Всичко в ред сега да турим, че ДЕКЕМВРИ седенката си ще разтурим!

  • 13 050
  • 292
# 135
Момичета, какви са тия пижами, бре! newsm78 Само порасналите деца имат нужда от пижама. Grinning Бебетата не ходят през деня, че вечер да им слагате пижами. Значи след баня преобличате с нови дрешки и не ги сменяте (освен при нужда - напр. пропуснал памперс) до следващата баня! Няма пижами, няма официални облекла. Просто са си бебешки дрешки! Joy

Dive, моето лично мнение е, че от вода има нужда всяко живо същество на планетата земя. Така че: само на кърмене или АМ до 6-тия месец - да, но да не се дава вода, това ми се вижда престъпление! Naughty

Бабе, така е с родителите - само ядове с тях! Mr. Green Нищо, важното е, че майка ти е добре. Ще се оправи, бъди спокойна. Лошото е, че в момента не е кондиция да ти е от помощ.

Софи, радвам се, че бъбреците ти са добре. Стискам палци да не се налага да се вади бебчо предварително. Но знаеш ли какво, естествено не може въобще да не се притесняваш, но се опитвай да се успокояваш с мисълта, че каквото е писано ще стане и нищо не зависи от теб.
Виж целия пост
# 136
babaToHka знам,че това много боли и само с лежене се оправя, баща ми имаше пукнати и натъртени ребра преди година и болката е отвратителна, а и нищо не можеш да направиш!
Да предадеш на жената пожелания за бързо възстановяване! че ей го на колко остана и бебе има да гледа!!! а ти не се притеснявай, малкия дявол е бил!!

sofilina следващия път за по -дълго да стоиш,то те бактериите няма как да се смилят от добро поведение и да изчезнат по-бързо!

и на мен ми се иска така да се настаним следващия път,че с всички да говоря и всичко да чувам!! ха ха ха ама май това само тука можем да направим .

ето и сайта за йогата (писах им на майла и като ми отговорят с повече инфо ще ви кажа) и за диетата за кърмачки:

http://www.yoga108.info/kude.html
http://www.yoga108.info/purna1.htm
http://www.roditeli.info/parents/yoga/

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188569.msg3888274

Виж целия пост
# 137
babaToHka добре, че се е разминала леко, макар, че болките бавно ще отшумят, но важното е, че ще мине. sofilina следващия път повече, а пък и дано няма за какво да се притесняваш тогава Simple Smile
Колкото до масите...ще трябва дълго заведение, че иначе как ще ни съберат всички Crazy (да се надяваме, че следващия път бройката може да клони към 30...)
munieca айде ще кажеш за йогата, пък туковиж сме се навили да ходим  Mr. Green
Виж целия пост
# 138
Момичета, трето ноемврийско бебе се е появило! Mr. Green

Давате ли си сметка, че почне ли ноември, вече всяка една от нас е в опасност?! Sick
Виж целия пост
# 139
Момичета, определено ви съветвам да ходите на йога в център "Съвременни родители"! Аз ходя на курс там и съм изключително доволна! Йогата я води една много сладка мацка - Вера и всички, които са ходили до сега при нея са очаровани. Като изляза в болничните вече и на йога ще ходя (сега съм само на гимнастика и лекции), защото е от 17ч, а аз работя до 17:30. Там правят и масажи за бременни и въобще атмосферата е страхотна! А снощи не дойдох на срещата именно заради лекция по кърмене. Провежда се от сертифицирана от Международната Асоциация по кърмене инструкторка (една от малкото в България!) и именно затова съм на мнение, че до 3-ти месец вода не се дава на кърмачето (ако е само на кърма, а не на АМ). Първите 5 минути от сученето кърмата е с такава консистенция, че е 80% вода и това е достатъчно за бебчето. Освен това, до края на 3-тия месец лигавицата на стомахчето и червата не са достигнали зрелостта да поемат друго, освен кърма (дори и вода!). Но това е което ме учат мен, не искам да звучи многознайнически! Все пак, опита е важен и всяко бебе е различно!
Бабче, поздрави на твоята майка-героиня и дано бързо се оправи! Hug
Виж целия пост
# 140
Dive, разбира се, че всички трябва да изказваме мнението си, пък всеки си решава сам! Peace  Hug

Действително има такава теория на Международната асоциация по кърмене - самата аз съм чела за това, просто за мен всяка крайност е подозрителна. Мисля си, че опитът на поколенията би наложил недаването на вода, ако беше вредно. newsm78 Така или иначе мога да споделя единствено и само моят личен опит, а той е такъв - давала съм вода от първия ден, бебето ми е било на само на кърма (и вода) до началото на 6-тия месец, по една или друга причина почти не е имала колики, никога не е ставала да яде през нощта. Това е.  Peace
Виж целия пост
# 141
Мерси на Tsvetito за подробните обяснения за линийката!
Много се радвам, че Моята бременност най-после излиза утре - ако не сте чели това списание, съветвам ви да си го купите, има много полезни неща, не е пълно със снимки на новородени, а предимно със съвети за бременни!
Колкото до колан  - аз мисля да си купя след като родя, да да знам, да не би нещо да навредя на бебо с притискане сега..
Да знае някоя от вас от къде в София да си купя сутиен за кърмачки като тези в ДаНет, че искам да го пробвам на място?
Виж целия пост
# 142
снежанка моля, виждам, че си се справила, а също така, че и на теб като на мен ти остават 67 дни Simple Smile Иначе за сутиените, видях, че в Триумф ги има такива (но сигурно са по-скъпи, не знам), също така в "Пакостник" (София, жк. Овча купел 1,
ул. Монтевидео и Обиколна, "Търговски център Овча купел", ет. 2), може би да има в други магазини, но не съм питала и виждала (това инфо е от и-нет)
Клер ти все пак си давала вода, колкото да си изплакне устичката, или бъркам?
Виж целия пост
# 143
Бъркаш, Цвети. Изплакването си е едно на ръка - задължително е след всяко хранене, а отделно си й давах вода от шише с биберон за пиене.
Виж целия пост
# 144
Здравейте и от мен,супер са снимките Peace

Бабо Тонке мъж ми установи,че те познава Shocked
Виж целия пост
# 145
Добър ден на всички момичета!Аз напоследък просто нямам време за компютъра.Днес от сутринта съм зачела и разбира се старата тема още не съм дочела.Вие пишете ли,пишете...Но днес мисля да я свърша тази работа.
За срещите ви вчера-Били сте страхотни.Направо си преставям 17 бременни в седми месец  на едно място-СУПЕР. LaughingА за заведението просто е било шокиращо."Дружество на бременните в България" си е провело среща! PartyМного ви се радвах. Joy
Сега да ви се похваля малко EmbarassedВчера с татито решихме да купим първото нещо за нашето бебе.Купихме количка-на Бертони е,комбинирана-Отделен зимен кош/струва ми се много удобен /и лянтата част.Като цвят е синьо,сиво.Просто бях решила да ползвам старата от Захари,но съпруга ми каза,че трябва да има и за това бебе нова,та купихме нова.Не харесвах много тази марка,но тази количка бива.А и цената е прилична,та се навих набързо.Нищо друго не сме купили още,а мисля че е време.Като гледам линийките -32 с.,остават 55 дни /например /направо се шашкам.Толкова е скоро...
Добре дошли на новите мами!  bouquet
За това как приема баткото бебето-Добре за сега-Щял да го вози с новата количка,да ми помага,да го храни и много да го обича.Много е горд,че в корема ми е НЕГОВОТО бебе.
Баба тонка,  bouquet за майка ти и бързо оздравяване.
Приятен ден на всички
Виж целия пост
# 146
Някъде из сайта имаше една дискусия "Мами, покажете си татковците" и една мацка обясняваше, че няма да покаже съпруга си за да не си го познаела някоя  Joy Joy Joy
Аз пък току що се връщам от пазар и ми се стори, че видях една от бременлийките тук, но не можах да вържа физиономията с ника. Та има ли живееща мацка в Дианабад ходила на пазар преди половин час  newsm78
Другото ново при мен е, че няма да ми се размине секциото със сигурност 100 % вече и все повече взе да ме е страх  Sick
Галчо, радвам се да те зърна  Hug Да поздравиш и цункаш Захари от мен   bouquet
Виж целия пост
# 147
Мунлайт, напълно възможно е. Макар, че се учудвам, че някой ме е познал въпреки всичките ми хиляди качени килограми. Laughing Подозирам, че нейде от ИРС се знаем, я дай повече инфо - ник, канали?
Една прекрасна новина - събрани са всички необходими средства за Симона. Страшно съм щастлива  Hug
Муниека, много успокояваща статия. Аз изчетох много неща и във всичките се призоваваше към ама наистина строга диета. Аз четох, четох и почнах леко да се шашкам, щото предния път не съм спазвала абсолютно никакви ограничения и почти нямах кърма. Та си рекох - дали пък този път да не взема да спазвам някакъв режим, та току виж имам повече кърма  newsm78 Но при по-сериозно замисляне установих, че ограниченията са заради възможни алергични реакции и нямат нищо общо с количеството.
Драмата с пижамките нещо не я разбрах, но най-удобно е за спане да се ползват чувалчетата с едно боди отдолу.
Имаше и още нещо дето щях да напиша, ама какво ли беше...
Нищо де, да кажа  welcome на новите мами и да не се сърдят, ако понякога забравим да ви приветстваме, както аз правя напоследък.
Виж целия пост
# 148
ех, бабе - верно си разсеяна.. като мен де.. без да се обиждаш.. аз ти питах нещо по-нагоре, ама изглежда не си го прочела.. кажи сега с две - три думи как мина дебата вчера на бойко и зайко.. живо ме интересува..
Виж целия пост
# 149
Ами каза да ти кажа,Вайпъра(Viper X)от Дир-а,с брат ти са приятели,него и аз познавам,ходили сме на няколко мача заедно с още други от дир-а.

А за спалните чували моя хубостник докато беше малък не искаше и да чуе,съдираше се да пищи докато не го извадя оттам,поради която причина имам няколко чисто нови.Смятам сега да упорствам обаче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия