Човещина за децата ни!!! Моля, подкрепете ни!

  • 26 645
  • 654
# 330
http://www.bghelsinki.org/index.php?module=news&lg=bg&id=636
Виж целия пост
# 331
Искам да изразя възхи6тението си и подкрепата към вси4ки в България,които са се нагърбили с организирането на тази кампания и работят деноно6тно по нея.Това е наи смислената кампания,на която съм била свидетел.Дано да успеем Praynig
Ние сме изцяло с Вас  bouquet  bouquet Hug
Виж целия пост
# 332
norah както казах съм юрист по образование и адвокат по професия, за съжаление не съм специалист в тази област, но нищо не пречи да стана знам че тук има и други колеги като се обединим все може нещо да измислим, тези които са по- "на ти" с тази материя ще помоля да ми пишат за кой закони става въпрос за да ги прегледам

Супер тогава,това е от голяма полза ,за да не се 4удим ние, които не сме запознати Peace
Има много по голяма тежест ако деистваме интелигентно и със закона в ръка,а не просто еи така.
Виж целия пост
# 333
Датата на протестния митинг е 09.10., часа и мястото чакаме да се уточнят.

И тук ще си позволя да напиша една мисъл, която видях тази сутрин в подписа на една съфорумка.

"Аз съм само един, но все пак ме има! Не мога да направя всичко, но има какво да направя. И защото не мога да направя всичко, няма да откажа да направя това, което мога!"

Едуард Евърит Хей

  bouquet
Виж целия пост
# 334
Бинито Peace
Има ли между нас хора ,запознати добре със законодателството?Закрила на детето пази ли4ните данни на децата и правилно,но това в нож с 2 остриета,не може персонала да излиза с това,и да издевателстват над децата зад затворени врати.Децата не са "4астна " собтвеност,а персоналът е просто назна4ен там,и ако не си вър6и работата би следвало да бъде уволен по други параграфи.Мисля,4е не е mission impossible да се намери някакво законово основание за достъп до дома.  Thinking

такъв е закона за съжаление и това трябва да се промени,но има и нещо много съществено в него да е такъв.ПОзнавам го и съм съгласна да неможе всеки да влиза особено при бебетата в домовете.Защото е в разрез със сигурността им,повярвайте ми,така е.

Като цяло оба4е достъпа на доброволци трябва да се улесни PeaceНИе като организ.нямаме проблеми,но не може всеки когато му скимне да влиза в зоо парка и да снима.Така се полу4ава,била съм много пъти свидетел на това.А децата свикват с хората,търсят ги и когато те не идват втори път децата го боледуват.Трябва да се улесни достъпа като цяло,но да има ред в същото време Hug
Виж целия пост
# 335
norah както казах съм юрист по образование и адвокат по професия, за съжаление не съм специалист в тази област, но нищо не пречи да стана знам че тук има и други колеги като се обединим все може нещо да измислим, тези които са по- "на ти" с тази материя ще помоля да ми пишат за кой закони става въпрос за да ги прегледам

Супер тогава,това е от голяма полза ,за да не се 4удим ние, които не сме запознати Peace
Има много по голяма тежест ако деистваме интелигентно и със закона в ръка,а не просто еи така.

съгласна,но и трябва малко да ги стреснем,щото от години действаме интелигентно,а законите не работят.Що?щото няма контрол,за това.За санкции да не говорим Confused
Виж целия пост
# 336
Тео7777  bouquet
В това изре4ение е събрана цялата истина .Никои не е всемогъ6т,но ако всеки направи това ,на което е способен планини 6те се преместят,дано пове4е хора го осъзнаят,вместо да се ваикат какво могат да направят и да се примиряват ве4но:peace:

мадлена
да,определено само законът няма да ги стресне Cry,то ако бе6е така няма6е да има такива домове.Мисълта ми е ,4е не е ло6о да сме добре подготвени,за всеки слу4аи.А ина4е може и глави да хвър4ат(това казано в преносен смисъл) Mr. Green
Виж целия пост
# 337
Тео7777  bouquet
В това изре4ение е събрана цялата истина .Никои не е всемогъ6т,но ако всеки направи това ,на което е способен планини 6те се преместят,дано пове4е хора го осъзнаят,вместо да се ваикат какво могат да направят и да се примиряват ве4но:peace:

мадлена
да,определено само законът няма да ги стресне Cry,то ако бе6е така няма6е да има такива домове.Мисълта ми е ,4е не е ло6о да сме добре подготвени,за всеки слу4аи.А ина4е може и глави да хвър4ат(това казано в преносен смисъл) Mr. Green


скоро,ще има достатъ4но какво да 4етете и да у4ите.

ето какво сме писали ние преди месеци.Про4етете го и ви уверявам,4е има какво да нау4ите.

http://fdbm.org/site2/dbm_pismo.htm
Виж целия пост
# 338
Lavender

Видях писмото,което сте изпратили и 6те го про4ета много внимателно.Не вярвам да е имало някакъв особен ефект върху арогантността и цинизма на ония отгоре.Наистина 6том на6ите "велики" министри не разбират от думи и не могат да реагират адекватно на цивилизовани методи за диалог,направо трябва да се деиства "първобитно",да се стреснат.Това безумие трябва да се спре.Да  осъдим цялото министерство,а за6то не и държава #Cussing out в международния съд,както са съдили много държавни глави и престъпници.Само драконовски мерки 6те ги оправят Mr. GreenНо докато 4акаме възмездието ,децата умират,и това не ми дава мира откакто видях филма.Наистина не съм допускала,4е това са децата на България.
Виж целия пост
# 339
Току що влизам в темата, от колко часа ще се провежда митинга, защото ако е в работно време ще ми е трудно да отида, а имам желанието. Ще обявите ли събитието в новинарските интернет сайтове, примерно nes.bg, dnes.bg, netinfo.bg. Мисля че те няма да ви откажат съдействие.
Виж целия пост
# 340
девети е вторник. сама съм с двете деца. а пък едното е 4 месечен ревльо. но ще дойда. ако трябва и с тях.
Виж целия пост
# 341
Julie, сутрин ли ще бъде, кога? Питам, защото съм на работа...
Виж целия пост
# 342
почти 99% ще е от 13.00 Марги Peace
Виж целия пост
# 343
Julie, сутрин ли ще бъде, кога? Питам, защото съм на работа...

не е ясно в колко часа... все още.
Виж целия пост
# 344
Nora, Madlena, вижте Закона за закрила на детето.
Lavender, става дума за небезконтролно влизане в домовете, а за влизане на граждани желаещи да станат част дори и за малко от ежедневието на тези деца. И най-малкото при влизане на доброволци да подписват декларация, че няма да изнасят информация от дома. Винаги има начин, а и е лесно да се контролират нещата стига да има желание от страна на директорките. И без това се влиза и излиза от разни организации по тези домове, когато се носят дарения и в повечето случаи децата само мяркат някои хора, без да имат контакт с тях, а им се иска.
Никъде в Закона за закрила на детето или другаде не съм срещнала забрана за достъп на граждани в домовете. За Нора и Мадлена: ще ви пусна и друга нормативна уредба, ако имате желание да се разровите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия