Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява еднократната помощ при раждане на дете и как мога да я получа?
Какви са промените в Правилника за социално подпомагане?
Какви са мненията за индуцираното раждане и индуцираното нормално раждане?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява еднократната помощ при раждане на дете и как мога да я получа?
Еднократната помощ при раждане на дете е парична сума, която се дава на майката след раждането на живо бебе. Сумата, която ще получите, се определя всяка година и помощта може да бъде изплатена на майката или друг законен представител на детето. За да получите помощта, трябва да подадете заявление и да предоставите необходимите документи в социалните служби.
-
Какви са промените в Правилника за социално подпомагане?
Министерството на труда и социалната политика предлага промени в Правилника за социално подпомагане, като предвижда увеличение на еднократната помощ при раждане на второ дете до 600 лв. от 200 лв. В същото време помощта за раждане на първо дете ще стане 250 лв. За всяко следващо дете след второто ще се получава по 200 лв. еднократна помощ. Освен това се предвижда увеличение на месечната социална добавка за деца до 30 лева от следващата година. Тези промени са в период на обсъждане в рамките на бюджета за 2008 г.
-
Какви са мненията за индуцираното раждане и индуцираното нормално раждане?
Мненията за индуцираното раждане са разнообразни. Някои майките предпочитат да избегнат индуцирано раждане, тъй като смятат, че тялото на майката не е готово, което може да доведе до по-трудно и по-дълго раждане. Други избират да използват система с окситоцин за стимулиране на контракциите, но това може да причини силни болки. Важно е да се консултирате с вашия лекар, който може да даде най-добрия съвет въз основа на вашата конкретна ситуация. Форумът представя различни гледни точки относно индуцираното нормално раждане. Някои майки споделят, че са били предизвикани поради икономически причини, като избягване на допълнителни разходи за здравна каса при избор на лекар. Други избраха да се откажат от индуцирано раждане и предпочетоха естествено раждане. Важно е всяка майка да вземе решение, което е най-добро за нея и нейното бебе, като се консултира с лекари и внимателно обмисли предимствата и недостатъците на всяка опция.
-
Какви са промените в помощта за раждане на второ дете?
-
Какви са мненията за цезарово сечение, нормално раждане, секцио по желание и нормално раждане?
Искам да легна да се наспя едно хубавичко,ама....
тъпа история[/b]
Много се надявах вече да се е обърнал с главичката надолу,но....седи си и това е.Чисто седалище е.Дано да се обърне до края все пак,защото много ми се иска да се раждаме нормално.Вчера се видяхме на прегледа пак с Мфейс.Много е сладка и усмихната винаги.
.започвам да ви завиждам малко с по-ранните термини, но пък после ще разказвате подробности 
.Офффф.............

Аз даже си замислям после като излезна да ида през един стол,където готвят хубаво,само за мен си на обед няма да се занимавам да готвя,тъй и тъй дебеля,ама поне да ми е хубаво
Изобщо виждам,че почти всички мами сте добре,с изключение на някои болежки в раменете от носене на малки патета
да взема още едно подобно..мне
