Домашно насилие

  • 157 755
  • 735
# 315
ani4ka111, след като се разделите, ще имаш време да се успокоиш и да прецениш какво да правиш. 

Пожелавам ти много сили и мъдорост!   bouquet
Виж целия пост
# 316
Аничка,

Желая ти успех и кураж да довършиш започнатото. Не бъди като мен. Аз пак реших да дам шанс и за пореден път си помислих, че нещата ще се променят до вчер докато не ми наговори едни неща, от които още ме боли. Беше ми студено и исках да си пусна печката, а той ме отряза, че не било нужно, щом на него не му е студено не би трябвало и на мен да ми е. Той само се чудел как да спести малко пари, а аз съм разхищавала т.е. при парно искам да храча и пари за ток. После съвсем се отплесна и взе да ми нарежда, че съм била прахосница, къде ми били парите от заплатата (взимам 1.5 пъти колкото него), той с неговата малка заплата пак бил успявал да спести и накрая все се принуждавал да даде спестеното защото парите вкъщи свършвали. Малко се отплеснах, но ми е толкова болно. Периодично ме обвинява, че прахосвам пари, а когато бях 5 месеца без работа ми заяви директно, че му писнало да му харча парите и да ме издържа. Лъжела съм, че си търся работа а всъщност ми е било по-приятно да си стоя вкъщи и да си гледам детето ( на година и половина тогава).
Виж целия пост
# 317
Аничка,

Желая ти успех и кураж да довършиш започнатото. Не бъди като мен. Аз пак реших да дам шанс и за пореден път си помислих, че нещата ще се променят до вчер докато не ми наговори едни неща, от които още ме боли. Беше ми студено и исках да си пусна печката, а той ме отряза, че не било нужно, щом на него не му е студено не би трябвало и на мен да ми е. Той само се чудел как да спести малко пари, а аз съм разхищавала т.е. при парно искам да храча и пари за ток. После съвсем се отплесна и взе да ми нарежда, че съм била прахосница, къде ми били парите от заплатата (взимам 1.5 пъти колкото него), той с неговата малка заплата пак бил успявал да спести и накрая все се принуждавал да даде спестеното защото парите вкъщи свършвали. Малко се отплеснах, но ми е толкова болно. Периодично ме обвинява, че прахосвам пари, а когато бях 5 месеца без работа ми заяви директно, че му писнало да му харча парите и да ме издържа. Лъжела съм, че си търся работа а всъщност ми е било по-приятно да си стоя вкъщи и да си гледам детето ( на година и половина тогава).

 ooooh! То не е ли и негово дете?!
Виж целия пост
# 318

[/quote]

 ooooh! То не е ли и негово дете?!
[/quote]
 Направо се обърква човек понякога детето не е ли и на двамата родители,но ....без коментар.Колкото за разходите...и аз след един такъв скандал преди две години започнах изцяло и само аз да плащам тока,за да не ме питат по колко пъти дневно се къпя и дали включвам радиатора или не.Силно се надявам всичко това да е зад гърба и на двама ни.Снощи спах при сестра ми,сега търся квартира.На думите" как ще се справиш"- отговарям,че до сега аз пак всичките пари съм си давала в къщи и пак ще си е така.

Страхотни сте.За сега нямам вкъщи ПС и за това ще ви пиша само от работата.
Виж целия пост
# 319
Направо се обърква човек понякога детето не е ли и на двамата родители,но ....без коментар.Колкото за разходите...и аз след един такъв скандал преди две години започнах изцяло и само аз да плащам тока,за да не ме питат по колко пъти дневно се къпя и дали включвам радиатора или не.Силно се надявам всичко това да е зад гърба и на двама ни.Снощи спах при сестра ми,сега търся квартира.На думите" как ще се справиш"- отговарям,че до сега аз пак всичките пари съм си давала в къщи и пак ще си е така.

Страхотни сте.За сега нямам вкъщи ПС и за това ще ви пиша само от работата.

Страхотната си ТИ! БРАВО на теб!   bouquet
Виж целия пост
# 320
Аничка,

... Аз пак реших да дам шанс и за пореден път си помислих, че нещата ще се променят до вчер докато не ми наговори едни неща, от които още ме боли...

Това, което си описала е толкова грубо, че и мен ме обиди и натъжи! bowuu
Питам се къде и поради какво изчезват жестовете на нежност и внимание от периода преди сватбата?

Питам го като човек неомъжвал се, но наблюдаващ многократно тази метаморфоза на взаимоотношенията - от галантност и нежно внимние до пълно погазване личното достойнсто на другия...
Виж целия пост
# 321
Аз също съм се питала как човекът, който до вчера ти е свалял звезди полека лека започва да се дразни от твоите действия. Мисля си, че това всъщност се случва, когато единия не обича достатъчно силно и прави компромиси със собствените си очаквания от партньора. Постепенно се натрупва недоволство и яд, че си направил компромис и това не е всъщност човека, с който би искал да прекараш живота си. Обикновено случаите на домашно насилие се появяват и зачестяват след раждането на детето, когато напрежението е голямо и умората и раздразнението надделяват над любовта. Не напразно е казано, че детето или сближава повече ако любовта е истинска или разделя крехката връзка.
Виж целия пост
# 322
Аз също съм се питала как човекът, който до вчера ти е свалял звезди полека лека започва да се дразни от твоите действия. Мисля си, че това всъщност се случва, когато единия не обича достатъчно силно и прави компромиси със собствените си очаквания от партньора. Постепенно се натрупва недоволство и яд, че си направил компромис и това не е всъщност човека, с който би искал да прекараш живота си. Обикновено случаите на домашно насилие се появяват и зачестяват след раждането на детето, когато напрежението е голямо и умората и раздразнението надделяват над любовта. Не напразно е казано, че детето или сближава повече ако любовта е истинска или разделя крехката връзка.

Съгласна съм с теб, че случаите на агресия след раждането на детето зачестяват, но със сигурност преди това също е имало някакви индикации за характера на отсрещната страна. Лошото е, че ние жените, сме тези които имамт повече енергия за компромиси и да премълчим. Някак успешно успяваме само да си замажем очите, че агресията е временна, обидите няма да се повторят (истината е, че в много малък процент от случаите поведението на мъжът може да се промени и ние все се надяваме, че нашият случай е точно този) ... Според мен, отчасти това е и манталитет, с който полека се преборваме, но трябва време. Радвам се, че нещата се променят и жените все повече започват да отстояват себе си. Понякога само това е необходимо, за да може отсрещната страна да коригира поведението си, а понякога това е стъпката за възвръщане на свободата.
Виж целия пост
# 323


 ... Според мен, отчасти това е и манталитет, с който полека се преборваме, но трябва време. Радвам се, че нещата се променят и жените все повече започват да отстояват себе си. Понякога само това е необходимо, за да може отсрещната страна да коригира поведението си, а понякога това е стъпката за възвръщане на свободата.
[/quote]

Прилича ми на голям качамак.Той години наред си върши глупостите ти решаваш да прощаваш незнам в името на какво. А когато накрая проумееш,че ти е нужно друго излизаш мръсницата и виновницата.
Може би ако искаш да убиеш любовта най-верния път е да си мислиш,че ти принадлежи по право.
Виж целия пост
# 324
Прилича ми на голям качамак.Той години наред си върши глупостите ти решаваш да прощаваш незнам в името на какво. А когато накрая проумееш,че ти е нужно друго излизаш мръсницата и виновницата.
Може би ако искаш да убиеш любовта най-верния път е да си мислиш,че ти принадлежи по право.

Какво мисли той, няма значение! Важното е ТИ какво мислиш за себе си.
Преди време една позната ми каза една реплика, която ме удари като шамар и промени поведението ми: "Хората се държат с теб, така както им позволяваш!". Да знаеш, много е права!  Peace
Виж целия пост
# 325

[/quote]

Какво мисли той, няма значение! Важното е ТИ какво мислиш за себе си.
Преди време една позната ми каза една реплика, която ме удари като шамар и промени поведението ми: "Хората се държат с теб, така както им позволяваш!". Да знаеш, много е права!  Peace
[/quote]
Именно права е, ама пустия му навик да даваш отчет пред другите и да се съобразяваш с хорското мнение.Се едно някой от тях знае как ми се е свило сърцето и ако ревна ще удавя града.Но е права.....,ако си в покой със себе си другото се нарежда.

До скоро.
Виж целия пост
# 326
 WinkЗдравейте,
Най-после намерих и квартира за мен и малката.Прибрах си повечето неща от таткото и от днес сме две + едно морско свинче  Joy в новата къща.
Изморена до смърт,но спокойна.Малката прие доста спокойно за сега нещата.Но и аз гледам да не и говоря много по темата.Просто мама и тати ще живеят отделно и това е.
Целувки.
Виж целия пост
# 327
          Пожелавам ти много сили и успех в бъдеще.Ще ти е доста трудно на моменти,
     но не се отчайвай.Щом погледнеш малкото слънчице до себе си, ще се изпълваш
    със нужните сили и воля,за да преминеш през трудностите,за да постигнеш успех.  bouquet
Виж целия пост
# 328
          Пожелавам ти много сили и успех в бъдеще.Ще ти е доста трудно на моменти,
     но не се отчайвай.Щом погледнеш малкото слънчице до себе си, ще се изпълваш
    със нужните сили и воля,за да преминеш през трудностите,за да постигнеш успех.  bouquet
ConfusedСега остава да се помисли и за самия развод.Той за сега не иска да говорим по темета,но рано или късно и това трябва да се реши.
Благодаря ви за милите думи момичета.
Виж целия пост
# 329
WinkЗдравейте,
Най-после намерих и квартира за мен и малката.Прибрах си повечето неща от таткото и от днес сме две + едно морско свинче  Joy в новата къща.
Изморена до смърт,но спокойна.Малката прие доста спокойно за сега нещата.Но и аз гледам да не и говоря много по темата.Просто мама и тати ще живеят отделно и това е.
Целувки.

И аз ти пожелавам много сили, успех, късмет и прекрасен нов живот!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия