Cool Places или заведенията, които препоръчвам!

  • 100 804
  • 735
# 690
Благодаря за предложенията. Може би ще пробваме МЕДИТЕРАНЕО на Оборище, на всички ни  е еднакво близо.
Виж целия пост
# 691
А, и "Ретро" не е далеч, на "Добромир Хриз"", до Военната академия.. Heart Eyes

да, чудесно беше там ,но май вече не е толкова добре. Аз лично не съм ходила от миналата година ( всяка година все по-зле ми се вижда), а ми е на 100м от нас. Някой посетил го наскоро да сподели?  Praynig Hug
Виж целия пост
# 692
Последно - преди няколко месеца.
Хареса ми много (както винаги) - но бяхме сами.
Виж целия пост
# 693
Препоръчвам горещо Le Petit cafe - прекрасно, прекрасно място! Чудесен чай и малинов чийзкейк, изпипан интериор и много мил сервиз. Днес можех цял ден да изкарам там. Уютно и мирише на прясно изпечени мъфини Heart Eyes

Виж целия пост
# 694
Felicidad - живо ме интересува чийзкейка, понеже в Бг все още не уцелвам достойния. От тип-а "fridge" ли е или " baked"?
Виж целия пост
# 695
Асинка, baked, с точната сладост и количество малини, прави се на място Peace Това кафе е едно от малкото места в София с истинска концепция и направено с мерак.
Виж целия пост
# 696
Да, разгледах го във фейсбук - добре звучи! Аз обаче не харесвам "baked" Wink
Но има доста на пръв поглед адски апетитни нещица ( на снимка) - ще пробвам непременно.
Дано и на вкус са също толкова добри Hug
Виж целия пост
# 697
на мен ми е много любим чийзкейка на Трикракото пиле. с череши Heart Eyes
Виж целия пост
# 698
На мен почти всичко ми грабна окото от сладкишената колекция в Le Petit Cafe, изглеждат почти толкова добре, колкото моите собствени чийзкейкове и клафутита Mr. Green Мен ме интересуват повече цените обаче, някой от посетилите го вече да сподели?
Виж целия пост
# 699
Мъфините са по 1,30, с глазура, чийзкейкът е 3,80 май. Другите неща не обърнах внимание. Чайовете са на Harney&Sons Heart Eyes, по 3,80, не пия кафе, не видях цената.
Виж целия пост
# 700
Felicidad, благодарности Hug Кафе и аз не пия, но чайчета от тези мисля да опитам, може и с мъфин Mr. Green Цените ми се струват нормални за такъв тип заведение, честно казано, ще бъде уважено Simple Smile
Виж целия пост
# 701
И аз с препоръка за Le Petit Cafe - много приятно, с прекрасни сладкиши и локацията е центрялна. Стори ми се обаче прекалено мъничко, то не случайно явно се казва така  Wink

Капучиното е хубаво, а избора на чайове е много интересен.  Хапнах ето такива разкошотийки:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs375.snc4/45838_137 … 798_3546438_n.jpg
Виж целия пост
# 702
Препоръчвам един нов ресторант /тратория/ с италианска кухня - Da Noi - хубава атмосфера, непретенциозен, много вкусна паста /правят си я на място, с яйца, домашна/, пици, антипасти. Готвачът е италианец, има специфични ястия от някои италиански региони. Цените са нормални. Peace
В кв. Хаджи Димитър е, близо до шоурума на Мерцедес, на ул. Никола Войновски 91, срещу последната спирка на тролей 2 и 4. Ако на някой му е в квартала, няма да сбърка да си го нарочи за квартално място, на мен ми е далече, но пак бих отишла с удоволствие.
храната е ок (пиците особено), няма много клиенти, може би защото е ново местото...
за работещите наблизо - има обедно меню Simple Smile
Виж целия пост
# 703
Някакви отзиви за "Веселото село" и еветуално препоръки за подобно място, подходящо за чужденци - в София?
Виж целия пост
# 704
Веселото село е ужасно според мен - шумно, лошо обслужване, посредствена храна. От всички "битови" заведения в София, в които ми се е налагало да водя чужденци, най-много ми допада Манастирска магерница на Аспарух (май и преди го бях споменавала в темата). Много вкусно, добър сервиз. Цените са малко завишени обаче, точно като за чужденци Laughing
Воденицата също, но той е за топло време.
Хаджидрагановите къщи беше добре в началото, после го поразвалиха, сега не знам как е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия