Домашно насилие

  • 157 754
  • 735
# 360
Мисля,че това "защо" няма голяма връзка с темата .А и казаното дотук е достатъчно.
Виж целия пост
# 361
Мисля,че това "защо" няма голяма връзка с темата .А и казаното дотук е достатъчно.

Нека да ти дам една тема за размисъл:

Да си представим, че съпругът ти е милионер, разполагаш с всичко, което можеш да си представиш - прислужници, яхти, няколко къщи в различни кътчета на света, прекрасен живот. Той е много привързан към теб и децата с изключение на моментите (случващи се еднократно на няколко месеца), когато превърта и психически те малтретира (трудно доказуемо пред съда) цял уикенд до степен на разпад на личността ти.
Какво ще направиш?
(и тъй като разбирам, че си привърженик на моменталното напускане на семейството от страна на жертвата на домашно насилие, да ти задам въпроса по друг начин - ще напуснеш ли този живот и този мъж или би предпочела да направиш всичко възможно да останеш, т.е.  да пробваш да се подложите на семейно консултиране, за да спасиш бракът си?)
Виж целия пост
# 362
Никаква тема за размисъл: аз не се продавам.Тегля една и изчезвам още преди да се е разсеял аромата на скъпия ми парфюм в златната стая.Рекламирай си консултирането на някой друг.Не и на мен.
Допълнение:като семеен консултант би трябвало да знаеш много добре ,ако не и отлично значението на думата "брак".Той не включва ни шамари,ни побоища.Следователно няма какво да се спасява.
Виж целия пост
# 363
Никаква тема за размисъл: аз не се продавам.Тегля една и изчезвам още преди да се е разсеял аромата на скъпия ми парфюм в златната стая.Рекламирай си консултирането на някой друг.Не и на мен.
Допълнение:като семеен консултант би трябвало да знаеш много добре ,ако не и отлично значението на думата "брак".Той не включва ни шамари,ни побоища.Следователно няма какво да се спасява.

Разбирам афектът ти. Нека пак да прочетеш какво съм писала - няма шамари, нито побоища. Само психическо малтретиране - нагрубяване, обиди, омаловажаване на личността, такива неща. Та?

П.С. За рекламирането на услуги. Когато отидеш на лекар, питаш ли го дали е страдал от болестта, от която ще те лекува?
Надявам се ходиш на лекар, а не се самолекуваш или не ходиш при приятели да те лекуват?
Виж целия пост
# 364
Никаква тема за размисъл: аз не се продавам.Тегля една и изчезвам още преди да се е разсеял аромата на скъпия ми парфюм в златната стая.Рекламирай си консултирането на някой друг.Не и на мен.
Афект при мен няма.Психология осми клас.

Ти не си лекар.
Виж целия пост
# 365
Никаква тема за размисъл: аз не се продавам.Тегля една и изчезвам още преди да се е разсеял аромата на скъпия ми парфюм в златната стая.Рекламирай си консултирането на някой друг.Не и на мен.
Афект при мен няма.Психология осми клас.

Ти не си лекар.

Какво за теб е лекар? Човек, който е учил осем години, за да лекува. Аз също съм учила осем години, за да помагам на хора с проблеми, подобни на твоят. Инженерът е учил осем години, за да строи мостове. Каква е разликата и защо си готова да се довериш на инженер и на лекар, а на семеен консултант - не?
Виж целия пост
# 366
Аз проблем нямам.Проблем съм имала.И съм се справила отлично без такава...."помощ".
Виж целия пост
# 367
Аз проблем нямам.Проблем съм имала.И съм се справила отлично без такава...."помощ".

Това е похвално, само че от позицията на частният си случай не е добре да обобщаваш и даваш съвети на хора, чиито случаи не познаваш. Аз, от друга страна, съм се сблъсквала с разнообразни случаи, за да твърдя това, което твърдя. А и както предполагам разбираш, съм далеч от мисълта да "рекламирам услугите си в този форум", тъй като не живея в България. Опитвам се да накарам обаче хората да повярват в професионалните услуги повече, отколкото на форум, в който са се събрали хора с различна съдба, понякога нямаща нищо общо с тяхната.
Виж целия пост
# 368
Имам достатъчно ум,за да не се ограничавам в единствените рамки на своя опит.По същия начин като теб:наблюдавала си много случаи,резултата от които аз няма как да знам,но не си била на мястото на нито един от участниците.
Виж целия пост
# 369
Имам достатъчно ум,за да не се ограничавам в единствените рамки на своя опит.По същия начин като теб:наблюдавала си много случаи,резултата от които аз няма как да знам,но не си била на мястото на нито един от участниците.

Смятам да прекратя този спор - намирам го за безсмислен. Дано обаче хората да разберат, че търсенето на професионална помощ е от ключово значение при случаи на домашно насилие. Последствията от подобни актове може да са фатални за нормалното съществуване на жертвите. И нека да не си мислим, че американците са глупави, че ходят на психотерапевти - те добре знаят, че е много по-добре да наемеш професионалист да ти сложи плочките в банята, отколкото съседа Пешо (това за разведряване на темата) или професионалист да ти помогне в трудна ситуация в живота ти, отколкото колежката Ваня. Успех.
Виж целия пост
# 370
На всички, които се колебаят и се страхуват искам да кажа, просто се махнете, понякога като се махнеш виждаш нещата под друг ъгъл и пътяг сам ти се появява.

Да, понякога напускането на семейството е единственото възможно решение. Но преди да се стигне до окончателна раздяла е добре да се направи опит за положително повлияване върху насилника.

 Във всички случаи си заслужава да се направи опит за спасение на семейството, най-добре е да се проведе семейна терапия със специалист, която в някои случаи налага и включване и на децата. Затова един съвет, за който зная, че може да прозвучи странно във форум като този и то от устата на човек като мен, който не е религиозен но смятам, че понякога човек трябва да отиде и на църква, да се помоли, да отвори душата и сърцето си пред божия служител, да се опита да се пречисти душевно, да спаси вярата си в доброто. Запазването на душевно равновесие е от ключово значение при жертвите на домашно насилие.
За моето обобщаване ли говориш?
"Във всички случаи"?

Той ме бие,аз ще се моля на Бога?
Запазване на душевно равновесие?Само с ходенето на църква ли може да се постигне?Обобщаване?
Аз не намирам смисъл да водя повече тази дискусия.Мисля,(или поне се надявам) ,че ме разбра добре.
Имам право да си мисля каквото искам и за американците,и за техните ..консултанти.
Плочките в банята ги слага отлично и мъжа ми,който няма диплома за плочкар.

Авторитетните похвати,също са добре описани в учебника по психология от осми клас.Който и до ден днешен си спомням отлично.
Виж целия пост
# 371
Наистина спорът е безсмислен. Освен това примера за съпруга милионер и психическия тормоз не беше много уместен след всички истории в тази тема. Само жертвата знае какво й струва да се преглъща униженията и шамарите и да се опитва да "спасява" насилника от него самия. Факт е, че само един нищожен процент от агресорите се променят. И каква полза, е някой ден ще остарее и ще спре да те бие като ти си се превърнала в кълбо от нерви със смачкано самочувствие, а децата ти са травмирани от постоянните скандали, на които са били свидетели. Не мисля, че някоя майка би причинила това на децата си само заради лъскавите парцалки. Който не е попадал в такова положение, не знае колко е ценно спокойствието и колко е сладък съня, когато не се страхуваш за какво ще бъде поредния побой или обида.
Виж целия пост
# 372
А и друго...Семейното консултиране не изисква ли пари?повечето от жертвите са зависими финансово от мъжа си.Може ли жената да моли за пари за консултант своя...как да го нарека...насилник?
Още: как би могъл да накараш човек,който е способен да те смачка до размера на едно нищо,да отидете при професионалист,който да му помогне да " се поправи"?
Виж целия пост
# 373
А и друго...Семейното консултиране не изисква ли пари?повечето от жертвите са зависими финансово от мъжа си.Може ли жената да моли за пари за консултант своя...как да го нарека...насилник?
Още: как би могъл да накараш човек,който е способен да те смачка до размера на едно нищо,да отидете при професионалист,който да му помогне да " се поправи"?

Явно не се разбираме тук. Домашното насилие не винаги е свързано с ПОСТОЯНЕН тормоз. Има много случаи на домашно насилие, когато жертвите дори не осъзнават, че са жертви. Психическият тормоз има много форми. Освен това, различните хора възприемат света различно, затова аз в моята практика съм свидетел как след развода, същият този "домашен насилник" се жени за друга жена и има добро семейство. Всичко е много индивидуално и да, консултирането изисква средства, но предполагам отделяш средства, за да отидеш на фризьор или да си купиш обувки? Ако обичаш един човек и мислиш, че можеш да му помогнеш, като по този начин помагаш и на себе си и ВАШИТЕ деца, защо да не опиташ? Ако съпругът ти се парализира например, ще го изоставиш ли, въпреки че тогава ти пак ще си жертва на психически тормоз, но наложен от обстоятелствата?
Разбира се, тук говорим за опит и ако не се получава, не се получава. Трябва разбира се и другият партньор да желае да се включи, иначе не става.

П.С. Примерът за милионера го дадох, за да се види, че човек, който инвестира в една връзка, винаги има какво да губи. Понякога са чувства, понякога са пари, понякога е начин на живот, но щом човек е влязъл в такава връзка, значи му се е струвало, че има защо. Затова е и толкова трудно излизането.
Виж целия пост
# 374
Ще избягам от обсъждането на вече обсъждани неща.Само едно ми се наби в акъла: парализата няма нищо общо с другото.Сравнението ти отново е неумело,прощавай.
За другото-аз лично,а съм сигурна,че и всеки около мен (защо ли) ,не бих използвала услугите на консултант. Първо-проблемите не ги решава психотерапевта.Проблемите ги решават жената и мъжа.Американската мода я знаем...Консултант за това,психотерапевт за счупен нокът,супер-крем за бръчки от 2 долара и така нататък.Моля,сега като го казвам това не мисли,че отхвърлям качеството на консултантските ти умения,заради някаква......расова/национална непоносимост.
 
И ако се поставя на мястото на консултираната....Студена си.Бих дошла при теб за да си купя нещо,но не и да ти разкрия интимния си живот.Говориш за нещата от дистанцията на далечния наблюдател,който знае,че морето е синьо от книгите ,от снимките,и защото са му разказвали за него.Да,наистина-това е всичко,което трябва да се знае за него...

Приела си една идеология-че семейството трябва задължително да отиде на консултант ,който да каже на мъжа точно колко мръсни чинии са достатъчни да го изкарат от нерви.Моля,не ми я натрапвай.Имам се за достатъчно умен,силен( и следователно независим) човек.

Много добре знам с какво е свързано домашното насилие.Отнасяш се снизходително към жени,които най-вероятно знаят много повече за тази материя от теб и без да са работили като консултанти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия