За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 3

  • 17 332
  • 287
# 45

Около мен мамите също изпишкват децата си и са започнали много по късно от нас и понякога ме е яд че техните деца вече са научени, а пък нашия Борис още припикава всички.
Знам че трябва търпение, но понякога наистина се изнервям/ ех, гледам да си го изкарам на нещо друго, не на детето/

Хммм.... Ами аз тогава какво да кажа  newsm78 Андрей на 2 г. и 2 м. напоследък опикава абсолютно всичко - за една седмица за втори път ще пера тапицерията на дивана, за килима не говоря, вчера се напика в столчето на колата. Излишно е да споменавам, че всички деца на неговата възраст отдавна са се научили.
Аз ли нещо не съм наред, детето ли... Нямам нерви вече...  #Cussing out
Виж целия пост
# 46
Ивелина, а защо не слагаш памперс за навън? Ако излизате за по час-два вероятно ще си остава сух, но е важно ти да си спокойна. Не мисля, че е нужно да се лишавате от разходките (ако са ви приятни Grinning)

С памперс сме навън, обаче нашите разходки са по 4-5 часа-удома ме прави луда, там е проблема-без гърне не ще, а пък да нося гърнето с нас из морската градина....
Виж целия пост
# 47
   Момичета,моля за малко помощ!
   Не мога да хвана бебчето си за голямата нужда.Всъщност,веднага тръгвам да го слагам на гърненце,когато видя онази характерна напъваща физиономия на личицето му,но .........докато го събуя ,той вече е започнал да върши  работата в памперса.
   Как да процедирам сега?Как да го изпреваря?Ако ,докато го събувам,виждам,че той вече е започнал изхождането,трябва ли да го слагам на гърненце въпреки всичко? newsm78 Досега съм го оставяла да довършва всичко в памперса......
Виж целия пост
# 48
Ами слагай го да довърши в гърненцето и го "поздравявай" след това Grinning Постепенно ще свикне да поизчаква, предполагам Rolling Eyes
Виж целия пост
# 49
  А няма ли определено време на деня когато върши тази работа? Моите обикновенно са сутрин и просто тогава ги слагам вече на ггърне и чакам малко повечко за да свършат и тази работа. А иначе ми се е случвало да ги прекъсна и понякога са довършвали понякога не.
Виж целия пост
# 50
Цитат
Излишно е да споменавам, че всички деца на неговата възраст отдавна са се научили.
Мога да те успокая като ти кажа, че има и деца на вашата възраст, които правят вс. в пампата.....
Набързо ще разкажа как стана при малката ми дъщеря-сега е на 2г. и 5 мес....за първи път я сложих на гърне, когато стана на 2 год-отказа да седне-съответно не я насилих повторно....изчаках да минат още 2 мес. и повторих процедурата, като вного внимателно и обясних, че там трябва да направи пишо и ако-както мама прави в тоалетната(тя винаги е с мен).....пак отказа-купих и седалка за тоалетната чиния и вс. започна от самосебе си.....
Опитът ми с деца показва, че колкото  по-голямо детето, толкова по-лесно се научава, т.к. разбира повече и осъзнава какво прави.....не се хабят толкова много усилия и нерви за приучаването към гърне.....сега слагам памперс, когато спи, но нямам такива фикс идеи да го премахна тази година-може бе ще стане от самосебе си.....
Все пак не си налагам мнението Peace-всеки сам си решава кога да започне с тези ритуали по гърнето.....
Виж целия пост
# 51
Я най-сетне да се похваля и си задам въпросите  в темата Simple Smile.
С Дани (на 5,5м) започнахме по-сериозно след 3 м. Преди това от време на време му помагах когато не акаше повече от ден-два. Учудващо за мен се "научи" много бързо да се изпишква/изаква когато го подканям. Често след издържане го оставям гол и периодично го издържам отново. Интересното е, че в тези случаи сякаш "знам" кога му се пишка и ако се забавя, резултатът е напишкано легло/килим Simple Smile.
Обаче покрай големия ни син и вниманието, което му трябва, не мога да следя малкия непрекъснато. Замислила съм се за тези пелени: http://bebe.to/peleni/peleni.html
Сега въпросчето. Следобед Дани спи 2-3 часа, като се събужда 2,3 пъти съвсем кратко, за да пишка (придружено с рев Rolling Eyes). Ако го събуя, за да го издържа обаче, се разсънва, разваля му се режимът и киселее после. Някакви предложения?
Виж целия пост
# 52
  Aila,няма определено време при моя бебок.Има по някое време преди обяд и по някое време след обяд Laughing.Ще правя така ,както
Granny_Weatherwax казва,само с довършването,ако не успея да го хвана по-рано.
    Благодаря ви ,момичета!  bouquet
Виж целия пост
# 53
Сега въпросчето. Следобед Дани спи 2-3 часа, като се събужда 2,3 пъти съвсем кратко, за да пишка (придружено с рев Rolling Eyes). Ако го събуя, за да го издържа обаче, се разсънва, разваля му се режимът и киселее после. Някакви предложения?
И аз ще се радвам някой да даде идея за този проблем - и моят се буди да пишка с рев, а ако го събуя, се разсънва  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 54
Сега въпросчето. Следобед Дани спи 2-3 часа, като се събужда 2,3 пъти съвсем кратко, за да пишка (придружено с рев Rolling Eyes). Ако го събуя, за да го издържа обаче, се разсънва, разваля му се режимът и киселее после. Някакви предложения?
И аз ще се радвам някой да даде идея за този проблем - и моят се буди да пишка с рев, а ако го събуя, се разсънва  Rolling Eyes
Опитвали ли сте първо да дадете на детето да суче и след това (докато суче) да му събуете гащите и да го изпишкате? При нас откакто го изпишквам Алекс суче по-кратко през нощта, не се върти толкова и аз спя повече.
Виж целия пост
# 55
Не съм пробвала, понеже става въпрос за през деня, когато мноого лесно се разсънва. Но ще опитам и пиша за резултата Simple Smile.
Виж целия пост
# 56
Здравейте,

малко се поизгубих, но мъжът ми се върна от Гърция и тези дни прекарваме в гушкания и говорения с Катерина.
Анна, аз използвам този начин на сгъване, като слагам и допълнителна тънка навита пеленка, защото много често при пръцкане цапа, без да е мокро и само я обръщам, за да и е чисто на дупето. Отгоре слагам непромокаеми гащички и те държат пелената да не падне. Иначе в Германия съм виждала такива закопчалки за памучни пелени. А може и с безопасна игла. Има и много други начини на сгъване - тук има няколко.

Винаги изпишквам Катерина като се разбуди, но обикновенно става вечер това и то я хващам още преди да е проплакала, а само се е размърдала. След това си заспива блаженно (или по-точно продължава да спи). През деня рядко се случва, но тогава също я изпишквам и пак я оставям. Малко след това е заспала спокойно.

Аз да похваля мъжа - днес изпишка Катерина 2 пъти. И то само я сложи над легенчето и тя на 2-та секунда пишкаше. Направо ме шашна  Crazy
Виж целия пост
# 57
Здравейте, тук не съм писала но ме заинтригувахте доста особено с изпишкването.
Не са ли още доста малки децата за изпишкване?
Я ми кажете за тези гащички http://bebe.to/peleni/peleni.html
пропускат ли или не, нещо от сорта на памперсите ли са или просто гащички. Четох ви малко по диагонал защото както сигурно и вие не ви остава много време да стоите пред компютъра.
Виж целия пост
# 58
ted_, не са, поне според мен, а и според статиите. Катерина започнах да я изпишквам от 20-тия и ден и няма проблеми досега.
Виж целия пост
# 59
Някъде бях чела,че около 4ти месец е възможно бебето да "направи стачка".Струва ми се че нещо подобно се случва при нас.Не иска да пишка в легенчето,а след 5 мин като проверя памперса е мокър.Веднъж дори се напишка на кревата 2 мин след опита за изпишкване.Акането,обаче все още го правим в легенчето.Само че вече и знаци ми се струва че не дава,а само когато аз я подканя да ака.
Моята дъщеря става все по-странна.
Някой знае ли това до кога продължава и дали вината не е в мен?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия