавето. Беше му интересно. А аз доволна - хи-хи  -  почти две страници само на широки редове. Допусна две малки грешки, писах му шест минус, вечерта се хвалеше на татко си.

Да го похваля -  на широки редове пише по-красиво, отколкото на тесни и широки. И свикна учудващо бързо.
Виж целия пост
# 79
И какъв е изводът? В ежедневието си са претоварени и нямат време да опитат от сладостта на правенето на нищо и "пилеенето на време". Като могат сами да си определят нещата, моткат се известно време, пък им омръзне и си потърсят работа. Така със сигурност ще сведем до минимум разните детски неврози, агресивност и други подобни.
Виж целия пост
# 80
Наложи ни се вече да купуваме и първите учебници- това са помагалата по математика и БЕЛ за ЗИП. Предполагам, че на всички второкласници това ще им се наложи, държавата не е предвидила безплатни издания за часовете по ЗИП, но пък е задължително, не е като СИП-а. Днес, напр., в петък имаме само ЗИП-ове- български език, литература и математика, плюс изобразително изкуство и физическо.
За СИП математика правим сборна група от три втори класа и ни препоръчаха един оранжев сборник "2-4 клас", на обед ще го търся.
Моят син в часа по Домашен кит взел, че изрязал нещо от учебника, а не от учебната тетрадка /пък той е нов- новеничък/ та ще купувам и такъв учебник на обед. Нещо се заприказвали и се разсеяли с друго детенце и направили белята. Аз го видях в къщи и той до последно ми твърдеше, че така му били казали. На следващия ден обаче питал в клас и се оказало, че грешката била при него, та отново ще се бръкнем за учебник.
Според нашата класна децата са зле по БЕЛ, вече казах, 2-3 не могат да четат въобще. Нормално е в началото да има такива разлики, докато децата все още не са се диференцирали по специални училища. Всяка вечер правим диктовки за домашно от по едно листче на тесни и широки редове. Снощи диктувах вицове на медицинска тематика с пряка реч.
Виж целия пост
# 81
Все още стачка. Учебници няма.
Гого вчера ходил до библиотеката да върне, и съответно вземе книги. Дойде само с 2  Shocked Обичайно носи 4-5. Каза, че търсил, търсил и само това си харесал, даже едната книжка вече я бил чел. Брей, толкова ли е беден фонда на местната библиотека, мойто дете ли е претенциозно?  newsm78 Не вярвам за една година да е изчел всичко интересно, ама от друга страна баща му каза, че вчера го заварил задълбочено да чете пъвите страници на "Ген" на М. Крайтън #Crazy
Шантава работа, скоро трябва да направим рейд из книжарниците за ново запасяване с книжнина.
Откровено се радвам, че чете, че иначе гледа телевизия- Картуун нетурк или Дискавъри  до второ пришествие.  За компютъра съм наложила ограничение- 1ч. на ден, ама покрай тая стачка му изпуснах края   Thinking
Виж целия пост
# 82
Ако стачката продължи ще станат три седмици да не са на училище децата.Ние не сме ходили.
И аз съм решила да купя учебниците,защото държавните ги няма.
А някой знае ли къде мога да намеря учебна тетрадка по музика за втори клас.Търсих на няколко места ,но я няма.Останалите учебници са ми заделени от позната.Издателството е "Просвета".
Виж целия пост
# 83
Ако стачката продължи ще станат три седмици да не са на училище децата.Ние не сме ходили.
И аз съм решила да купя учебниците,защото държавните ги няма.
А някой знае ли къде мога да намеря учебна тетрадка по музика за втори клас.Търсих на няколко места ,но я няма.Останалите учебници са ми заделени от позната.Издателството е "Просвета".

Защо "три седмици", нали първата, от 17.09 до 21.09 следва да е имало редовни учебни занятия. Стачката тогава не беше ефективна.

Учебник по музика за ІІ клас следва да ви дадат от училище. Даже да е в кофти състояние няма значение, само го отбележете, за да не ви карат да го плащате.
Виж целия пост
# 84
Ако стачката продължи ще станат три седмици да не са на училище децата.Ние не сме ходили.
И аз съм решила да купя учебниците,защото държавните ги няма.
А някой знае ли къде мога да намеря учебна тетрадка по музика за втори клас.Търсих на няколко места ,но я няма.Останалите учебници са ми заделени от позната.Издателството е "Просвета".

Защо "три седмици", нали първата, от 17.09 до 21.09 следва да е имало редовни учебни занятия. Стачката тогава не беше ефективна.

Учебник по музика за ІІ клас следва да ви дадат от училище. Даже да е в кофти състояние няма значение, само го отбележете, за да не ви карат да го плащате.
Здравейте! Аз съм от Пловдив и съм мама на двама второкласници - момче и момиче близнаци. Ние също вече втора  седмица не учим - предишната (с изслючение на два дни) училището ни беше в ремонт, а тази седмица е в стачка.
Колкото до заниманията - моите също в началото нищо не искаха да правят, но вече им омръзна и вчера порешаваха задачки и направихме малка диктовка. Днес ще ги изненадам с по-дълга.
Виж целия пост
# 85
Ако стачката продължи ще станат три седмици да не са на училище децата.Ние не сме ходили.
И аз съм решила да купя учебниците,защото държавните ги няма.
А някой знае ли къде мога да намеря учебна тетрадка по музика за втори клас.Търсих на няколко места ,но я няма.Останалите учебници са ми заделени от позната.Издателството е "Просвета".

Защо "три седмици", нали първата, от 17.09 до 21.09 следва да е имало редовни учебни занятия. Стачката тогава не беше ефективна.

Учебник по музика за ІІ клас следва да ви дадат от училище. Даже да е в кофти състояние няма значение, само го отбележете, за да не ви карат да го плащате.
Здравейте! Аз съм от Пловдив и съм мама на двама второкласници - момче и момиче близнаци. Ние също вече втора  седмица не учим - предишната (с изслючение на два дни) училището ни беше в ремонт, а тази седмица е в стачка.
Колкото до заниманията - моите също в началото нищо не искаха да правят, но вече им омръзна и вчера порешаваха задачки и направихме малка диктовка. Днес ще ги изненадам с по-дълга.
Здравей!И аз съм майка на близнаци.И ние решаваме задачи ,четем и пишем по малко.
Доколкото разбрах от госпожата учебник по музика може да им дадат,но учебна тетрадка НЕ и следва да си я закупим ние родителите.Аз търсих,но за съжаление няма.Издателството е "Просвета"
Не съм сгрешила в понеделник започва третата седмица, в която не сме на училище,защото Не ходихме и през периода !7.09.21.09.Имаше празник на  София,почистване,разходки,но не и учебни часове..
Виж целия пост
# 86
Просвета има информационни центрове, където човек може да си купи всичко, което е тяхно издателство - единя е на Дондуков, другия на Иван-Асен имат и други, но сайта нещо не им се отваря за да ви дам по-точна информация. А сещам се, че може от справки да поискате тези центрове и те да ви кажат точно адресите си.

В доста училища са доставили вече учебниците, така че не бързайте, ще имат.
Виж целия пост
# 87
благодаря!Аз днес имам други грижи и не се сетих да се разровя в нета.Благодаря!
Виж целия пост
# 88
За помагалата направо събирахме пари и ги поръчахме  за целия клас в някаква книжна борса, иначе до средата на учебната година някои не сколасват да си ги закупят. Но ще се закупуват само помагала, а учебниците и учебните тетрадки са безплатни. Ние получихме част от учебниците, другата след стачката. На доставчиците им  дойде добре тази стачка - четох някъде, че имало гаф с фирмите, които доставят учебниците до училищата.
Когато разглеждах учебниците, ми направи впечатление, че в учебника по математика няма да се пише, което означава, че всичко ще се преписва в тетрадките и ще им отнема много време.
Виж целия пост
# 89
Правилно е във втори клас по математика да се пише в тетрадката с квадратчета. Децата, предполага си, трябва да умеят вече да го правят. Освен това една от целите на математиката във ІІ клас е придобиване на умение за записване на съкратено условие на текстова задача и съставяне на уравнение и решаването му, което не се прави нито в учебника, нито в сборника. Задачите, които не са текстови няма да се решават само с попълване на едно квадратче, ще се учи разкриване на скоби и решение с уравнение.
Само дето са ни много малките тетрадки- за математиката- 1 бр., за СИП-математика- 1 бр., за ЗИП- м.-1 бр. и за домашно... Пък по БЕЛ си има отделно за бълг. език, за литература и за развитие на речта, за ЗИП- БЕ и ЗИП- литература. Много нещо накупихме и много нещо се носи в училище поради тази причина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия