Наближаването на ДЕКЕМВРИ малко нещо ни изнерви

  • 13 249
  • 288
# 240
Ми не знам защо Савова се отнася така към мен, може би защото не съм й позната, а ей така от една друга позната, която е ходила при нея и ми я препоръча. А също така се замислям може и заради това, че в момента всичко върви нормално, или пък защото още първия път не й казах със 100% сигурност, че искам при нея да раждам. Просто не знам защо й е такова отношението. Принципно аз съм 80% да си ходя да раждам без уговорка, ама остават още два месеца и не знам какво ще ми хрумне, за това исках да разбера и другите които ходят при Савова какво им е казала. Сега се сетих, че и Вещичка е при нея. Между другото като стана въпрос за ценоразпис, една приятелка която аз пратих при нея с близнаци е питала Савова колко ще й струва, и тя й е казала ми в неделя да се видим извън болницата и да се разберем...Така, че не знам аз какво да очаквам.
himera82 добре дошла при нас  welcome!!! Питаш дали има работещи сред нас - да аз съм от тях.
Спокойна нощ
Виж целия пост
# 241
Здравейте момичета   bouquet
Аничка - да ти е жив и здрав рожденика   party023 bdbaloni Мерси за почерпката, особенно за второто  Embarassed Не, че на сладките ще им се размине.
ХимераHug привет!
Направо ми тупкат копитцата от обиколки по магазините. И се върнах в къщи без връхна дрешка. Е добре де - нищо не ми става. Къде да си купя модерното за този сезон пончо. То не, че и нещо друго е в състояние да ме обхване. Човек и да не е ще се почувства като слон. Или пелерина или ...каквото и да е там. Само да го закопчея.
Виж целия пост
# 242
Добър вечер дами!Първо добре дошла на новата мама!Не е късно,винаги ще ти бъде интересно при нас!Аз например мисля,че съм вече пристрастена  Mr. Green
За днес много се ядосах-просто не е ден за ходене на лекар!Сутринта се обърках и отидох,а тя е след обяд.После пак отидох и чаках,чаках,а то било с часове.Да,ама тя не ми го записа първия път и сега не можа да ме вземе.Нищо,не и се разърдих,каза утре в 10,30.Дано утре стане.Да,ама нещо настроението ми се скапа и цял ден съм вкисната.Изядох един шоколад за добро настроение,но не ми помогна. Outta Joint
Тъй,че утре дано мина и ще докладвам.Приятна вечер Ви желая!
Аз ще разпусна с една биричка beer
Виж целия пост
# 243
Мама Яни - не знам какво да ти кажа. Щом така и така те осигурява на минималната заплата няма смисъл да седиш там. Отиваш при доки и излизаш в болничен. Болничния не може да ти бъде по-малък от МРЗ (ама ако има счетоводители да кажат). Докато си болничен не може да те изпързаля - освен ако трудовият ти договор не е шантав. Поговори си с вашата счетоводителка как стоят нещата и действай. А щом ти намеква и че не те иска после - наистина няма смисъл да тровиш нерви (а както гледам натам вървят нещата - явно е решил да те тормози, за да си тръгнеш сама).
Успех. Стискам палци за нормално разрешение на проблема.


Аз тази вечер се сдобих с още няколко панталона за коремчета (добре че снаха ми е мой калибър).
Виж целия пост
# 244
Химера -  Hug Добре дошла при нас!!!!!!
Аничка - да ти е жив и здрав рожденика   party023  bdbaloni и мерси за сладката почерпка

Мама Яни, не си заслужава да се ядосваш с този......... . Най-добре е да си вземеш болничен до 45 - дена и така няма вариант да те уволни освен ако не си закрие фирмата. А платената годишна отпуска е нож с две остриета. Тя по закон ти се полага и той няма право да те лишава от нея, НО и аз като работила при какви ли не шефове, пределно ми е ясно, че понякога е по добре да не си я взимаш. До като си в отпуск няма право да те уволни, но върнеш ли се и един ден - не се знае какво може да направи ( и да останеш и без майчинство). Така, че моят личен съвет е да зарежеш отпуската и да караш на болничен и то директно от генеколог, защото ако е от джи-пи после трябва да има един ден разлика между него и аг-то ( закони какво да правиш).  Hug Ние сме с теб

Лека вечер на всички
Виж целия пост
# 245
А като е бременна,не я ли пази закона от уволнение?Аз си мислех,че имаме права newsm78Добре,че моята шефка е печена и като и казах,че съм бременна тя каза,че трябва да ми оправят договора на постоянен.
Аз също мисля,че трябва да си вземе болничен.
Успех на Мама Яни с проблема Hug
Виж целия пост
# 246
здравейте мами
днес хем напрегнат ден на работа, хем ми беше криво и цял ден ми се гадеше (мисля киселини са това). влизах уж да чета, ма все някой ме задърпа за крачола. сега свърши хаус и най-сетне дочетох всичко. мъжа ми чука в съседната стая по скрин-а. май вече го свършва. поне за тия неща много го бива. може би защото не е икономист Simple Smile
честит рожденик на аничка и добре дошла на новата мама

мога да се включа по темата със сладкото - ау, ау, ау. аз дето ми е забранено не се въздържам понякога, завиждам на тези от вас, на които не им се прияжда
темата с пулса - моя стига и до 110 нормално, а понякога до 130-140 (без физическо натоварване), но наистина 10-15 удара повече са ок
темата с кучовци - и нашия се хвърля на мъжки. ама само на големи мъжки. ако е малко и кресливо да е, ще го отмине без внимание. обаче ако е друга овчарка или някой едър екземпляр, сбиването ни е сигурно. обикновено го разхождам свободен, избирайки не много населени от кучета места, но се озъртам зорко за други кучета и веднага го закачам. той не се отдалечава много от мен, че бой ще яде. обаче откакто сме в тая къща с огромен двор не го огряват разходките много и гледам малко се е и разлигавил на команди. бе всеки си преценя как да си води и пази кучето, но последния път една съседска овчарка нападна моето (което беше на каишка) и накрая ме ухапа мен, та ходих по доктори и ваксинации. а съседа тъпанар дори не ме попита как съм. та аз можех да го осъдя, че не си е гледал и вързал кучето и то нападнало моето, та и аз от страх не ги пуснах да се бият а се опитвах да ги разтърва.... отнесох се

дари, снимай моля те обиколника, това ми е едно от 5те неща, които са останали за купуване
Виж целия пост
# 247
и аз мисля че при бременност е невъзможно да има уволнение. имаше такава точка в закона. но лично аз бих си взела платената отпуска, а след 2-те години майчинство изфирясала от подобен шеф - егати който не може да ме оцени не ме и заслужава, така мисля аз.
за дрехите аз ходя с скиорското яке на мъжа ми. той е бая слаб незнам как ми става якето. връхни дрехи няма да купувам зимата ще ходя с неговото старо яке, а на него ще купим ново палто. в тази връзка да знаете къде има качествени и хубави мъжки палта? мисля това да му е подаръка за РД, освен ако бебока не се роди баш на неговата дата  Grinning
забравих вече какво исках да напиша  Crazy в четвъртък мисля да си уговоря раждането и най вече датата. не че предния път родих на уговорената дата ама все пак  Grinning

лека вечер на всички като се сетя какво исках да  пиша пак ще пиша  Wink
Виж целия пост
# 248
Венчо, ще ти го снимам утре, жалко че леглото е в магазина и няма как да го снимам като е поставен в легло, но ще импровизирам  Grinning
По време на Хаус , малкия ми бебчо доста разсмя бъдещия татко с движенията си из корема ми. Мъжо каза , че тия движения му напомнят за Пришълеца.
Виж целия пост
# 249
Дари , nivear, а ако не е тайна каква е цената на вашите колички
Дари, и на мен ми е любопитно да видя комплекта с обиколника. Тази цена наистина е страхотна . Аз все още немога да си избера , не стига че са много скъпи (около $160-180), ами и не ми харесват .
Виж целия пост
# 250
Е ама нали знаете,че съм голям карък-бременноста ми започна с риск от аборт и взех първия си болничен още в началото на втория месец,седмица след това се почна с любимото ми повръщане,отново болници и болнични,до миналия месец гинеколога ми ме убеждаваше за болнични да не се притеснявам,че до края ще ми дава.Да ама не,имала съм право само на 6 месеца и между тези 6 месеца и 45-те дни преди раждане имам точно 20 дни,който исках да си взема отпуската,ама не.Ако трябва ще работя,обаче и колектива е един-само нерви ще троша,но ще издържа(ама шефа намеква за неплатен отпуск,що ли да му се мотам в магазина,та аз няма да мога да работя както преди и само ще се пречкам,а и ще трябва да ми плати на всичко отгоре,а пък и що да ми дава платен отпуск,като съм била болнични толкова време).Само се страхувам да не измисли начин да ме уволни(знам ли дисциплинарно мисля,че може-надявам се да не е чак такова говедо).А пък живот и здраве,като ми мине майчинството(ако не ми го провалят)ще се махна от там и повече не искам да се занимавам с тях #2gunfire.
Виж целия пост
# 251
Макси , моята количка излиза 1050лева каталожна цена. Не знам дали в магазина ще направят отстъпка. А всъщност тази количка ще ни е подарък от приятели.
Обиколнйика ще го снимам сутринта по светло.
Пак не ме лови сън, до сега се въртяхме заедно с бебо. Аз на една страна ,той на друга и накрая станах да го поразходя из апартамента  Laughing
Мама Яни ,надявам се този твой шеф все пак да излезе човек и да се отнесе с теб както трябва.
Виж целия пост
# 252
добро утро Hug,
Мама Яни, най-добре е да си пуснеш директно молба до шефа за ползване на платен отпуск да видим как ще ти я откаже...устно може да те уверява на всичко, но когато му я поднесеш в писмен вид, това вече става тип "документ"...Лошото е все пак, че платеният отпуск винаги може да бъде прекъснат от работодателя при разни си там обстоятелства...дисциплинарно не може да те уволни (за случая трябва да са налични документирани нарушения от твоя страна и съответните реакции от негова - забележки и т.н.), защото ако го осъдиш ще е уязвим - то така не може да те уволнява дисциплинарно...а що се касае за болнични повече от 6 месеца, мисля че при бременност може и да са повече от 6 месеца, но трябва да се пита...
Вчера на обяд си сглобихме количката, но понеже все още е в съседския апартамент не съм я снимала, като си я докарам при нас, заедно с кошарата ще ги снимам и ще ви ги покажа  Peace

момичета, до колко е позволено да се взима Talcid, имам чувството, че вече не ми действа Sad...
Виж целия пост
# 253
Добро утро.момичета!
Добре дошли на новите мамчета Hug!
Аничка.да ти е жив и здрав рожденника и много да те радва!Пожеланието го поднасям на патерици!Аз взех да се ориентирвам.към приготвянето на багажа.
Мама Яни.дано си разрешиш проблема!
Иве.на мен талцита отдавна не ми действа.пия сода в краен случай.но се случва доста често.
Клер.пази се!Има време до нашия термин.трябва да стискаме краката!Не ме хваща сън след 3 и до сутринта си гледам.С първата бременност бях по-същия начин до раждането и сега ще е така.
Много съм доволна.че детето ходи с желание на градина.не плаче и от два месеца вече изцяло съм махнала памперса през нощта.
Избрала съм си дата за секцио 03,12 но дали ще издържа до тогава? newsm78 
Виж целия пост
# 254
Ще видим какво ще стане,надявам се да излезе човек и да ме разбере и тези страхове да се окажат напразни.Болничните за да взема повече от 6 месеца,трябва да се явя на ТЕЛК,ама заради някоя и друга контракция никой няма да ми даде болничен.Каквото стане.Само детето да се роди живо и здраво,всичко друго ще се подреди някак си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия