Някой сблъсквал ли се е с проблема "Липом"

  • 379 493
  • 499
# 180
Трудно ми е да преценя от разстояние
Виж целия пост
# 181
Здравейте доктор Оги,
от 10 години ми се повяват липоми по цялото тяло, ходил съм при много лекари(включително и в Токуда, преди година), всички ми казват едно и също - няма лек и не знаем как се образува. Ходил съм и при гледачки, знахари, екстрасенси - със същия "успех".
Въпроса ми е чували ли сте за лекарство/билки/хранителни добавки, които биха могли да забавят/предотвратят образуването на нови липоми? Започвам да се отчайвам...
Виж целия пост
# 182
Съжалявам, нямам такава информация.
Проверете тези сайтове:

http://www.lipoma.net/category/lipoma-treatment

http://pawhealer.com/people-herbs/128/lipomas.aspx

http://www.livestrong.com/article/551903-acupuncture-for-lipoma/

http://www.hitwebcounter.com/how-to/herbal-treatment-of-lipoma.php

Виж целия пост
# 183
Здравейте на 23 година съм,преди известно време напипах твърдо образувание в корема около пъпа както и имам огромна буца на тила.Това липом ли е или? Simple Smile
Виж целия пост
# 184
Напълно е възможно да е липом. Трябва да го махнете и да се изследва.
Виж целия пост
# 185
имам липом отзад на врата близа до гръбначния стълб
моля за добър хирург в Пловдив
Виж целия пост
# 186
Здравейте. Змачи от около година и половина имам топче от дясно на шията.. преди няколко дена започна да ме наболва при въртене на врата и при пипане или лек натиск. Забелязах и че е нарастнало.. моля ви кажете си мнението.
Виж целия пост
# 187
как са преценявали вашите лекари че е липом,само с опипване ли?

на мен ми препоръчаха ЯМР
Виж целия пост
# 188
как са преценявали вашите лекари че е липом,само с опипване ли?

на мен ми препоръчаха ЯМР

В много случаи това топчесто образувание може да се прецени като липом, или фибром, или атером, ако е на съответни места на тялото - торс, крайници, глава. Тоест, ако е обикновена подкожна формация.

Ядрено-магнитен резонанс е нужен в случаите, когато лекарят се усъмни, че може да има връзка с някоя телесна кухина - череп, гръден кош, корем.

Подробностите вече стават сложни, така че за една първична диагноза си потърсете сериозен и добросъвестен специалист.
Виж целия пост
# 189
моят липом е на китката и в петък направих ЯМР,вчера взех резултата,диагнозата е "Данни за мастно-еквивалентна зона по воларната повърхност на предмишницата и китката без типични белези за обемен процес.ДД за мастна хиперплазия.ДД за липома без ясно обособима капсула"
размера е около 4см/5см/1,3см.

според вас има ли нещо обезпокоително,налага ли се операция....другата седмица съм при ортопеда да види резултата и да реши какво да предприема
Виж целия пост
# 190
Здравейте, д-р Оги,

Използвам темата да попитам, дали мога да Ви посетя за консултация по следният проблем:
Имам две съседни атерома на лицето, в областта към ухото, за последните 3 месеца единия се възпали два пъти и го цепят и дренират, но доколкото разбирам капсулата си остава.  Атером е според личният лекар и хирурга. До колкото разбрах решението е само хирургично отстраняване- така ли е?

Предварително благодаря
Виж целия пост
# 191
моят липом е на китката и в петък направих ЯМР,вчера взех резултата,диагнозата е "Данни за мастно-еквивалентна зона по воларната повърхност на предмишницата и китката без типични белези за обемен процес.ДД за мастна хиперплазия.ДД за липома без ясно обособима капсула"
размера е около 4см/5см/1,3см.

според вас има ли нещо обезпокоително,налага ли се операция....другата седмица съм при ортопеда да види резултата и да реши какво да предприема

Това най-вероятно е липом. Трябва Ви ортопед и специалист по хирургия на ръка.
Виж целия пост
# 192
Здравейте, д-р Оги,

Използвам темата да попитам, дали мога да Ви посетя за консултация по следният проблем:
Имам две съседни атерома на лицето, в областта към ухото, за последните 3 месеца единия се възпали два пъти и го цепят и дренират, но доколкото разбирам капсулата си остава.  Атером е според личният лекар и хирурга. До колкото разбрах решението е само хирургично отстраняване- така ли е?

Капсулата трябва да се отстрани хирургично. Може и с местна упойка. Изчаква се да стихне острото възпаление.
Виж целия пост
# 193
Здравейте имам дете на 4 месеца и преди един ден му се появи нещо като топченце под тестесите му точно в началото на згънката на дупенцето му и незнам какво е и опасно ли е
Виж целия пост
# 194
Здравейте, искам да в попитам, преди две години ми излезе на гръдния кош от дясната страна до гърдата подвижно топченце. Явно едва се е виждало щом почти не съм го забелязвала и не съм му обръщала внимание. След това беше изчезнало от самосебе си , но от една година пак се появи....и е малко по - голямо от предния път. Не ме боли, но ме дразни защото се вижда лятото като съм с бански , а и аз като го виждам и ме дразни.. Личната лекарка го видя и ми каза , че е мастно топче...и може би след време щще трябва да се премахне, нооо аз много се надявам да изчезне от самосебе си, тъй като ме е страх да не стане нещо след премахването му....не толкова от самата манипулация. Какво бихте ме посъветвали? Не е толкова голямо може би 1 см,
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия