Всичко в ред сега да турим, че ДЕКЕМВРИ седенката си ще разтурим!

  • 13 016
  • 292
# 120
iety айде няма да те линчуваме, а доставчика го смени  Crossing Arms Аз съм написала никовете на всички мами (само дано не съм объркала някоя), така, че...гледай и запомняй  Mr. Green А другия път с табелите. Иначе масата беше добре разположена, поне всички се виждахме, ако ли не се чувахме, но както и да ни сложат няма как да се чуваме всички, аз съм доволна от разположението. Само дето липсваше пича по средата  Joy
ValiaR и аз съм за снимка в цял ръст, така, че следващия път ви строявам до стената  hahaha
munieca 1.11.2007г май е почивен само за учениците, ама не съм сигурна, но пък е петък, ако пак е около 18ч, ставаааа Simple Smile А за изваряването на водата...слагаш едно джезве...поне така си мисля аз, и е логично да ври известно време, а не само да се стопля, нали трябва да се уморят микробите, а и да няма котлен камък. А пък за коланите нищо не мога да кажа, знам само, че Клер ще казва колко нищо не е яла цял ден, а само някой плод, и ние ще викаме "еееех, а аз си хапнааааах"  Joy
Виж целия пост
# 121
Добре дошла Снежанка   Hug ето линк от където ще разбереш подробно как се слагат лентичките в подписа http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4827.0

За Русенската среща , с Бори си поговорихме и понеже няма други предложения решихме да е в сряда, защото през уикенда се очаква лошо време и ниски температури. Та значи в сряда в 18.00 в Сити - намира се на Борисова до магазин за обувки Мартини (бившето Кастело) срещу китайски р-т Пинко. Ако някой се затруднява с намирането, може да се срещнем на спирката на СБА-то 15мин. преди срещата и да идем заедно.  Hug Фотото от мен  Grinning

Аз ще изляза да се поразходя и да го потърся новото списание ,че ще има подарък календар към него.
Виж целия пост
# 122
munieca, супер. Утре съм първа по реповете Joy като пенсионерка.

По въпроса за гащите - една приятелка ходи с ластични гащи, започващи от малко над колената и стигащи до средата на корема ( не знам за такива ли говориш) - та тя след два месеце беше като преди да роди ( с плоско коремче ). Лошото е , че това не гарантира прибирането на тазобедрените кости и картинката понякога е смешна.

За каните научих един срахотен трик. Като кипне водата - тя се изключва. Да ама око и отвориш капака ври още 4 мин. Във всички книги и списания които четох пише, че водата трябва да е преварена - около 5 мин. А пък в случаите когато водата от чешмата е негодна ( както при нас ) може да се дава изворна ( трапезна) вода. Та за нея пише, че не е необходимо да се преварява, но аз лично мисля да пускам каната на отворен капак за всеки случай.

Това е от мен, май пак се разприказвах ( хихи)
Виж целия пост
# 123
Привет мамчета   bouquet
И аз тази нощ, от доста време, спах непробудно. Срещата ми се отрази много добре. newsm68
И колкото и нескромна да прозвуча много сме готини. И погледнати от страни много сладки. newsm03
munieca аз си взех електрическа кана. Но тук до мен една колежка казва, че първите 3-4 месеца е по-добре да я преварявам в канче или тенджерка, защото се слагало захар и трябвало да преври.
Виж целия пост
# 124
Ех, искаше ми се и аз да изляза с вас ... и все пак не се престраших... но следващият път може да дойда ако има място за още едно коремче! Днес бях на преглед - всичките ми изследвания са бомба- и даже се учудиха как може всичко да ми е наред:))) малко ми стана криво че на беба сърчицето препускаше доста бързо:(  Thinking не знам защо- 152-155 удара в мин. Дали да се притеснявам?!?!? Пита ме дали пия кола или кафе аз казах не! офф да се притеснявам ли? Уж каза че иначе е в границата ама де да знам....

За покупките доста съм се развихрила с дрешките - вчера даже и космонавтче купих много сладко.. а тези пижамки (тип гащеризончета) тотално изчезнаха май- все питам и "няма!". Така де доста изхарчих с тези дрешки - скъпички са си!

Момичета имайте ме в предвид за следващата среща!

Усмихнат ден на всички коремчета!!!
Виж целия пост
# 125
За коланите - имах, но не съм го ползвала почти. Така че нямам категорично мнение.

За преваряването. Лично аз купих ново джезве, само за бебето - даже е разграфено с милилитри вътре. Водата съм я варила 20 минути. За цял ден. Трябва да се дава на стайна температура.
Виж целия пост
# 126
Здравейте момичета Simple Smile,

Най- благородно ви завидях, по всичко личи, че сте изкарали прекрасно, снимките са страхотни, всички сте супер. Предстваям си наистина каква атракция сте били Simple Smile

Аз понеже съм на вълна ремонти, ние вече сме на финала, утре ще ни поставят ламината, събота ще докарат гарнитурата. Относно това, че  някои мамчета се оплакват, от майсторите, че се бавят със сроковете,  оттам откъдето купихме ламината, казаха, че още на следв. ден може да се монтира, но в случая ние нямахме готовност.....просто невероятно колко са експедитивни........

Клер, за съжаление ти се оказа права, това гърло продължава да не ми минава, трета седмица май стана вече.....Ужасно Sad

Добре дошли и на новите мами Hug
Виж целия пост
# 127
Здравейте и от мен! Galinanik лекцията на която са днес Меги и Тони е в Годзила и до колкото разбрах е еднократна Sad!Аз също съм на работа и не мога да отида, но момичетата със сигурност ще споделят наученото днес:)
Софиянки вие наистина сте завидно голяма банда-поздравления за сбирката-изглежда весело сте си изкарали!
Ние във Варна бяхме по-малко, но в никакъв случай по-малко весели  bouquet
Поздрави на всички и слънчев и усмихнат ден! Hug
Виж целия пост
# 128
Привет, мами!
Първо, добре дошли на новите попълнения! Hug
Второ, всички сте много сладки на снимките от срещичките! И Варненки и Софиянки! Аз не съм нито Варненка, нито Софиянка, но сега съм в София, а 3-4 месеца след раждането се местим във Варна, така че мога да съм "свръзката" на форума  Joy
И сега, трето... за каква преварена вода говорите? На бебетата ли ще давате? Защото аз мисля докато не мине третия месец да не давам никаква вода!  после ще видим, едва ли ще я държа да кипи 5 минути... чак такава стерилизация... знам ли newsm78
Виж целия пост
# 129
mishenka мисля, че такъв пулс за бебо си е нормален, имайки предвид, че нашия е около 100, а тяхните със сигурност са повече, пък и щом доки нищо не ти е казала...няма какво да се притесняваш  Peace
anna_nik следващата среща никакви пропуски  Naughty Явно и ремонта ще е приключил, та като се прибереш след срещата ще ти е още по гот Grinning Колкото до ламината...то е като и с дограмата, ако е в сезон когато всички сменят иди да видиш колко са бързи....
Felisha това, че сте били по-малко, не значи, че не сте си изкарали страхотно и не сте се прибрали с усмивки до ушите в къщи, а точно обратно, сигурна съм, че е било така. Айде пък на лято може да ви дойдем на гости  Whistling
Dive това значи, че на следващата среща няма как да пропуснеш, щом ти ще правиш свръзката...  Mr. Green
Виж целия пост
# 130
Тамън си записах телефона и се бях засилила да звъня, ама викам айде да дочета докрая мненията и видях, че Муниека е проверила.
Айде успокоих се  Mr. Green Утре всички с по един брой да се въоръжите  Laughing
Виж целия пост
# 131
Мишенка , аз пък само такива пижамки намерих тук в Русе , такива цели с копченца отпред и долу на крачетата, като гащеризончетата, с лодка деколте. Не може да не намериш някъде. За ритъма на бебо от 120 до 160 е нормално, не се притеснявай.

Значи сега отлагам разходката за утре  Laughing
Виж целия пост
# 132
Добро утро момичета  Grinning
Абсолютно безпочвени са намеците, че опиянени от бирички и винце сме се отдали на мързел, по-голям от обичайния. Даже напротив! Окрилена от творчески ентусиазъм съм станала рано-зарана, разчистих, преметох, забърках едни палачинки и в 7.30 вече бях сложила масата и с димящо чайче приканих домочадието да седне на закуска. Бедният ми сънен мъж ококори ей такива  #Shocked очи като видя всичко туй. И заяви, че е готов лично да превозва наличните бременни мами, ако след всяка среща ще съм в такова бодро и приповдигнато състояние.  Laughing
Всъщност това ми състояние се дължи на по-различни обстоятелства, но ще ви споделя после.
За следващата среща, която при всички случаи трябва да е скоро мисля, че ще трябва да сменим формата. Малко ми е трудно да пренебрегна идеята за някой засукан момък по средата, особено ако танцува около бастун  Crazy, но смятам, че е по-подходящо да сме от двете страни на една и съща маса. Чисто физически, ще ни е много по-лесно да комуникираме.
Сега ще ви споделя защо тази сутрин се изстрелях още по тъмно и не мога да си намеря място и защо снощи половината ми мозък изобщо не функционираше, та ако на моменти съм била неадекватна ще ме простите. Слизайки от колата (благодаря ти, Вещичке  Hug) ми се обади майка ми, че докато с малката се разхождали в градинката, майка ми паднала на ребрата си и така я боли, че едвам се движи. Веднага звъннах мъж ми да я закара до Пирогов и слава Богу, че няма нищо счупено или пукнато, но поне 2 месеца ще я боли.
Случката е толкова невъзможна за случване, че все още не мога да си го представя как точно е станало. Не знам дали сте виждали в парковете едни костенурки, много разпространени по комунистическо време, големи и масивни, с леко хлъзгаво покритие. Та дъщеря ми се катерила и майка ми я държала, за да не падне. В някакъв момент явно е стъпила върху хлъзгавия крак на костенурката, подхлъзнала се и тъй като ръцете и били заети с детето, се изджасала по ребра. За разлика от мен, тя е кожа и кости и няма какво да омекоти удара. Снощи много се колебах дали да не хукна към Пирогов, но по една или друга причина не го направих. След това се чух около хиляди пъти с нея, докато в 11 часа жената ми заяви, че е крайно време да я оставя да си почива и да спра да давам съвети и да се кахъря. То може да е лесно да се каже, но с толкоз адреналин се напомпах, че почти не съм спала. Сутринта едвам изчаках да стане 9 часа, за да и звънна и слава Богу тя е добре, лежи и пъшка, боли я, но се маже с кремчета и пие аналгини.
Извинявайте, че на фона на приповдигнатото настроение се включих с моите тревоги, но съвсем скоро ще ми мине и ще вляза в обичайния си тон.
Виж целия пост
# 133
Привет и от мен! HugТолкова ми стана мъчно че първа си тръгнах и нямах възможност да си побъбря и да се позабавлявам с вас,но при тези моите проблеми нямаше как.Значи,добрата новина е че ми няма нишо на бъбреците,но бактериите остават и ще давам стерилна урина за да се разбере какви са точно и какво лечение ще се наложи.Дано бебчо успее да си махне пъпната връв от главата,за да не се наложи секцио по спешност.От притеснение цяла нощ не можах да мигна,получих едно сърцебиене,качих кръвно и не ми стигаше въздух.Само уплаших бебчо SadСледващият път за срещата обещавам да съм добре Simple SmileСега ще погледна снимките.Лек и успешен ден,момичета!








Виж целия пост
# 134
Бабче, съжалявам за майка ти... но поне е близо до теб и винаги можеш да се притечеш на помощ и тя на теб (моята е на 200 километра разстояние)...имало е да става, но поне не е нещо много страшно, ако е с "боен" дух като твоя ще бъде във форма по-рано от прогнозираното, сигурна съм...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия